У школі героя Небесної сотні встановили пам'ятний знак

У школі героя Небесної сотні встановили пам'ятний знак

На фасаді Вінницької школи №13 з\'явився пам\'ятний знак 34-річному герою Небесної Сотні Максиму Шимку. Його встановили активісти "Батьківщини молодої". У день відкриття школярі виконали Гімн України і з гордістю говорили про того, хто колись навчався у їхній школі. Максим Шимко не пошкодував свого життя за майбутнє кожного, хто тепер щодня поспішає на уроки, проходячи біля пам\'ятної дошки. Нині тут лежать квіти - жовто-блакитні - як символ країни, за яку Максим боровся до кінця.
- У день, коли загинув Максим, передчуття його матері відчула вся школа, це справді так, - зі сльозами на очах розповідає директор школи №13 Світлана Лученко. - Як зараз пам\'ятаю, у нас була хвилина мовчання за загиблими на Майдані, по закінченню пролунав дзвоник, саме в цей час загинув Максим. Про це потім розповіла його мама, яка теж колись навчалася у нашій школі. Вона дивилася по телевізору, як заносять поранених у Михайлівський собор і тут у неї так кольнуло у серце, вона ледь не впала, відчула - її дитини вже немає.
За словами Світлани Володимирівни, Максим був незвичайною дитиною, був патріотом у душі, всім казав, що загине героєм.
- Казав, що помре не на ліжку, а на щиті - якесь передчуття мав. Завжди був патріотом правди, - продовжує директор. - Це дуже велика втрата для всіх нас, адже Максим так рано пішов з життя. Загинув заради того, щоб наші діти мали краще майбутнє, можливість будувати нову Батьківщину. Цей приклад настільки пройняв наших дітей, що на лінійці, коли відкривали дошку, плакали всі, стояли під дощем і нікуди не розходилися, співали Гімн. Дай Боже, щоб все було недаремно, і у нашої держави було майбутнє.
Школа, де навчався Максим, патріотична по-особливому. Останні п\'ять років кожен навчальний день тут починається з Гімну України.
- У ті важкі дні діти співали Гімн по-особливому. Адже вони, як ніхто, відчувають негаразди, - продовжує Світлана Володимирівна. - Якось зайшла до мене п\'ятикласниця і питає: "Буде війна? Будуть знову наших хлопців убивати?". Я кажу: "Ні! Ми, дорослі, подбаємо, щоб все було гаразд". Те, що сталося, - урок для всіх. А дорослі тепер повинні працювати над тим, щоб мама більше ніколи не плакала біля школи, відкриваючи меморіальну дошку для своєї дитини.
Учителька української мови і літератури Ольга Ліхачова навчала не тільки Максима, а й його маму Зою, тож родина Шимків по-особливому близька для неї.
- Максим не був таким, як усі, його не цікавило те, що всіх, він думав про високі речі. На уроках сидів мовчки, але раптом задавав таке питання, що навіть дорослий не одразу міг відповісти йому. Змушував нас думати і задумуватися. Ще дуже малим запитував: "А як ви думаєте, Бог є?". З предметів найбільше історію любив. Максим не був найкращим учнем, але виявився найкращою людиною серед нас усіх.
Максим Шимко - третій учень у 13-й школі, який не повернувся додому після бойових дій. Олександр Педоренко загинув в Афганістані, Андрій Кобзар - у Нагірному Карабасі.
- Обидва виконували наказ, їх на війну відправила Вітчизна. Але Максим йшов на Майдан за велінням свого серця. Йому хотілося того високого, про яке завжди мріяв, - продовжує Ольга Василівна. - Максим завжди дуже багато читав, багато знав. Коли запитував, чи читала я таку книжку, то розуміла, що маю її неодмінно прочитати. При зустрічі ця дитина завжди посміхалася.
Відзначаючи неабияку доброту свого учня, Ольга Василівна досі не може забути історію, як Максим хотів принести їй мамині туфлі.
- У рік, коли я мала йти до сина на випускний, нам місяцями затримували зарплату, і напередодні у мене несподівано порвалися туфлі, які я тільки-но купила. Прийшла у школу і жаліюся колегам. А наступного дня телефонує мені мама Максима і запитує, який у мене розмір взуття. Виявляється, коли я про туфлі розповідала, Максим був поруч і все чув. Дрібниця, але за цим моментом стоїть всеохоплююча доброта, якою була сповнена душа цього хлопця, - говорить Ольга Василівна.
Олександр Савчук був класним керівником Максима, викладає історію і правознавство. Він теж запам\'ятав хлопця як особливого учня.
- Нічим так не цікавився, як історією, а після його запитань доводилося додатково шукати інформацію, щоб відповісти. Завжди хотів знати більше, - говорить Олександр Степанович. - На все мав свою думку, розмірковував постійно. В мене мало таких учнів було, кажу це вам щиро не тому, що для газети. Він вчився не задля оцінок, а для себе, для душі. Ми бачилися і після школи, Максим розповідав, що знайшов себе у клубі історичної реконструкції "Білий вовк", дуже радів. Це дуже світла людина. Він недарма прожив життя, вічна йому шана. На таких прикладах і виховується нинішнє, абсолютно нове покоління. Ним складно командувати, сучасні діти більш демократично налаштовані, завжди висловлюють свою думку і захищають її.
У школі переконані - приклад життя Максима Шимка завжди буде потужним стимулом для всіх.

 

Тим часом
Пам\'ятний знак Небесній Сотні у Вінниці встановлять на Меморіалі Слави. Про це повідомив в.о.міського голови, секретар міської ради Сергій Моргунов після зустрічі із батьками загиблого героя. Встановити пам\'ятник знак саме поруч із прахом загиблих воїнів на Меморіалі Слави, що на площі Європейській, - таке було прохання родини Максима Шимка.
Зараз на площі Європейській встановлена дошка зі знімками усіх загиблих на Майдані. У центрі - фото вінничанина Максима Шимка.
 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

650

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...