Вінничани голосували спокійно і активно

Вінничани голосували спокійно і активно

Досить високу явку виборців зафіксували члени комісій 25 травня на вінницьких дільницях. Мабуть, тому, що останні місяці політикою активно цікавилися навіть байдужі. Чимало людей прийшли у вишиванках, спокійно чекали своєї черги, посміхалися. Експерти, до речі, уже відзначили нинішні вибори одними з найспокійніших в історії України, хоча напередодні не виключали можливих провокацій.
У першій половині дня найбільший наплив виборців був відчутний з 11:00 до 12:00.
- Прийти проголосувати мене підштовхнула моя громадянська позиція, в Україні має бути спокій, і я хочу жити так, як у Європі. Нещодавно приїхав з Німеччини, мені там все сподобалося, хочу, щоб і в нас так само було, - розповідає Валерій Олександрович, який працює менеджером в одній з приватних компаній. - Ну ще десь рік нам буде важко, потім має відпустити. Погано, що у нас такий невдалий сусід, як Росія. Дуже складно порозумітися зі своїми родичами, які там живуть, вони просто зазомбовані. Не так давно ми ще бачилися і все було добре, а тепер все змінилося, вони нас не розуміють, вважають, що у нас тут одні бандити.
Дуже багатьох посварила ця ситуація, моя знайома мало з чоловіком не розлучилася, який лише 10 місяців у Росії пропрацював. Коли приїхав в Україну, у нього в голові не вкладалися враження від реального побаченого, адже по телевізору в Росії зовсім інше показують...
Я дуже сподіваюся на ці вибори, і на те, що вони будуть в один тур, так усім легше. Дуже багато людей на вибори приходять, мабуть, тому, що дуже заполітизовані. Замість фільмів усі тільки й новини дивляться. Я сам певний час навіть погано спав і приймав заспокійливе. Але дуже сподіваюся, що все буде добре.
За словами Олександра Семошева, заступника голови виборчої дільниці № 513, станом на 12.00 у них вже проголосувало 690 чоловік, загалом на дільниці - 2116.
- Це досить хороша явка і дуже нас радує, - розповів Олександр Семошев. - Все спокійно проходить, проблем зі списками немає. Ті, хто хотів внести себе у списки, зробили це раніше. Особисто я сподіваюся на краще майбутнє для нашої країни, щоб краще жилося, щоб вибрали достойного кандидата, який наведе порядок.
Дільниця № 513 розташована на території школи №10. Там ще зранку з хвилюваннями чекали на почесного гостя - Володимира Гройсмана. Колишній мер, а тепер віце-прем\'єр, міністр з регіонального розвитку прийшов на дільницю з дружиною. Кілька хвилин почекав у черзі і проголосував. На запитання журналістів, за кого віддав свій голос, відповів, що коментувати такі речі не має права, і проголосував за президента, який здатний об\'єднати країну і зробити свій вклад у благополуччя і демократичні перспективи. А у Вінниці голосував, тому що залишається вінничанином і наше місто залишати не збирається.
- Ці вибори особливі, адже проходять у надзвичайно складних умовах. Наш обов\'язок - обрати легітимного президента, який стане основою стабільності в нашій державі, кожна людина має зробити свій вибір. Українці - європейська нація, яка хоче жити в гарній демократичній країні, - сказав Володимир Гройсман. - Вибори в один тур мали б дуже позитивні наслідки, було б менше використано часу для дестабілізації. Все залежить від українців, як вони прийняли для себе внутрішнє рішення. У нас дуже мало часу на вирішення завдань, бо викликів багато. Чим міцніша і консолідованіша влада, а не роз\'єднана, тим краще вони будуть врегульовуватися. Велика явка виборців свідчить про те, що люди хочуть жити в мирній країні, розуміючи, що обрання президента - запорука стабільності і основа для стабілізації, реалізації планів. Люди прийшли висловити своє бачення. Висока явка означає серйозні очікування, які потрібно виправдати.
В.о. міського голови Сергій Моргунов голосував на своїй дільниці в Аграрному університеті. Каже, голосував, за мир і європейське майбутнє.
- За те, щоб Україна була єдиною, соборною державою, розвивалася у демократичному напрямку, - сказав Сергій Моргунов. - Міська рада у рамках своїх повноважень відпрацювала всі моменти щодо організації виборчого процесу у місті, з самого ранку всі дільниці були відкриті вчасно, робота на них проходить стабільно. Активність вінничан відзначалася ще з самого відкриття дільниць, з восьмої ранку пнавіть черги були. Це вселяє великий оптимізм, що в Україні все буде добре. Люди хочуть стабільності і жити краще. Саме активна позиція людей забезпечить нам нормальні перетворення в державі.
Багато виборців приходили на дільниці з маленькими дітьми, які із задоволенням кидали до урн бюлетені і дуже раділи від того. Стареньким розібратися під час голосування допомагали їх дорослі діти.
- Я голосую, бо це остання крапля надії, і якщо через рік-два нічого не зміниться, - більше жодному слову політиків не повірю, - пояснила вінничанка Віра Іванівна, залишаючи виборчу дільницю. - Майдан вселив велику віру у людей, і тепер новий президент, як ніколи, буде під нашим пильним наглядом і відповість за кожне своє слово і вчинок.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

92

Мінекоенерго інформує щодо рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до ...

81

Cьогодні, 23 жовтня, "Вінницяобленерго" обіцяло відключити водоканал від електроенергії. Якщо у кранах вінничан вода є - значить два ...

77

Чиновник звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, аби той дав оцінку діям своїх підлеглих Вінницький апеляційний суд рішенням ...

75

Минулого тижня до стресу від погроз енергетиків залишити місто без води вінничанам додався ще один - погрози відключення помешкань від ...

75

Тест-драйв показав, що у Замостя є свій публічний простір для яскравих подій   У суботу, 19 жовтня, у Вінниці відбувся незвичний захід - ...