Денис Богуш: Ми бачимо, що в принципі Москва визнала нового президента країни. Отже пішла нова фаза відносин "Україна - Росія"

Денис Богуш: Ми бачимо, що в принципі Москва визнала нового президента країни. Отже пішла нова фаза відносин "Україна - Росія"

Український політтехнолог Денис Богуш у Вінницю приїздить не вперше, у т.ч. з авторськими тренінгами. Цього разу його семінар "Виборчі технології після Майдану" організувала Вінницька школа "Жіночої політики".
Експерт у сфері стратегічних комунікацій навчав у Вінниці новим політичним технологіям та пояснив у ексклюзивному інтерв\'ю журналісту "Міста", чому переміг Порошенко і чи зможе Президент зберегти свій рейтинг.
- Що стало підгрунтям перемоги Петра Порошенка?
- Майдан дав певний запит на те, що суспільству потрібні кардинальні зміни, потрібне суттєве оновлення. І так вийшло, що деякі політики, навіть із опозиційного табору, на цей запит відповісти не змогли. Тимошенко, й та виявилась "застарою" для нової України. А от Кличко - новий. Петра Порошенка я б поставив десь між ними.
- Але ж і він - зовсім не молодий політик, зі своїм політичним "тягарем"...
- Так, але він зміг зі своїм гаслом "Жити по-новому" просунутися по цій досить хиткій вісі - не розгубити старий електорат і отримати підтримку нового. Це якраз і було тим, що зіграло головну роль у перемозі. І другий фактор - це відповідь на запит виборців: "нам потрібна перемога у першому турі".
- Перед початком виборів можна було прогнозувати такий успіх?
- Можна було намагатися його досягти. Але гарантій у політиці не існує. Виборча кампанія для Петра Порошенка стартувала з 20% підтримкою виборців. А завершив він вибори з результатом у 54%. Це величезний стрибок. Я просто не пам\'ятаю іншого такого блискучого результату, якого на виборах було досягнуто усього за два місяці.
- Цю підтримку вдасться зберегти й на майбутнє?
- Звісно ж, із часом відбудеться так зване "просідання" рейтингу. Але свого часу Порошенку вдалось вистояти і зберегти свій "5 канал", свій "Roshen". І у людей є велика надія, що й інтереси країни він відстоюватиме так само вперто, як свого часу власні бізнес-інтереси. Ці сподівання поки виправдовуються.
- Як саме виправдовуються? Є реальні приклади?
- Згадаємо, що найжорсткіший етап антитерористичної операції на Сході країни почався якраз у момент, коли був обраний новий президент. Ще до інаугурації почалось досить суттєве бойове просування на Сході, яке завершилось фактично рядом перемог. Звісно, ми багато не знаємо про ці спецоперації, але з\'явилось відчуття більшої чіткості у діях.
- Але багато виборців чекали більшого, наприклад введення військового стану. Це могло б допомогти завершити протистояння швидше?
- Я розумію. Але ж це не та ситуація, де можна сказати: "Поїзд, стій! Раз-два..." Є певні процеси, які ми не можемо пришвидшувати, та логіка, яку не можна ігнорувати. Головне, що нинішній процес врегулювання ситуації рухається у правильному руслі. Тобто люди вірять Порошенку, розуміють, що він не якийсь агент ФСБ.
- Розгром російського посольства у Києві теж вписується у це правильне русло?
- Це те, що відповідає очікуванням людей, але до Порошенка як політика не має жодного стосунку.
- Але ж тепер це і його головний біль...
- Так, бо російська сторона заявила, що він того ж дня, коли відбулись заворушення біля посольства і пролунало скандальне висловлювання на адресу Путіна, мав би звільнити Дещицю (на той час в.о.міністра іноземних справ України, який дозволив собі скандальне висловлення на адресу Путіна. - Авт.)
- Як би Ви радили залагодити цей інцидент?
- А не знаю... Фактично через це могла початися повномасштабна війна. Бо це небачений досі прецедент такого приниження Путіна. Лише уявіть, найвідоміші світові ЗМІ обговорювали, як точніше перекласти слово "х..ло" на англійську мову. Здається, найадекватніший аналог знайшли у в\'єтнамській мові, там є щось схоже до слова "вилупок".
- Тобто ми вже стоїмо на порозі війни з Росією. І які є варіанти в Україні перед цією загрозою?
- Що ж, поміркуймо разом. При цьому я б хотів зняти маску політтехнолога та говорити як звичайна людина. Що ми маємо? Ми маємо потоки диверсантів, які приїжджають з території Росії зі зброєю та стріляють у наших військових. Ми маємо населення, якась частина якого підтримує, якась не підтримує таких російських провокаторів. З іншого боку, Україна сидить на російській "газовій голці". Той контракт, який підписала Юлія Тимошенко, вимиває купу грошей з бюджету, при цьому на сьогодні ніхто точно не може сказати, скільки ми винні Росії за поставки чи скільки вона нам винна за переплату по газу. Тобто нікому таке партнерство у газовому питанні не потрібно - ні їм, ні нам.
Є й позитивні моменти. Ми бачимо, що в принципі Москва визнала нового президента країни. Це дуже важлива обставина. Отже пішла нова фаза відносин "Україна - Росія". Але у ситуації війни ці відносини не можуть реалізуватися у повній мірі.
Тобто я б на місці Порошенка нині говорив про "супер-мирну операцію", а сам би в цей момент розгортав антитерористичні сили у повній мірі й діяв би дуже жорстко.
- Тобто це щось схоже на путінську політику?
- Авжеж. Бо Путін говорить - тут немає наших солдат. А в цей час з території Росії сюди гонять цілі ешелони - й артилерія, й зенітні комплекси, й танки, й БМП, й БТРи...
- Але ж будь-який сценарій в першу чергу б\'є по так званим "мирним мешканцям"?
- А вони повністю заслужили усе те, що там нині відбувається.
- Заслужили чим? Тим, що не їздили на Майдан?
- Вони винні у тому, що не знають, де вони живуть. Ось я днями телефоную знайомому, який там мешкає, а він мені каже: "Ми підемо у Росію!" При цьому людина не розуміє, що ці три слова тягнуть за собою мільйони смертей.
- Кажуть, що цю "провину Сходу" варто було б розділити й іншим регіонам. Бо, мовляв, Україна довго не чула голосу Донбасу. Що про це думаєте?
- Почекайте, а голос Вінницької області у Києві чули? Які діалоги велися? Та в Україні навіть президент був з Донбасу! На одне лише Єнакієво за часів Януковича виділялося коштів більше, ніж на Львівську, Чернівецьку та Івано-Франківську області. Який ще потрібен був діалог?


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

246

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

141

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

140

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

139

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

133

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...