"Ваші Правила неправильні!"

Можете з цим погоджуватись чи не погоджуватись, але так уже склалось, що жителі сіл і навіть невеликих райцентрів не надто переймаються дотриманням Правил дорожнього руху. Ті, кому доводиться їздити до великих міст чи пересуватись напруженими транспортними магістралями, ще змушені озиратись на жорсткі вимоги нормативного документа, а от водії, що здебільшого не покидають малої батьківщини, часто-густо плювати хотіли на нього з високої вежі. Мовляв, хто там їх упіймає, коли сядуть за кермо напідпитку і прокатаються по селу чи по полю, вони ж нікому не заважають! І тому подібна зневага до інших пунктів Правил, яка не одному потім боком вилазить - та так, що до кінця життя совість мучить. Через те ми вирішили не називати справжні ім\'я та прізвище "героя" нашої розповіді, зберігши всі інші подробиці незмінними. Нехай його звуть, скажімо, Антуан Порушниченко.
Був наш "герой" активним учасником дорожнього руху в рідних Чернівцях, надто не беручи в голову, що грубо порушує одну вимогу Правил за іншою. Почнемо з того, що чоловік їздив по райцентру на мопеді, який не був зареєстрований в органах Державтоінспекції і, ясна річ, не мав номерних знаків. То б іще півбіди, але Порушниченко водійського посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії теж не мав. То чи ж треба дивуватись, що, заводячи двигун і вирулюючи з двору, не одягав на голову захисний шолом згідно з елементарними вимогами безпеки?
Вересневого дня Антуан їхав на мопеді по містечку, як завжди, зневаживши Правила. І не лише сам шолом не вдягнув, а й не дав його старенькій матері, яку посадив позад себе на пасажирське сидіння.
На перехресті він мав повернути ліворуч, тому швидкість була невелика - приблизно 10-15 кілометрів за годину. Дорожнє покриття теж не можна було назвати ідеальним: то ямка, то горбик. Відтак Порушниченко не стільки стежив за іншими учасниками руху, скільки під колеса дивився. І якраз тоді, коли мав зайняти крайнє праве положення і пропустити легковик, що йшов на обгін, він узяв різко вліво - і відчув потужний удар ззаду.
Антуан сильно не постраждав, а от пасажирка після отриманих травм вижити не зуміла. Смерть матері залишилась на совісті сина.
Згодом слідство нарахувало в діях Антуана Порушниченка загалом аж сім порушень Правил дорожнього руху, які в своїй сукупності й призвели до трагедії.
Слід сказати, що ні під слідством, ні на суді чоловік не відпирався від скоєного: всю вину визнав, щиро покаявся. Його сестра, яку офіційно визнано потерпілою, просила суворо не карати Антуана, бо він доглядає за бабусею і за хворим родичем.
За таких обставин Могилів-Подільський міськрайонний суд, який слухав справу, визнав за можливе обрати міру покарання без ізоляції від суспільства. Антуана Порушниченка засуджено до чотирьох років позбавлення волі з іспитовим терміном один рік. Припускаємо, що відтепер він не сумніватиметься в правильності Правил дорожнього руху і дотримуватиметься їх до останньої букви.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

477

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

344

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

183

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

169

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

165

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...