Понад 4 тис.грн. нарахував ЖЕК за фарбу?

Понад 4 тис.грн. нарахував ЖЕК за фарбу?

У редакцію "Міста" звернулися жителі вінницького будинку по вул.Жуковського,14. Люди із 171-квартирної багатоповерхівки не згодні із нарахуваннями ЖЕКу, які отримали за квітень. Найбільше їх насторожила сума майже в п\'ять тисяч гривень - за фарбування кількох лавок і гойдалок. На минулому тижні мешканці провели загальні збори, на які запросили журналіста й представника ЖЕКу, аби той роз\'яснив причину такої величезної суми. Утім працівника ЖЕКу мешканці так і не дочекалися.
- Ось наша прибудинкова територія, на якій розташована пісочниця, три лавки, гойдалка, гірка і два турніки, - показує журналісту двір Таміла Посна, старша у будинку №14. - ЖЕК за "фарбування олійними сумішами" 18 кв.м. нарахував 4844 грн. Ми не розуміємо, куди пішло стільки фарби? При розподілі цієї суми по мешканцях виходить 69-70 гривень з квартири при тому, що раніше, скажімо, у минулому місяці, за утримання будинку ми платили по 48-49 грн. з квартири, виходило по 1,60 грн. з розрахунку на метр квадратний. Невже одна квартира на фарбування трьох лавочок має по 21 гривні платити?
Коли я брала цей рахунок у ЖЕКу, одразу сказала їм, що це нарахування неправильне і ми наполягатимемо на перерахунках. Економіст же пояснила - це сума за фарбування всього "квадрату" (жінка показує прилеглу до будинку територію). Але чого ж за весь "квадрат" має платити наш будинок? Чому у ці розрахунки не ввійшли сусідні будинки, діти з яких теж граються тут на майданчику?
Таміла Посна розповідає, що написала заяву на ім\'я начальника ЖЕКу, після чого мала приїхати комісія, зробити замір пофарбованої площі і відповідно грошовий перерахунок.
- Нам обіцяли, що комісія буде зранку, але ми простояли біля будинку від дев\'ятої ранку і до третьої дня - нікого не дочекалися.
Економіст мені тричі дзвонила, пропонувала "скостити" 50%, я не погодилася. Потім вона пообіцяла, що до нас таки приїдуть, - розповідає далі старша у будинку. - А потім зателефонувала, мовляв, вони знайшли документи про те, що квадратура усіх майданчиків становить 120 кв.м., які ділять на три будинки. Нам, відповідно, дістається 40%, а на решту роблять перерахунок. Ну чого ж 40%? Невже так важко прийти і зробити заміри?
Після того, як журналіст поспілкувався з економістом ЖЕКу №15, який обслуговує вищезгаданий будинок, виявилося, що ситуація уже кардинально інша, а нарахування суттєво зменшилися.
- У день, коли мешканці проводили збори, наш старший економіст захворів, тому не зміг прийти, - пояснює Катерина Мазур, економіст ЖЕКу №15. - Приступаючи до поточних ремонтних робіт, у розрахунок ми не взяли один будинок, тому й вийшла така сума. Ми спілкувалися зі старшою у будинку і зробимо перерахунок, після чого сума зменшиться на 2670 гривень. Ми зробимо все, щоб у майбутньому такі ситуації більше не повторювалися.
Ірина МОХАР
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

493

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

362

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

189

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

177

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

170

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...