Володимир Гройсман: на місця треба передати максимум повноважень

Володимир Гройсман: на місця треба передати максимум повноважень

Віце-прем\'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Володимир Гройсман презентував у форматі всеукраїнської селекторної наради напрацьовані зміни до Конституції України, а також основні положення законопроектів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади.
- Фактично нам сьогодні потрібно з вами узгодити побудову чіткої та якісної моделі, базовим рівнем якої буде громада. Для того, щоб врешті-решт кожна території отримала можливість для свого розвитку, - звернувся урядовець до представників органів місцевого самоврядування, державної влади, експертів з усіх регіонів України. - Ми вже напрацювали першочергові пропозиції щодо децентралізації та подали до Конституційної комісії, оскільки вони пов\'язані зі змінами у Конституції України.
За словами Володимира Гройсмана, схвалена Урядом у квітні Концепція реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади містить базові принципи, які Кабмін вважає політичним рішенням. Зокрема, пропонується на рівні регіонів створити виконавчі комітети обласних рад, на рівні районів - виконавчі комітети районних рад, на рівні громад - залишити виконавчі комітети рад і ради громади.
- Ми хочемо змінити нинішню систему, аби максимально передати на місця всі повноваження, у т.ч. фінансові інструменти для формування бюджетів знизу вверх, - говорить Володимир Гройсман.
Попередньо пропонується залишати на місцях до 25% податку на доходи фізичних осіб, від 10 до 25% податку на прибуток підприємств, частково - екологічний податок, єдиний і земельний податки - у повному обсязі. Триває робота над моделюванням інших місцевих податків і зборів. Заощаджені кошти місцевих бюджетів також пропонується залишати на місцях.
- Обсяги фінансів для органів місцевого самоврядування мають відповідати їх повноваженням, - наголосив віце-прем\'єр-міністр. - У бюджеті має бути прописаний механізм компенсування витрат, які виникли внаслідок делегування певних повноважень органам влади на місцях. Вирішують органи державної влади ввести якесь нове повноваження, одразу ж за цим рішенням має йти розрахунок витрат і виділення компенсацій, щоб громада мала як ті нові повноваження виконувати.
При цьому перелік повноважень буде не просто розподілений за рівнем відповідальності, він буде детально прописаний відповідно до положень реформи місцевого самоврядування. Позиція Уряду - чітка, ми сьогодні виступаємо за максимальну дерегуляцію дозвільних послуг.
Зокрема, за його словами, понад 60 функцій з надання адмінпослуг пропонується передати на місцевий рівень. Наприклад, реєстрація майна, бізнесу, дозвільні функції, функції держархбудконтролю тощо, з серйозним контролем державою якості надання цих послуг.
- Усі подальші наші кроки повинні здійснюватись у режимі постійного та широкого діалогу, щоб виокреслити спільну позицію, - каже Володимир Гройсман.
Формат зустрічі передбачав обмін думками, аби можна було окреслити ряд першочергових дій. Скористались цією можливістю представники Донецька, Тернополя, Одеси. Висловив своє бачення стосовно децентралізації й губернатор Вінницької області Анатолій Олійник.
- Вінниччина, як і інші регіони, подала свої пропозиції щодо цієї проблематики, - сказав голова облдержадміністрації. - Особливо цікавим нам видається фінансовий аспект децентралізації влади. Важливо уникнути диспропорцій у розвитку територій. Тому на першому етапі впровадження новації було б добре створити регіональні стабілізаційні фонди. Щоб не Київ знову ж таки регулював це питання, а можна було його вирішувати на місцях.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

235

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

174

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

169

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

157

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

155

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...