Новий дитсадок на Маліновського відкриють наприкінці року

Вже до кінця року тут має відкритися дитячий садок №19, розрахований на 300 дітей, які відвідуватимуть дев\'ять груп. Найперше сюди приймуть тих, хто перебуває на черзі в інші дитсадки.
Будівля садочка зведена у 1960 році. Свого часу тут розміщувався саме дошкільний навчальний заклад, який приймав 300 дітей. У 90-х роках садок розформували, передавши приміщення школі №1. Торік відбувся перерозподіл учнів між трьома школами: №1, №10 і №25 - і приміщення під дитячий садок вивільнилося.
- На проведення капітального ремонту садочка у бюджет закладені 12,5 млн.грн. Роботи відбуваються у штатному режимі. Є проблеми з казначейством, але підрядна будівельна організація "МУР" за свої кошти проводить роботи, - говорить в.о.міського голови Сергій Моргунов. - Претендент на завідуючу дитсадком, слідкує за діяльністю підрядної організації, за дизайном приміщення. Зовні заклад не буде схожим на інші. Завершення ремонту заплановано на жовтень, але все залежатиме від казначейства.
У новому садочку буде підлога з підігрівом, фасад утеплений. Уже демонтовані старий дах, підлога і перестінки, прокладено мережі зовнішньої каналізації і водопроводу, електрокабелі, придбані металопластикові вікна.
- На сьогодні у місті є 52 дитячі садки. До 2000-го року було приватизовано і фактично знищено 31 дитсадок. Сьогодні є проблема з чергами, з 2006 року Володимир Гройсман почав працювати над цією ситуацією, і за вісім років відкрито чотири нових дошкільних заклади: два на Поділлі, один на Червоноармійській і один на Іванова, - продовжує Сергій Моргунов. - Наше завдання - щороку відкривати новий заклад. Щодо наступного року, ми інтенсивно працюємо над дитсадком №40, де зараз розміщений навчально-виробничий комбінат, який переведемо в інше приміщення.
Майбутня завідуюча дитячим садочком №19 Ванда Харматова розповідає, що під час ремонту будуть використані енергозберігаючі технології, а сам заклад буде енергоощадним.
- Ми продумуємо концепцію освітнього процесу, - також каже Ванда Харматова. - Планується, що садочок матиме комунікативно-лінгвістичний напрямок. Будемо робити все, щоб дітки почували себе тут радісно, а їх дитинство було щасливим.
За словами начальника департаменту освіти міської ради Володимира Буняка, у всіх нових садочках втілюються в життя нові напрацювання тих закладів, які вибороли шість із десяти медалей на виставці "Інноватика в освіті України".
- Доказом, що наші навчальні заклади цікаві і креативні, є те, що всеукраїнський журнал "Дошкілля" присвятив один випуск повністю нашому місту, - каже Володимир Буняк. - Щоб діти були готовими до школи, вони повинні, як і в будівництві, мати надійний фундамент.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

171

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

159

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...