Низька явка на виборах може стати підставою для провокацій?

Керівник громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області Олег Левченко наголошує, що на цих президентських виборах потрібно максимально можливо збільшити явку виборців. На його думку, висока явка на виборах буде підставою для спокою у Вінницькій області.
- Є певні очікування, застереження і прохання, - каже Олег Левченко. - Перше, потрібно і ми просимо максимально можливими кроками збільшити загальну явку на виборах. Треба закликати людей, щоб вони прийшли і проголосували. Це не менш важливо, ніж коли люди стояли на майдані. Вибори - це дуже важлива річ, вона є ключовою. Центр України має показати, що йому не все одно і він відповідальний за цей процес. І ми будемо солідарні зі Сходом і Заходом країни. Насправді дуже велика увага буде саме до нас, до Поділля, відносно того, як ми проголосуємо. Висока явка - значить, нам не все одно - і ніхто сюди ніколи не полізе (мається на увазі спроба реалізації сценаріїв по розколу країни, які були застосовані на Півдні і Сході України. - Авт.). Низька явка - відповідно можливі провокації і таке інше.
Щодо інформації, яка нині поширюється і через соцмережі, і в реальному житті серед людей, то керівник вінницької ОПОРИ звернув увагу на те, що довіряти потрібно тільки інформації, отриманій з офіційних джерел і не піддаватися паніці.
- Координуйте роботу з правоохоронними органами, слухайте саме у них про реальні загрози і реальні можливості, - звернувся Олег Левченко уже до журналістів. - Паніка, яка відбувалася у Вінниці, на мою думку, була генеральною репетицією, чи можливо на Вінниччині запустити дестабілізацію під час виборів. Якщо ми звернемо увагу, що саме "мінували" і "захоплювали" - це дитячі садочки, школи. А саме там сконцентровані виборчі дільниці. Тож не даймо розхитати цей вибір, і цей вибір зробимо свідомо.
Представник Комітету виборців України у Вінницькій області Андрій Мислінський зазначає, що в їх організації підстав для особливого занепокоєння підготовкою до виборів на Вінниччині немає. Також, як зауважує представник КВУ, сьогоднішнє законодавство не передбачає того, що вибори президента можуть не відбутися. Якщо стоятиме питання, то тільки у легітимності результатів.
- Ми можемо бути будь-якими циніками, але потрібно розуміти, що від нас цього разу справді щось залежить, - каже Андрій Мислінський. - Якщо Вінниччина проголосує - це вже момент легітимності. А за цим законом, ви знаєте, вибори у виборчому окрузі не можуть бути визнані недійсними. Якщо вибори пройдуть на одній-двох дільницях, в одному окрузі, вони будуть вважатися такими, що відбулися. Тут тільки питання легітимності результату. І тут ми маємо попрацювати, щоб ніхто не сказав, що Вінниччина схалявила і поставила під сумнів усе те, що відбувалося.

 

Цифра

2 500 працівників міліції, МНС-івці та члени громадських формувань нестимуть службу по охороні громадського порядку під час дострокових виборів Президента України.
Загалом на території Вінниччини понад 1660 виборчих дільниць. На кожній дільниці, де проводитиметься голосування, цілодобову охорону забезпечуватимуть два працівники міліції.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

45

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

37

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...

36

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака" Громадські слухання з ...

34

10 липня на повторних громадських слухання щодо містобудівної документації детального плану "Групи житлових будинків по вулиці ...

34

11 липня "Нива" на Київщині зіграла контрольний поєдинок проти "Діназа" (Вишгород). Цей клуб є суперником нашої команди у новому сезоні ...