У Вінниці стартувала благодійна програма допомоги бійцям АТО

У Вінниці стартувала благодійна програма допомоги бійцям АТО

У Вінниці запрацював сайт благодійної ініціативи "Захист і розвиток Вінниччини". Його створили, щоб централізувати і зробити прозорою допомогу, яку люди уже давно готові надавати нашим бійцям, але не знають, як це зробити, і хочуть бути впевненими, що кошти дійдуть за призначенням.
- На сайті в онлайн-режимі можна дізнатися, скільки коштів зібрано і на які потреби вони направлені, - розповідає один з ініціаторів проекту, депутат обРади Сергій Кудлаєнко. - Крім того, у вінницьких магазинах і аптеках будуть встановлені скриньки для збору коштів з фірмовим логотипом "Захист і розвиток Вінниччини".
Координувати збір коштів будуть афганці з вінницької спілки, які сьогодні перебувають у загонах міської самооборони. На них покладено завдання тримати контакт із командирами військових частин, де несуть службу добровольці, зокрема батальйону "Вінниця". Також координатором проекту є Світлана Коляденко. Днями її чоловік у складі батальйону "Вінниця" вирушає на Схід України.
- Коли оголосили мобілізацію, чоловік прийшов у військкомат, а згодом записався у батальйон "Вінниця", - розповідає С.Коляденко. - Ми за власний рахунок купували бронежилет, бінокль, медикаменти. Я через соцмережі спробувала знайти благодійників, але на рахунок надійшло тільки 150 гривень і ще 800 пожертвували друзі. Почала шукати, хто допомагає нашим хлопцям, вийшла спочатку на Вінницьку міську раду і тепер спільними зусиллями створено цей проект.
Підтримали ініціативу вінницькі священнослужителі. Вони пропонують встановити у храмах скриньки для збору коштів для наших воїнів.
- Люди часто підходять, вони готові допомогти, але не знають, як це зробити. Досі прихожани найчастіше надсилали гроші через SMS. Завдяки скринькам збір коштів може стати ефективнішим, - каже секретар вінницької єпархії Автокефальної православної церкви отець Сергій.
Духовенство, яке активно підключилось до допомоги матеріально, також виступило з пропозицією залучати до військових частин священників, щоб надавати також і духовну підтримку бійцям. Між іншим, один зі священників із Вінниці уже на Донбасі. Як розповів прес-секретар Вінницької єпархії УПЦ МП протодиякон Владислав Демченко, разом із військовими на Схід поїхав настоятель храму при військовому шпиталі отець Олексій Волков.
Мати бійця батальйону "Вінниця", Тамара Басенко, переконана - для максимально ефективної допомоги організаторам благодійної ініціативи варто у першу чергу виходити на зв\'язок з командирами батальйонів, щоб ті в деталях повідомляли про усі нагальні потреби своїх підлеглих. Рішення свого 38-річного сина піти захищати Україну для пані Тамари не було несподіванкою, каже: виховувала його справжнім чоловіком.
- Він сказав так: "Мамо, весь цей бруд хтось повинен розгрібати". Син сам уже батько, працював на хорошій роботі в медуніверситеті, - розповідає матір. - Ми всі засоби захисту купили за власний рахунок, загалом, щоб відправити солдата з усім необхідним, треба до 25 тисяч гривень. Лише одне обмундирування сину видали, а решту, як і всім солдатам, обіцяють видати на місці, проте ніхто не гарантує, що воїни отримають цю решту. Я допомагатиму і сину і всім іншим солдатам, чим зможу, бо усі вони - наші діти і не можна бути байдужими до них.
 

ДОВІДКА "Міста"
Зробити благодійний внесок у допомогу вінницьким бійцям можна, перерахувавши кошти на єдиний банківський рахунок:
Отримувач: ГФОГП ВОНС ІМ. ГЕРОЇВ МАЙДАНУ
Р/р 26008055314100
МФО 302689
ОКПО 39136874
Призначення платежу: Безповоротна фінансова допомога на виконання завдань благодійної ініціативи.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

646

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...