У Вінниці була спроба запустити "карусель"

Вибори у Вінницькій області пройшли без суттєвих порушень. І це зазначили усі учасники процесу - штаби кандидатів, спостерігачі, правоохоронці, представники влади, врешті й самі виборці. Але без пригод все ж не обійшлося. Усі вони зафіксовані та потребують реакції у тій чи іншій мірі.
- Якихось суттєвих порушень, які мали б стати приводом для пильної уваги правоохоронців, ми не зафіксували, - каже керівник УМВС України у Вінницькій області Олег Школьний. - У ніч виборів було два звернення. Не надто суттєві, але ми розбираємося. Так, у Тростянецькому районі на сайті районної ради з\'явилася заставка одного з кандидатів у президенти. А на одній з виборчих дільниць стався конфлікт між спостерігачем та членом комісії. Причому, обидві жінки представляли одну й ту саму політичну силу.
Протягом усього часу, який був виділений для голосування, правоохоронці отримували інформацію щодо ймовірних порушень. Мабуть, найголосніше з таких - повідомлення про "виборчу карусель" у Вінниці. Про такий тип фальсифікації результатів виборів заявив представник Комітету виборців України Владислав Телень. За його словами, правоохоронці оперативним шляхом отримали інформацію про те, що у Вінниці група людей виносить бюлетені з виборчої дільниці.
- У Вінниці є дві дільниці, де такі "каруселі" - уже звичні явища, - каже представник Комітету виборців України у Вінницькій області Владислав Телень. - Одна з них - у Будинку офіцерів. Там - наче медом помазано. Тричі відганяли організаторів підкупу виборців - спочатку представники нашого Комітету, потім охорона з "Гепарду", потім "Вінницька варта". Утім, невелику кількість бюлетенів із голосами за одного з кандидатів таки вдалося занести, цьому є докази. Але не більше десяти бюлетенів. Купували голоси по 100-150 грн. У Києві, наприклад, давали по 200 грн. Наздоганяємо столицю.
А от за кого саме "крутили карусель" у Вінниці, Владислав Телень сказати не зміг. Каже, бюлетень був складений.
До спостерігачів також надходила інформація й про інші порушення. Наприклад, на шести дільницях області стареньким бабцям і дідусям дозволили голосувати без паспорта, бо мовляв, їх там усі знають. Ще на одній дільниці за "правильний голос" виборцям пропонували сто гривень чи продукти в сусідніх з виборчою дільницею магазинах. А десь і "сто грам" наливали.
Найбільше здивував вінничанин, який на виборах вирішив проголосувати не тільки за себе, але й за родича. Підготувався до такого відповідального кроку заздалегідь - оформив довіреність, яку завірив у нотаріуса.
- Уперше з таким стикаюсь, чесне слово, - признався Владислав Телень. - Звісно ж, за родича цей вінничанин проголосувати не зміг, закон таке не дозволяє. Лише даремно гроші на послуги нотаріуса витратив...
- Не все так ідеально на цих виборах, як хотілося би, - сказав представник громадської мережі "ОПОРА" у Вінницькій області Олег Левченко. - Але абсолютно ідеально, мабуть, не буде ніколи.
Цікавий момент, виправні установи Вінниччини, де прозорість голосування в попередні роки викликала небезпідставні підозри, цього разу голосували, якщо так можна висловитись, "вільно", а не "за кого скажуть".
- Голосування там пройшло нормально, - каже Владислав Телень. - Результати не разюче вирізняються від загальних по області, приблизні пропорції розподілення голосів дотримані. Вочевидь, люди там голосували, прислуховуючись до власних уподобань. Примусу не було.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

487

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

355

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

184

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

175

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

169

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...