Мери України стажуватимуться у Вінниці за дорученням Президента

— Те, що зроблено на базі мерії Вінниці, потрібно вивчити, повторити і поширити цей досвід по Україні, — сказав Віктор Ющенко присутнім у «Плеяді» головам облдержадміністрацій, райдержадміністрацій, міським головам зі всіх регіонів держави. – Володимир Борисович Гройсман зробив велику роботу. Більше того, тут є приклад, як у рамках чинного законодавчого поля і навіть з випередженням законів розв’язуються найскладніші стосунки – земельні, архітектурні – в режимі єдиного прозорого офісу. Ця робота приносить конкретні плоди щодо створення нових робочих місць, входження у бізнес. Причому, у Вінниці найбільше зі всіх міст скорочено термін реєстрації малого підприємства, що становить один день, а в інших містах – 30 днів. Модель Вінниці варто запровадити в інших містах. Мери міст – обласних центрів – сьогодні домовились з Володимиром Борисовичем і облдержадміністрацією, що влітку стажуватимуться тут, у Вінниці, для цього розробимо графік.
До речі, з роботою «прозорого офісу» у Вінниці Президент знайомився минулого свого візиту, а цього разу запропонував це зробити керівникам областей, міст і районів. «Місто” запитало про їхні враження.
— Це для нас буде корисним, — сказав заступник голови Львівської облдержадміністрації, керівник апарату Олександр Ганущин. – Деякі нові елементи ми вже пробуємо застосувати у себе. Я визнаю, що Вінниця найбільше просунулася, я б поставив відмінну оцінку.
— Гарну роботу вінничани провели, є на що подивитися, — зауважив міський голова Чернігова Олександр Соколов. – Такий офіс в ідеалі має бути по всій Україні. У нас же були складнощі з приміщенням для офісу, так що розмістили його не в самій мерії.
Василь Бугаєнко, голова Новоархангельської райдержадміністрації Кіровоградської області, відзначив:
— Як кажуть, зроблено все на рівні. У нас поки що немає такого, але буде. Для себе я все взяв – починаючи від того, як громадяни переступають поріг, і до того моменту, коли йдуть, задоволені роботою.
У Вінниці Віктор Ющенко побував на спільному українсько-польському підприємстві «Барлінек», а також ознайомився з роботою обласної дитячої лікарні. Він спілкувався з лікарями, сказав, що у вінницькій лікарні кращі умови, ніж у київських клініках і навіть у ОХМАТДИТі. Президент подарував сертифікат на 337 тисяч гривень для придбання рентгено-діагностичного комплексу.
— Цих грошей не вистачить для придбання цього комплексу, — сказала головний лікар цієї лікарні Тетяна Антонець. – Я і у Президента запитала, чому така скромна сума, він відповів, що такі гроші виділено за протоколом. Та й це непогано, ми додамо ще заплановані нам кошти з обласного бюджету і придбаємо сучасне обладнання.
Була у Президента і зустріч з керівництвом області й міста за зачиненими дверима. Кажуть, мова йшла про проблеми.
— Я висловив свої пропозиції, пов’язані з державним регулюванням, — сказав Володимир Гройсман. – Тобто там, де є єдині дозвільні центри – потрібно об’єднати всі сили державних органів влади, які присутні в області. Адже в області є багато державних органів влади, які видають дозволи, але напряму підпорядковані Києву. Треба їх об’єднувати в мережу єдиного прозорого офісу, координувати їхню роботу.
Голова облдержадміністрації Олександр Домбровський вирішував проблему капітальних видатків на фінансування недобудованих об’єктів бюджетної сфери, проблем із тримільйонною заборгованістю по комунальних платежах перед вінницькими підприємствами Штабу Повітряних Сил та інші. Голова обласної Ради Григорій Заболотний сказав, що ставив питання про відшкодування ПДВ вінницьким підприємствам – таким, як «Барлінек» та всі спиртові заводи області. Саме він на нараді висловив і негативне ставлення до того, що створене при Мін’юсті підприємство «Інформ-центр» фактично присвоїло собі, власне, комунальне підприємство БТІ. Чи розв’яже усі ці проблеми Президент, невідомо, але, принаймні вінничан, можуть втішити такі його слова:
— Не люди існують для влади, а влада для людей. Треба змінити філософію, щоб вся влада зрозуміла – у центрі є людина, а держслужбовці – її лакеї.


Любов ДОБРИНСЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

569

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

484

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

399

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

394

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

379

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...