Доїздився...

Мабуть, не знайдеться людини, якій би не доводилось сидіти на пасажирському місці поруч з водієм, котрий хильнув оковитої перед тим, як виїхати на трасу, або ж системно порушував інші Правила дорожнього руху. Принаймні автору цих рядків "щастило" бувати в подібній ситуації не раз. Щоправда, тепер він старається до автівок з підпилими шоферами не сідати, оскільки за десятиліття роботи в журналістиці набрав уже цілу колекцію випадків, аналогічних описаному нижче.
Почати слід з характеристики головного "героя": уродженець Літинського району Іван Злісний (ім\'я та прізвище змінено) лише за два роки, які безпосередньо передували ДТП, понад десять разів притягувався до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, в тому числі за перевищення швидкості та керування транспортними засобами в стані алкогольного сп\'яніння. Однак, як прийнято казати в таких випадках, "належних висновків для себе не зробив", а отже, мав колись доїздитись.
Одного вересневого вечора, черговий раз попередньо причастившись алкоголем, він завів двигун свого "Мерседеса" й зібрався вирушати в напрямку Вінниці. Разом з ним сів до салону знайомий, який буквально через кількадесят хвилин мав стати потерпілим.
Далеко від Літина чоловіки від\'їхати не встигли. Якраз на півдорозі між селами Петрик і Дашківці п\'яненький Іван так пришпорив стального коня, що зумів утримати в руках "вуздечку". "Мерседес" на великій швидкості з\'їхав із проїжджої частини на узбіччя, а затим злетів у кювет, де вдарився об дерево й перекинувся на бік.
Внаслідок ДТП пасажир отримав важкі тілесні ушкодження, зокрема травми грудного і поперекового відділів хребта, що призвело до порушення функції спинного мозку та органів тазу. Він надовго опинився в лікарні, до того ж - прикутим до ліжка. (Бувало й гірше…)
А що ж Злісний? Вибачився? Взяв на себе витрати по лікуванню? Е, ні, ось тут уже Іван "розганятись" не став! Він, правда, телефонував потерпілому, але не для того, щоб запитати про стан здоров\'я чи запропонувати допомогу, а з єдиним побажанням (цитуємо документ із судової справи): "попросити не давати проти нього показань" (кажучи іншими словами, "попросити збрехати").
Літинський районний суд визначив для Івана Злісного покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з дворічним іспитовим терміном. На користь потерпілого з нього стягнуто 39 200 гривень моральної шкоди. Також за рішенням суду потерпілий має отримати відшкодування від ПАТ "Страхова група "ТАС": 45 075 за матеріальну шкоду та 2 550 гривень за моральну шкоду.
Проте ні прокуратура, ні потерпілий з таким рішенням не погодились, подавши апеляції на м\'якість вироку і на неправильне застосування закону районним судом.
Апеляційний суд області погодився з доводами апелянтів. Зокрема, він визнав неправомірним висновок, що міститься у вироку першої інстанції, ніби Іван Злісний висловлював щире каяття та активно сприяв розкриттю злочину (себто коли просив збрехати слідчому?). Дані обставини, які пом\'якшують покарання, нічим не доводились. Тому новий вирок, постановлений колегією апеляційного суду, значно суворіший: злісний порушник Правил повинен вирушити до колонії на чотири роки реально. І крапка.
В частині стягнення коштів вирок залишено без змін.
От і думаймо, що ліпше: пройтись пішки чи сісти в машину з п\'яним або просто недисциплінованим водієм і раніше часу приїхати туди, куди ніхто з нас ніколи не запізниться…


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

574

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

486

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

401

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

396

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

383

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...