Звіт губернатора перетворили на шоу

Звіт губернатора перетворили на шоу

Ще в березні цього року на вінницькому Майдані голові облдержадміністрації Анатолію Олійнику громада дала випробувальний термін у сто днів. А далі - звіт і висновок, готовий чи ні далі обіймати цю посаду.
- Я беру на себе відповідальність змінити життя на краще, - сказав тоді Анатолій Олійник.
Змінив чи не змінив, говорити, мабуть, зарано, але слова свого дотримав. Прозвітувати через сто днів не забув. Щоправда, цього разу вже не на Майдані, а в залі засідань Вінницької облдержадміністрації.
Все було організовано, як у "кращі" часи - в залі тіснилися чиновники різних рангів, голови райадміністрацій, районних і сільських рад. Півгодини заспокійливої промови, яка традиційно проголошувала суттєві досягнення, поступальний рух області і незворотність з цього шляху. Якби не вкраплення риторики військового часу про посилення обороноздатності Вінниччини, можна було б легко уявити себе на одному з численних зібрань губернаторів "домайданівської епохи". Мабуть, на тому все й закінчилося б. Але громадські активісти спробували розбудити і губернатора, і всіх присутніх.
До мікрофона вийшла активістка Майдану Таїса Гайда.
- Ми вирішили зробити невеличкий подарунок, - сказала вона. - На жаль, апарат вашої адміністрації залишився весь старий, а тому зрозуміло, що імпотентний. Щоб зарадити цій ситуації, вирішили подарувати "народну віагру".
Засіб від політичної імпотенції виявився муляжем коктейлю Молотова, за який губернатор, хоч трохи скривився, але все ж подякував.
Та виявляється, що це ще не всі "подарунки". Та сама Таїса Гайда вручила вінницькому губернатору й портрет нинішнього очільника Дніпропетровської області. Сказала, що зображення "нового героя України" Ігоря Коломойського довго висіло у кімнаті, де збиралися вінницькі майданівці, а тепер, мовляв, хай надихає на звершення Анатолія Олійника.
- Ви маєте його перевершити, - сказала активістка. - Зробіть щось таке, щоб про Коломойського всі забули, а українці натомість втішалися вашими портретами.
Губернатор і за це подякував, та ще й пожартував:
- Не претендую на лаври Коломойського, бо я Олійник.
Далі губернатора допікали кадровими питаннями "свободівці". Керівника області почергово звинуватили спочатку у прихильності до колишніх "регіоналів", потім у толерантному ставленні до Компартії, а врешті зробили винним у тому, що не припинив медичну реформу.
Окремо і неодноразово в губернатора запитували про доньку його заступниці Людмили Щербаківської. У свої 23 роки вона днями стала заступницею голови Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
- Усі такі призначення відбуваються відповідно до діючого законодавства, - сказав Анатолій Олійник. - Погоджують їх ті, хто відповідає за той чи інший напрямок. Але я не готовий зараз сказати, хто конкретно погоджував ці призначення.
Натомість губернатор вже знає, хто допоможе області добудувати хірургічний центр лікарні ім.Пирогова - довгобуд, який ліг важким каменем на совість вже не першого вінницького губернатора.
- Ми зверталися до Міністра регіонального розвитку, і Володимир Гройсман обіцяв допомогти, щоб ми цього року могли просунутися на шляху завершення будівництва, - порадував присутніх губернатор.
До мікрофона вийшов і скандальний вінницький бізнесмен Віктор Маліновський. Вишиванка, яку він вдягнув, мабуть, мала показати щире прагнення злитися з народом в єдиному пориві й зробити врешті щось дуже корисне та нагальне для міста й області. Але мова зайшла про старе.
- Давайте поставимо народний пам\'ятник, за народні гроші на Театральній площі Тарасу Григоровичу Шевченку, - виголосив Віктор Маліновський.
Дарма, що площа вже носить назву Небесної Сотні, а пам\'ятник Кобзарю милує око вінничан на площі його імені перед Краєзнавчим музеєм. Там наразі триває уже і реконструкція площі. До речі, питання з "народними грішми" невтомний шевченколюб теж спробував вирішити "не відходячи від каси".
Губернатор ще не встиг відповісти, а рядами вже пішла впевнена у собі жіночка з прозорою скринькою для пожертвувань - подайте, хто скільки може, на Шевченка. Результат "циганочки з виходом" можна було спостерігати наприкінці губернаторського звіту - п\'ять гривень та купа дріб\'язку навіть не вкрили дно скриньки.
З тим і розійшлися...
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

67

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

61

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

61

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...

58

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

58

Проєкт "Реконструкція спортивного поля на площі "Шкільній" (Старе Місто) з будівництва спортмайданчика для занять StreetWorkOut став одним з ...