"Правий сектор" провів попереджувальну акцію для підприємства "Кряж"

У четвер, 22 травня, більше десяти активістів із вінницького "Правого сектору" прийшли до підприємства "Кряж", яке пов\'язують із екс-губернатором Іваном Мовчаном. Причиною візиту стала скарга директора підприємства "Альянс" Василя Демченка. Підприємець каже, що "Кряж" винен йому за пальне 1,5 млн. грн. За словами Василя Демченка, ще у листопаді минулого року пальне взяли у борг під особисті гарантії екс-губернатора. Тепер, говорить директор "Альянсу", він боїться, що і зовсім може залишитися без тих грошей. Пояснює, "Кряж" продає свої підприємства, тож з кого потім в разі чого запитувати?
До "Кряжу" на Максимовича "Правий сектор" прийшов разом зі своїм керівником Сергієм Чумаком. Хлопці були у масках, з собою принесли автомобільні шини, прапор УНСО і два плакати. На плакатах написи: "Наталя Малютяк, поверни кошти!" і "Мовчан, розберись зі своїми шахраями!". Наталя Малютяк - комерційний директор підприємства. І це вона, за словами Василя Демченка, торік у листопаді домовлялась з ним про пальне у борг.
- Це попереджувальна акція з приводу того, що "Кряж" не розраховується зі своїми партнерами, цього разу заборгували кошти підприємству за пальне, яке брали для посівної, - каже лідер вінницького ПС Сергій Чумак. - У нас є інформація, що активи "Кряжу" сьогодні виводяться, тобто підприємство готується до банкрутства.
Директор підприємства "Альянс" каже, що заборгованих за пальне грошей до цього часу так ніхто і не повернув.
- Якщо вони з нами не розрахуються, будемо блокувати підприємства, які залишилися на "Кряжі", і не дамо їм зібрати урожай, - пояснює Василь Демченко. - Із Мовчаном ми не можемо зустрітися, оскільки охорона не пускає нас у будівлю. На телефонні дзвінки у приймальню кажуть, що його немає. Я неодноразово звертався до секретаря Мовчана, але потрапити до нього неможливо. Може, він справді і не в курсі цієї ситуації з боргом, я це допускаю.
Не вдалось поспілкуватися з Іваном Михайловичем чи з керівництвом "Кряжу" і журналісту "Міста". Телефоном у приймальній повідомили, що фірма належить не Івану Мовчану, а його дружині. Власниці ж підприємства на місці не було. Але у приймальній пообіцяли, що нам зателефонують і дадуть відповіді на усі запитання. Дзвінка так і не дочекались.
Палити шини під "Кряжем" "Правий сектор" не став. Але і на мирному протесті не зупинились - оприлюднили ще й заяву, адресовану прокурору області й нинішньому губернатору Вінниччини. Цю заяву Сергій Чумак оприлюднив на свій сторінці у соцмережі. У заяві "соціальне партнерство", на якому не раз наголошував Іван Мовчан, будучи на посаді губернатора, називають корупційними схемами і "соціальним рекетом".
"Суть "феномену Мовчана" полягає в тому, що з підприємців області під примусом збирались кошти нібито на підтримку соціальної сфери. Якби така діяльність відбувалась на добровільній основі - вона дійсно була б ознакою соціального партнерства влади та бізнесу - проте в нашому випадку має місце не соціальне партнерство, а соціальний рекет, бо підприємців примушували вкладати кошти у "феномен Мовчана". За інформацією самого Мовчана, таким чином було зібрано порядка 1 млрд. гривень, які нібито пішли на ремонт ФАПів, покрівель, водогонів тощо, - йдеться, зокрема, у заяві, підписаній керівником "Правого сектору" Вінниччини Сергієм Чумаком. У цій заяві також сказано: "є стійка підозра, що принаймні 50% цих коштів відійшла на рахунки посередників від влади, які через підконтрольні фірми здійснювали ці ремонтні роботи. Також є відомості, що висока оцінка злочинної діяльності Мовчана Януковичем обумовлена тим, що добуті злочинним шляхом кошти спочатку акумулювались на проведення майбутньої президентської виборчої кампанії Януковича в 2015 р., а також використовувались для фінансування Антимайдану".
"Правий сектор" та УНСО Вінниччини заявляють про власне розслідування для пошуку "вкрадених у народу коштів". До прокуратури області ця заява Сергія Чумака надійшла тільки у вівторок, 27 травня.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

108

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

103

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

96

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

95

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

93

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...