Гірший за поганого родича?

Кажуть, хороший сусід кращий від поганого родича. Ну, а якщо у вас поганий сусід? Тоді він, вочевидь, гірший за поганого родича, і тут немає перебільшення. Як-не-як, з родичем ви можете не спілкуватись роками, іноді десятиліттями, а от сусід щодня у вас перед очима. І - хочеш не хочеш - завжди може яку-небудь свиню підкласти.
А коли ще такий сусід, як житель садового товариства "Вікторія" приміського села Щіток Ігор Ігоров (ім\'я та прізвище змінено), то вже навіть без будь-яких конфліктних ситуацій варто бути постійно настороженим. Бо не дружив Ігоров із законом: 2011 року був засуджений до трьох років позбавлення волі з іспитовим терміном два роки.
У першу чергу засторога мала б стосуватись вінничанина Л., котрий утримував дачний будиночок у згаданому товаристві - якраз по сусідству. Втім, скільки не остерігайся, а загроза залишається реальною, особливо взимку, коли дачі стоять замкнені, а господарі наїжджають вряди-годи, щоб дізнатись: обікрали їх чи поки ще ні.
Так само й Л. навідався до власної хатинки у "Вікторії" десь так у середині грудня 2012 року, а потім приїхав аж наприкінці січня. Як ви, напевно, уже здогадались, деяких речей господар на місці не виявив. Зокрема, в невідомому напрямку щезли DVD-плеєр (вартістю 350 гривень), телевізор "Грюндіг" (750 гривень), чемодан, інструменти і… дитячий одяг. Загалом невідомий злодій поживився на 1916 гривень.
Господар звернувся в міліцію, і відпрацювання мешканців довколишньої території неухильно вивело на Ігоря Ігорова: молодик уже був покараний судом за крадіжку, а значить, можна було очікувати рецидиву. Та й поведінка його при розмові викликала підозру. Коли міліція завітала до нього з обшуком, то виявила речі, що пропали в Л.
Щоправда, не всі, дещо він встиг уже "сплавити". Дитячого одягу також не було. Ігор довго зволікав, але зрештою зізнався, що дитячий одяг подарував знайомій молодій жінці, з якою підтримував стосунки і яка виховувала малолітню дитину. Оскільки на чужу дачу забрався якраз напередодні Нового року, то крадене використав як новорічний подарунок. Правда, жінка одразу запримітила, що одяг ношений, тому не стала використовувати і відклала разом із сумкою, в якій був принесений. Відтак усе видала міліції - жодна річ не пропала.
Крім того, в житлі Ігоря знайшли дещо таке, що відразу потягнуло на ще одну статтю Кримінального кодексу. Він незаконно зберігав незареєстровану дрібнокаліберну рушницю. Як пояснив слідчому під час допиту, знайшов її на території сусіднього дачного кооперативу, але не здав в органи внутрішніх справ, як вимагає законодавство, а приніс додому й сховав.
Слідство та судовий розгляд тривали понад рік, і лише цієї весни апеляційний суд поставив у справі крапку. За сукупністю обох злочинів Ігоря Ігорова засудили до чотирьох з половиною років ув\'язнення (до терміну включено частину невідбутого покарання за попередньою судимістю).
За іронією долі, молодик ще мусить сплатити потерпілому 2500 гривень за завдану моральну та матеріальну шкоду й оплатити вартість дактилоскопічної і балістичної експертиз. Загальна сума майже вдвічі перевищує вартість украденого.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

171

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

159

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...