Росія перетворить Крим у дешевий "Лас-Вегас"

Росія перетворить Крим у дешевий "Лас-Вегас"

Держдума Росії на пленарному засіданні прийняла в першому читанні законопроект про створення гральної зони в анексованому Криму.
Документ вніс до Держдуми президент Володимир Путін, повідомляє прес-служба    російського парламенту.
Крим прирівняли до Алтаю
Проект закону включає Республіку Крим до переліку регіонів, на територіях яких дозволяється створення гральних зон.
- На нашу думку, це дозволить залучити додаткові інвестиції, створити необхідні передумови для розширення інфраструктури на території Республіки Крим і, таким чином, дозволить надати додатковий імпульс у розвитку цього регіону, - заявив під час представлення законопроекту повноважний представник президента Росії в Держдумі Гаррі Мінх.
Межі нової гральної зони, за його словами, будуть визначатися органами самопроголошеної влади Криму.
- Створення гральної зони на території в Республіці Крим сприятиме залученню додаткових інвестицій в регіон, створення нових робочих місць, поповненню дохідної бази регіонального бюджету. За експертними оцінками, бюджет Криму може отримати від створення гральної зони на рік до 25 млрд. рублів, - повідомив перший заступник голови комітету Держдуми з економічної політики, інноваційного розвитку і підприємництва Анатолій Карпов.
За словами Карпова, "можна очікувати збільшення потоку туристів у регіон, розвитку готельного бізнесу та сфери громадського харчування".
Кримінальна зона
Експерт з питань організованої злочинності і російських спецслужб Марк Галеотті розповів, що станеться з Кримом. Він сказав, що півострів стане контрабандним центром чорноморського флоту та ласим шматком для російських кримінальних угруповань.
Про це повідомляє своїм читачам "Преса України" з посиланням на "Крим.Реалії".
- У організованої злочинності багатий родовід у цьому регіоні, але ситуація там була завжди цікавою. Історично злочинний світ Криму був досить важливим, незважаючи на те, що часто залишався в тіні одеського порту, який є центром для контрабандних операцій по всьому Чорному морю, - вважає Галеотті.
Експерт сказав:
- З одного боку, коли Москва взяла Крим, вона хотіла, щоб перехід влади був акуратним і гладким, тому вона звернулася до місцевої еліти. Іншими словами, Москва звернулася до бандитів, які стали політиками, і дозволила їм стати надійними помічниками Москви.
Другим ключовим фактором є кількість грошей, яке увіллють в Крим, бо Росія відчайдушно сподівається перетворити його в маленький потьомкінський півострів, вітрину того, як чудово бути частиною Росії.
- Крим стає все більш цікавим для злочинного світу. Там є порт. Це дуже важливо, тому що Севастополь - це не тільки база Чорноморського флоту, це щось на зразок центру контрабанди. Чорноморський флот бере участь у різних видах контрабанди через величезну перевагу - його конвої постачання не підлягають митним перевіркам, - розповів експерт.
Економічні ризики
Створення Росією в Криму особливої економічної зони на 50 років може мати негативні наслідки для жителів півострова.
Про це йдеться у щотижневому аналітичному віснику Міжнародного центру перспективних досліджень "Inside Ukraine".
Передбачається, що її створення може супроводжуватися пришвидшеною процедурою відчуження земель під будівництво транспортних, інфраструктурних, комерційних, громадських, соціальних та інших об\'єктів.
Тобто закон дасть російській владі право вилучати у власників будь-які землі протягом часу існування зони.
Очікується, що в зону ризику, перш за все, потраплять землі кримських татар на південному березі Криму. Є висока ймовірність, що татари не отримають ніякої компенсації, адже у них досить часто немає первинних рішень щодо виділення їм землі.
Враховуючи специфіку російського законодавства, а також досвід особливої економічної зони у Сочі, можна прогнозувати, що шанси захистити свою землю або принаймні отримувати належну компенсацію будуть невеликі.
 

 

ДОВІДКА "Міста"
Чинним нині російським законом передбачено створення ігрових зон на території Алтайського краю, Краснодарського краю, Приморського краю, Калінінградської області. Цей перелік доповнюється "російським" Кримом. У тексті законопроекту вказується, що кордони гральної зони на території "Республіки Крим" визначаються органами "виконавчої влади" республіки. Проекти ігрових зон, які є в Росії, складно назвати успішними.
Поки з чотирьох створених у 2009 році зон ("Приморье" в курортній зоні Уссурійської затоки, "Сибирская монета" в Алтайському краї, "Янтарная" в Калінінградській області та "Азов-Сити" на кордоні Краснодарського краю та Ростовської області) почала працювати лише одна - "Азов-Сити". Однак і там інвестиції, сума яких оцінюється приблизно в 1,4 мільярда рублів, поки не окупилися.
 

 

 

Коментарі

Депутат Кримського парламенту
Леонід Пилунський:
- Чим довше Москва буде терпіти людей, які нині при владі в Криму, тим швидше Україна поверне півострів. Тому я кричу: "Хай живуть нинішні кримські проросійські влади!". Говорю щиро.
В.о. глави Криму Сергій Аксьонов:
- Потік росіян на півострів перевершує наші очікування. Рівень підтримки уряду Російської Федерації і регіонів дуже високий. У суб\'єктах Росії проводиться рекламна кампанія, яка доводить переваги відпочинку в Криму. Ми цьому раді.
Лідер кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Мустафа Джемілєв:
- У нас є таке побоювання, і, до речі, кілька днів тому у Варшаві у мене була зустріч з Бараком Обамою і я йому прямо сказав про ці побоювання. Щоб Крим не став предметом торгу: щоб росіяни не просувалися вглиб материкової України, то можуть забути про Крим.
 

