День Європи - у вишиванках

17 травня у Вінниці вже традиційно відзначили День Європи. І хоча цього року святкування пройшло за скороченою програмою, без живих скульптур і масштабних театральних дійств, це не завадило тисячам вінничан прийти цілими родинами у центр міста і приєднатися до свята.
У Вінницькій міській раді, яка започаткувала масштабне святкування Дня Європи, вагалася: чи відзначати свято цього разу через нинішню складну ситуацію в країні. У понеділок, 12 травня, вирішили - святкування буде.
- Ми довго думали, чи правильно влаштовувати День Європи у такі складні для країни часи - відзначати його, чи ні. Але врешті міська рада все ж таки вирішила не відміняти це свято, але організувати його не зовсім у тому форматі, що завжди, - зазначив в.о. Вінницького міського голови, секретар міської ради Сергій Моргунов. - Враховуючи, що зовсім поряд у нашій країні відбуваються досить трагічні події, проводити якісь розважальні масові заходи було б не дуже доречно. Тому ми повернулись до першооснов цього свята - показати в цей день усім, що Вінниця - це європейське місто, що ми, як і вся Україна, маємо лише один правильний шлях - це шлях у європейському напрямку.
Наш шлях - це розвиток демократії та місцевого самоврядування, а зовсім не федералізація, чи тим більше анексія якихось територій. Започатковуючи це свято сім років тому, ми в першу чергу наголошували, що у Вінниці свого часу діяло Магдебурське право, наше місто було частиною Європи і основи всіх тих цінностей, які нині сповідує Європа, Вінниці були притаманні з давніх-давен. Тож ми додали просвітницького характеру заходам і День Європи у 2014 році влаштувати у дусі патріотизму та європейських устремлінь України.
Центральну вулицю Соборну, яку спочатку мали не перекривати, все ж таки перекрили на кілька годин - саме нею пройшов мегамарш у вишиванках. Від площі Європейської до майдану Небесної Сотні (колишня Театральна. - Авт.) сотні вінничан пройшли урочистою ходою у вишиванках і пронесли кількаметровий прапор України. Багато було й таких, які участі у марші не брали, але прийшли на свято в національних вишитих сорочках - аби підтримати українських дух.
А от що сподобалось не усім, то це невдалий чи то жарт, чи спроба жарту від однієї з політичних партій. На майдані Небесної Сотні біля агітаційного намету вони встановили фото Володимира Путіна, в яке охочі могли покидати дротики і за гарний кидок отримати цукерку.
"У палатки "Свободы" на Париже организовали игру в дартс, выбрав в качестве мишени портрет президента соседнего государства. Какое бы ни было напряженное противостояние в обществе - если мы исповедуем европейские ценности - такие действия на открытых всенародных публичных гуляньях недопустимы", - висловив свою думку вінницький фотограф Зорій Файн.
Проте не вся активна молодь кидалася дротиками у фото Путіна, були й такі, які просто під час святкування поєднали корисне, приємне і патріотичне - розфарбували огорожу навколо колишнього готелю "Савой" у кольори українського прапора.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

235

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

174

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

169

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

157

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

155

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...