Конфлікт у літинській школі: батьки першокласників збунтувались проти вчительки

Керівник батьківського комітету класу Лариса Кравець розповіла "Місту", що лист-скаргу батьки надіслали у районний відділ освіти, а також у редакції газет. Під скаргою підписи поставили загалом 16 батьків із 24-х, чиї діти навчались у класі.
"Ми виступили проти вчительки нашого класу Затайдух Олени Миколаївни по причині збору великих сум грошей невідомо на що і через те, що наші діти не отримують належних знань, - пояснюється у скарзі причина невдоволення вчителькою. - Діти нічого не навчилися за ці 9 місяців у школі, а просто просиділи весь рік. А ми, батьки, кожен місяць збирали гроші на якесь свято і подарунок для вчительки."
За словами батьків, за весь навчальний рік батьки класу зібрали майже 30 тисяч гривень. А от куди вони пішли, у батьків - питання. Пишуть, що деякі учителька використовувала на власні потреби. Не зрозуміло скаржникам також, навіщо збиралися гроші на ремонт класу: "На ремонт класу збирала по 150 гривень, і це при тому, що в класі вже був зроблений євроремонт, який виконали самі ж батьки. На облаштування та ремонт школи (коридори, фойє) ми збирали всього-навського по 15 грн., а на клас пішло значно більше коштів".
Це тільки частина претензій, висловлених до класного керівника. Ще скаржники згадають учительці подарунки. А що дарувати, уточнюють, та вказувала сама.
Однак невдоволені Оленою Миколаївною не всі, дехто її підтримує і каже, що гроші - це лише привід її спекатися. Почути точку зору і пояснення самої учительки "Місту" не вдалося - Олена Миколаївна на телефонні дзвінки не відповідає, можливо, через те, що перебуває на лікарняному. З цієї ж причини розгляд резонансного питання у школі також пройшов без неї.
Директор Літинської школи №2 Михайло Нагорний пояснює, що про конфлікт із класоводом стало відомо ще у січні, коли до дирекції школи звернулись мама першокласника і керівник батьківського комітету.
- Вони були обурені поборами в класі, проте самі продовжували здавати кошти. Я за чотири роки перебування на цій посаді не помічав нічого подібного, тому і представників від батьків, і вчительку було попереджено про припинення збору надалі будь-яких необґрунтованих внесків, - каже Михайло Нагорний. - Школярі інших класів лише зрідка здавали по 15-20 гривень на потреби кабінетів. Проте нічого поганого про клас Олени Миколаївни сказати не можу - вона постійно влаштовувала позакласні заходи, а це, звісно ж, додаткові витрати, і якщо батьки погоджувались - позакласні заняття та свята організовувались із залученням додаткових сум. Мене, звичайно, дивує те, що на покупки, які потрібні були для кабінету, немає жодного чека чи звітної документації. Адже в інших класах навіть ціни на кожну банку фарби були занотовані, а чеки зберігались.
Директор школи зазначає, що відділ освіти цьогоріч не виділив коштів на ремонт школи, хоча будівля потребує додаткового фінансування. Тому, каже, інколи доводиться залучати допомогу батьків. Але ремонтну ініціативу 1-А директор не зрозумів.
- Плануємо замінити вікна, а батьки 1-А класу самі подали ініціативу ремонту стін, що я вважаю недоречним, оскільки при заміні вікон стіни все одно попсуються і їх доведеться ремонтувати заново, - говорить Михайло Нагорний. - Тоді навіщо зайві витрати? Сподіваюсь, ми зуміємо вирішити ситуацію, яка склалася, та візьмемо питання благодійних внесків під суворий контроль.
Наразі керівництво школи бачить владнання конфлікту із вчителькою 1-А у тому, щоб звільнити Олену Затайдух або перевести до іншої школи. Але, як каже директор школи, остаточне рішення буде за районним відділом освіти лише напередодні наступного навчального року.
У Літинському районному відділі освіти ситуацію з приводу "війни" між учителькою та батьками коментувати не беруться. Як пояснили "Місту", їхній керівник зараз у відпустці, а прокоментувати ситуацію може тільки він.
Дивно, але в обласному департаменті освіти і науки теж цю ситуацію не прокоментували.
- Ми не маємо ніякого відношення до Літина, там є районний відділ освіти, який призначає та звільняє учителів, більше нічого по цій ситуації сказати не можу, - зауважила Олена Чорна, перший заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
А тим часом обидві сторони конфлікту (і учителька, яку засипали звинуваченнями, і батьки учнів) заручились підтримкою адвокатів. Як пояснила голова батьківського комітету класу Лариса Кравець, вчителька з ними не спілкується, а "розмова" ведеться через посередника - захисника, тож і вони так робитимуть.


Вікторія МАМАЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

828

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

641

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

431

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

375

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

374

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...