 

 

 

Боргова яма
Витрати Росії на Крим зростатимуть, пише Die Presse. А початкові оцінки вартості анексії і подальшого приєднання Криму і Севастополя до Росії, на думку оглядачів газети, виявилися макулатурою.
Російська влада хоче привести Крим до багатства та добробуту за допомогою азартних ігор, для чого Держдума прийняла у першому читанні законопроект про створення гральної зони на півострові, пише австрійська газета Die Presse.
У будівництво казино в Криму, як заявив виконувач обов\'язків глави самопроголошеної республіки Сергій Аксьонов, має бути інвестовано від 73 до 730 млн. євро. Найімовірнішим місцем, за його словами, стане Ялта, остаточне рішення буде на початку серпня.
Щорічно, як повідомляють російські ЗМІ, Крим може отримувати з російського бюджету до півмільярда євро (25 млрд. рублів) на створення гральної зони. Перед березневим референдумом гроші з Росії були одним з головних аргументів прихильників приєднання Криму до Росії, нагадує автор: населення республіки очікувало підвищення пенсій і зарплат, а також вливань в інфраструктуру.
Таким чином, початкові оцінки вартості приєднання Республіки Крим та міста Севастополь до Росії виявилися макулатурою, пише газета: тепер їх до нескінченності доводиться коригувати в більшу сторону. Так, у вівторок глава Мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв оцінив загальний обсяг російських інвестицій до Криму в 150-200 млрд. рублів на рік (3,2-4,3 млрд. євро) протягом кількох найближчих років.
Всі колишні транспортні та енергетичні шляхи проходили переважно через Україну. Новий міст через Керченську протоку повинен поліпшити сполучення з материковою Росією, але і його вартість колосально зросла: спочатку йшлося приблизно про 50 млрд. рублів, тепер же оціночна вартість будівництва моста в Крим складе 300 млрд. рублів (8,4 млрд. євро).
У свою чергу, перед референдумом обсяг фінансових вливань у Крим оцінювався в 2 млрд. євро на рік (приблизно 90 млрд. рублів). Основна частина інвестицій ляже на плечі російського бюджету і державних підприємств. Залучення іноземних інвесторів малоймовірне, оскільки приєднання Криму до Росії не визнане та міжнародні компанії побоюються санкцій з боку Євросоюзу і США, йдеться в статті.
 

 

 

 

"Місто" запитало у вінничан: "Чи потрібно Україні повертати Крим? І як це можна зробити?"

Олена, журналіст:
Повертати варто однозначно, це уже навіть діло принципу. Стосовно того, як це можна зробити, то як сказав наш новий Президент Петро Порошенко - розумом.
Олександр, громадський активіст:
Крим - це частина України, яка нас забезпечує туризмом. Потрібно політично домовлятися стосовно подальшої долі Криму: або ж силовими методами, або перемовинами. Українцям потрібно кудись їздити на відпочинок.
Владислав, працівник освіти:
Крим варто повертати, адже йдеться про територіальну цілісність України. Думаю, що політики, які наразі обрані, знайдуть відповідь, як це зробити, і найближчим часом виконають усі необхідні дії. Років три потрібно для цього Україні, щоб вона стала на ноги.
Наталя, учителька:
Я за те, щоб Крим повернувся в Україну. Для цього потрібно усім нам, народу і політикам, заявити про це чітко, щоб більше ні в кого не виникало сумнівів і намірів наступати на наші кордони, бо ніхто цьому не заважає. Нікому не можна просто так дарувати жодного метра нашої землі.
Олеся, педагог-організатор:
- Крим потрібно повертати Україні, бо весь цей час він був наш, там відпочивали і ми, і наші діти. Особисто я завжди і з батьками, і з чоловіком, завжди їздили у Крим. Повернення має бути шляхом діалогу, адже дуже багато крові уже пролито на нашій землі, вмирають невинні люди. Можливо, нам зможуть допомогти у цьому діалозі інші країни. Потрібно шукати спільні сторони, у чомусь йти на компроміс.
Надія Володимирівна, пенсіонерка:
Крим повернеться до України сам, бо тут буде краще життя, ми станемо демократичною країною. Кримчани сподіваються на Росію, але я не впевнена, що вона дасть їм щось краще. Ми - народ європейський, а Росія - східний і войовничий. Усі війни, які Росія розпочинає, - імперські. Україна ніколи сама ні з ким не воювала і робити цього не буде.
Тетяна, студентка:
Звісно, Крим потрібно повертати, але як саме - мені важко сказати. Замість воєнних дій потрібно проводити мирні перемовини, а інакше почнеться нова війна. Ми - маленька держава, нашій незалежності лише 20 років, ми поки що не здатні щось кардинально змінювати, тим паче без армії. На які поступки піде Росія - так і буде.
Вікторія, студентка:
Тільки мирним шляхом варто повертати Крим, щоб не почалася війна. Вона може розростися по всьому світу, зачепивши не лише країни ЄС, а й Америку та інші.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

763

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

566

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

350

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

326

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...