"ЖЕО" переукладе угоди, а старший у будинку запропонував провести конференцію, аби порівняти: як працюють ЖЕКи і "ЖЕО"

Із першого липня департамент житлово-комунального господарства розірве договір з ТОВ "ЖЕО" про передачу в господарське відання житлових будинків та прибудинкових територій і укладе новий договір.
- У договорі було застосовано термін "Господарське відання", - пояснив заступник міського голови Володимир Слишинський. - У зв\'язку з тим, що існують різні тлумачення цього терміну, ми пішли назустріч прокуратурі і скасували договір, де було записано про передачу в господарське відання. Тепер у договорі записуємо передача "в управління", а облік майна буде вести департамент житлового господарства.
Загальної картини таке технічне уточнення не змінило. Однак стало приводом ще раз покритикувати "ЖЕО". Так, на виконкомі слово взяла Валентина Миколаївна, член будинкового комітету по вулиці Литвиненка,1. Її майже 10-хвилинна промова звелась до цитування статей закону з акцентами на порушеннях. А наостанок зауважила: якщо міська рада не задовольнить подання прокуратури, вона дійде до Генеральної.
До речі, Валентина Миколаївна була і на попередньому засіданні виконкому, де розглядалось це ж питання по "ЖЕО" і колізія з "господарським віданням" і "управлінням". Цей розгляд листа прокурора став фактично продовженням урегулювання питання, про готовність чого ще минулого разу заявили у міській раді.
Прийшов цього разу на засідання виконкому і Анатолій Поїзд, старший у будинку на Свердлова. Він роботою "ЖЕО" задоволений. За його словами, така співпраця з мешканцями дає гарні результати, а вагомою перевагою є також те, що роботу "ЖЕО" можна самостійно контролювати.
- Я уже п\'ятий рік старший по будинку, і досвід дає мені право оцінити їхню роботу за 12-бальною системою на 10. Я противник ЖЕКів із першого їхнього дня. Наш ЖЕК за надані послуги виставляв свої ціни, і вони не завжди нас задовольняли, але достукатися до них ми не могли. А якщо виникають проблеми із "ЖЕО", вирішуємо їх у робочому порядку, - говорить Анатолій Поїзд. - На мою думку, має бути відповідальний старший у будинку, який би шукав можливості співпраці із різними підприємствами і контролював їх роботу.  Що стосується рішення, де йшлося про передачу в "господарське відання", то я теж був ним не задоволений. Але зараз це виправили і в мене по цьому немає питань.
В.о. міського голови Сергій Моргунов поцікавився у Валентини Миколаївни, яка незадоволена роботою "ЖЕО", чому вони не хочуть створити ОСББ. Але вона не відповіла, лише скаржилася на їхні порушені права.
- Думаю, що ні для кого не секрет, що ситуація по утриманню будинків, що 10 років тому, що п\'ять років тому, потребувала змін. Є кілька форм цих змін. Утворення ОСББ - і ця форма досить успішна на сьогодні й динамічно розвивається у Вінниці. Є форми ЖЕКа і "ЖЕО". У будь-якому випадку є альтернатива, але в тому стані, в якому перебуває житловий фонд і його утримання, так залишатись не могло, - зазначив Сергій Моргунов. - Зміни потрібно робити, інше питання, що в процесі проходження цього шляху ми набиваємо шишки, вчимося і удосконалюємо роботу. Усі питання, які стосуються внесення змін у попереднє рішення виконкому, зауваження, які написала у своєму поданні прокуратура, ми врахували і внесли зміни до рішення виконавчого комітету.
А от старший у будинку Анатолій Поїзд запропонував провести конференцію за участі старших у будинках, представників "ЖЕО", департаменту ЖКГ і представників виконкому, аби порівняти, як працюють ЖЕКи і "ЖЕО". На його думку, таким чином мешканці могли б визначитися, з ким їм співпрацювати.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

200

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

144

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

127

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

125

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

120

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...