Колишня опікунка заявила про зникнення дитини

У наш час досить часто діти залишаються без батьківського піклування при живих батьках. Так сталося із 13-річним Віктором і 12-річною Альоною - вони зараз виховуються у прийомній родині. Певний час опікункою хлопчика була Леся Філоненко. Тепер вона чомусь дуже хоче, аби хлопчик потрапив на виховання до єпископа Михайла Жара, у Банченський монастир. Пані Леся навіть зібрала прес-конференцію із закликом: "Допоможіть знайти дитину!" Хоча, як виявилося, шукати нікого не потрібно: Вітя разом із рідною сестрою Альоною із 17 березня виховуються у прийомній родині, в одному із сіл Томашпільського району.
У новій родині прийомні діти ходять до школи, допомагають по господарству, рибалять. Колишня ж опікунка продовжує заявляти, що не знає, де перебуває Віктор.
- Дитина під опікою була у мене чотири роки, і коли ми поїхали у монастир до владики Лонгіна (єпископ Михайло Жар. - Авт.), Вітя захотів там залишитися. Тоді я звернулася до служби опіки з проханням, аби дитину забрали до нього. Але мені пояснили, що з мене потрібно зняти опіку і щоб владика її оформив, адже дитина під подвійною опікою перебувати не може.
І серпні 2013 р. з мене зняли опіку, Віктор потрапив до Жмеринського реабілітаційного центру, - розповідає колишня опікунка Віктора Леся Філоненко. - Впродовж року в органах опіки мені говорили, що потрібно, аби владика написав звернення, що він готовий взяти дитину під опіку, але оскільки у хлопчика є сестра, то служби попросили, щоб діти пішли до владики разом, аби їх не роз\'єднувати. Діти до цього уже виховувалися у різних родинах, тож яка причина була для того, щоб об\'єднати їх разом знову - я не знаю. У Жмеринку я приїздила постійно, 30 березня говорила з дитиною по телефону. А першого квітня зв\'язок обірвався. Мені зателефонував хлопчик з цього центру і сказав, що Вітю забирає інша прийомна родина і він не може зі мною спілкуватися, йому не дозволяють цього робити.
За словами Лесі Філоненко, з новою прийомною родиною хлопчика їх спілкуватися не дозволяють. Не зрозуміє, чому Віктора від неї ховають.
"Місто" зв\'язалося із прийомною родиною, в якій тепер живуть братик із сестричкою. Прийомний батько Олександр Олександрович, запевнив, що з дітьми все гаразд. Він, не розуміє, чого добивається колишня опікунка, бо коли дітей забирали до себе, то дружина з Лесею Іванівною спілкувалася - розповіла про свою родину і що беруть на виховання Вітю разом з Альоною.
- Вона прекрасно знала, що Вітю і Альону ми узяли в свою прийомну родину на виховання. У нас вже є ще одна дівчинка, яка виховується уже три роки, ходить у 9 клас. Діти здружилися, Вітя майже не хворіє. Коли ж Вітя прийшов до нас, то мене дуже здивував один випадок. Ми поснідали, жінка поставила варити обід, бо це ж село, потрібно йти робити по господарству. Дитина спитала: "Бабушка (прийомних батьків діти називають бабуся і дідусь. - Авт.), це ви собі готуєте їсти?". Дружина сказала: ні, це готується обід для всієї родини, а хлопчика здивувало, що ми будемо їсти з однієї каструлі. Вітя - розумна і дуже кмітлива дитина. Він подружився з моєю рідною онучкою, разом гуляють.
Наскільки я розумію, в нас дітям подобається, - розповідає прийомний батько Олександр Олександрович. - Вітя мав телефон, але, коли до нас приїхав, сказав, що телефон загубив, а карточку комусь віддав. Він знає номер Лесі напам\'ять, але каже, що спілкуватися з нею поки що не хоче. Коли Леся до нас телефонувала, я сказав їй, що нехай діти трішки адаптуються і на Пасху ми зустрінемось чи в нас, чи привеземо дітей до Вінниці. Вона погодилася, а на другий день до нас приїхала перевірка із соціальної служби, тому що Леся подала заяву до прокуратури. А тепер пішла і до журналістів.
Олександр Олександрович розповідає, що прийомною родиною вони стали з 2011 року - взяли на виховання до себе дівчинку. Каже, що ініціатором була дружина, а йому нічого більше не залишалося як погодитися і піти навчатися на прийомного батька. За словами чоловіка, тепер їхню родину перевіряють соціальні служби майже кожного дня, але двері будинку відкриті для усіх перевірок. У гості запросив і журналістів "Міста" - приховувати їм нічого
 

Коментар

Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош:
- Свого часу Віктор і Альона виховувалися у будинку змінного типу "Гніздечко". Майже одночасно під опіку йде Віктор, і на усиновлення - Альона. Дітей роз\'єднують, але було вирішено, що діти будуть спілкуватися між собою, а батьки дають на це згоду. Але розумію так, що діти не спілкувалися, і це рішення не виконувалося. Згідно із законом, брат і сестра не можуть бути роз\'єднанні, але як так сталося в той час - це зовсім інша історія.
Практично одночасно через два роки Леся Вікторівна (Філоненко, колишній опікун Віті. - Авт.) знімає з себе опіку, і скасовується усиновлення Альони. Леся Вікторівна була опікуном з 6 травня 2010 року до 18 липня 2013 року. За цей час Вінницьким міським відділом міліції було направлено клопотання до Служби у справах дітей про те, що Леся Вікторівна не впливає на дитину, і хлопчик не реагує на її зауваження, не може адаптуватися до проживання у цій родині, займається бродяжництвом, не ночує вдома. Окрім того на цю громадянку було складено протокол про адміністративне порушення за невиконання батьками, або особами, що їх замінюють обов\'язків щодо малолітніх дітей. Леся Вікторівна зверталася до Вінницької міської служби дітей з питанням влаштувати Віктора до військової школи у Севастополі, оскільки їй важко виховувати дитину, просила змінити форму з опікунства на прийомну сім\'ю. Також, ще будучи його опікуном і навіть коли вже зняли опікунство, Леся Вікторівна ставила питання про влаштування дитини без сестри до монастиря владики Лонгіна. Службау справах дітей  Вінницької міської ради поставила брата й сестру на облік як дітей, які можуть бути усиновлені. Були направлені листи до Чернівецької області владиці Лонгіну з метою влаштувати дітей разом у родину. Проте на контакт єпископ не вийшов, письмової заяви також не написав. Діти постійно спілкувалися з Лесею Вікторівною, і це погано на них впливало. Адміністрацією Жмеринського реабілітаційного центру було вирішено обмежити спілкування дітей із колишнім опікуном Віктора.
Всиновити Віктора і Альону виявила бажання родина із Томашпільського району.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

68

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

62

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...

61

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

60

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

59

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...