Понад 4 тис.грн. нарахував ЖЕК за фарбу?

Понад 4 тис.грн. нарахував ЖЕК за фарбу?

У редакцію "Міста" звернулися жителі вінницького будинку по вул.Жуковського,14. Люди із 171-квартирної багатоповерхівки не згодні із нарахуваннями ЖЕКу, які отримали за квітень. Найбільше їх насторожила сума майже в п\'ять тисяч гривень - за фарбування кількох лавок і гойдалок. На минулому тижні мешканці провели загальні збори, на які запросили журналіста й представника ЖЕКу, аби той роз\'яснив причину такої величезної суми. Утім працівника ЖЕКу мешканці так і не дочекалися.
- Ось наша прибудинкова територія, на якій розташована пісочниця, три лавки, гойдалка, гірка і два турніки, - показує журналісту двір Таміла Посна, старша у будинку №14. - ЖЕК за "фарбування олійними сумішами" 18 кв.м. нарахував 4844 грн. Ми не розуміємо, куди пішло стільки фарби? При розподілі цієї суми по мешканцях виходить 69-70 гривень з квартири при тому, що раніше, скажімо, у минулому місяці, за утримання будинку ми платили по 48-49 грн. з квартири, виходило по 1,60 грн. з розрахунку на метр квадратний. Невже одна квартира на фарбування трьох лавочок має по 21 гривні платити?
Коли я брала цей рахунок у ЖЕКу, одразу сказала їм, що це нарахування неправильне і ми наполягатимемо на перерахунках. Економіст же пояснила - це сума за фарбування всього "квадрату" (жінка показує прилеглу до будинку територію). Але чого ж за весь "квадрат" має платити наш будинок? Чому у ці розрахунки не ввійшли сусідні будинки, діти з яких теж граються тут на майданчику?
Таміла Посна розповідає, що написала заяву на ім\'я начальника ЖЕКу, після чого мала приїхати комісія, зробити замір пофарбованої площі і відповідно грошовий перерахунок.
- Нам обіцяли, що комісія буде зранку, але ми простояли біля будинку від дев\'ятої ранку і до третьої дня - нікого не дочекалися.
Економіст мені тричі дзвонила, пропонувала "скостити" 50%, я не погодилася. Потім вона пообіцяла, що до нас таки приїдуть, - розповідає далі старша у будинку. - А потім зателефонувала, мовляв, вони знайшли документи про те, що квадратура усіх майданчиків становить 120 кв.м., які ділять на три будинки. Нам, відповідно, дістається 40%, а на решту роблять перерахунок. Ну чого ж 40%? Невже так важко прийти і зробити заміри?
Після того, як журналіст поспілкувався з економістом ЖЕКу №15, який обслуговує вищезгаданий будинок, виявилося, що ситуація уже кардинально інша, а нарахування суттєво зменшилися.
- У день, коли мешканці проводили збори, наш старший економіст захворів, тому не зміг прийти, - пояснює Катерина Мазур, економіст ЖЕКу №15. - Приступаючи до поточних ремонтних робіт, у розрахунок ми не взяли один будинок, тому й вийшла така сума. Ми спілкувалися зі старшою у будинку і зробимо перерахунок, після чого сума зменшиться на 2670 гривень. Ми зробимо все, щоб у майбутньому такі ситуації більше не повторювалися.
Ірина МОХАР
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

47

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

39

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...

38

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака" Громадські слухання з ...

37

10 липня на повторних громадських слухання щодо містобудівної документації детального плану "Групи житлових будинків по вулиці ...

34

11 липня "Нива" на Київщині зіграла контрольний поєдинок проти "Діназа" (Вишгород). Цей клуб є суперником нашої команди у новому сезоні ...