Над новою кандидатурою директора департаменту охорони здоров'я розмірковують в облдержадміністрації

У перший день Страсного тижня, 14 квітня, в облдержадміністрації справжні пристрасті розгорнулися навколо обговорення кандидатури директора департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації. Нагадаємо, що попереднього керівника департаменту - Лідію Діденко - активісти Майдану змусили написати заяву на звільнення.
Майже три години п\'ятеро претендентів по черзі розповідали про себе присутнім - представникам профспілки працівників охорони здоров’я області, членам громадських рад при облдержадміністрації та обласній Раді, представникам громадськості Вінниччини та засобам масової інформації. Озвучували проблеми у галузі охорони здоров\'я, про те, чим займуться у разі обрання на високу посаду.
За словами голови Вінницької облдержадміністрації Анатолія Олійника (з його ініціативи відбулось публічне обговорення), подібне на Вінниччині відбувається вперше і не має аналогів в Україні.
- Це наша перша спроба обговорення кандидатури. Україна може взяти з нас приклад, такі публічні обговорення за нашим зразком у майбутньому можуть проходити і в інших містах, - сказав на початку обговорення Анатолій Олійник. - Суспільство випереджає державний механізм, існуючий у законодавчій базі.
Бажання очолити департамент охорони здоров’я та курортів у Вінницькій області виявили п\'ятеро осіб: Павло Лесик, Валерій Щербань, Тетяна Бабій, Тамара Васильчук і Дмитро Білоус.
За обговоренням спостерігали представники “Правого сектору”, кілька осіб за чолі  з Юрієм Хортом, активістом і, як він себе називає, народним трибуном, і численні місцеві активісти. 
Зібрання, надії на яке покладало обласне керівництво, згодом переросло у надто жваву дискусію, а під кінець подекуди стало нагадувати хаос. Деяким присутнім неабияк забракло стриманості, коли вони намагалися задавати свої питання кандидатам, інколи лунало “Ганьба”. Час від часу із зали на виступаючих закидали “компромат” на кшталт аптечного бізнесу і впливових посад рідних. Бурхливі емоції брали верх над толерантністю, на якій наполягав губернатор. 
Після виступу останнього кандидата і спостережень за реакцією із зали голова облдержадміністрації Анатолій Олійник сказав, що Вінниця до таких заходів ще не доросла.
- Сьогоднішнє обговорення показало, що від таких заходів треба відмовитися, зарано нам ще проводити обговорення з громадськістю, як це робиться у цивілізованому світі, - сказав голова облдержадміністрації.
Зрештою, Анатолій Олійник прийняв рішення додатково й індивідуально поспілкуватися з кожним із кандидатів  і  пообіцяв озвучити рішення про призначення за декілька днів.

Хто претендує очолити департамент охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації

Павло Лесик - його кандидатуру запропонував центральний штаб Народної Самооборони (Київ), також його підтримує обласний штаб «Батьківшини» та «Свободи». Павло Лесик працював 10 років анестезіологом-реаніматологом Вінницької обласної лікарні. Вісім років очолював медико-санітарну частину Вінницького авіаційного заводу. Займався приватним підприємництвом у сфері медицини – використовував ультразвукову діагностику для лікування пацієнтів. Також брав активну участь у подіях Майдану у Києві – очолював медичну службу наметового містечка.

Валерій Щербань - заступник головного лікаря Вінницького районного об’єднання охорони здоров’я. Його кандидатуру пропонує Вінницька обласна організація Народного Руху України. За фахом – лікар-педіатр. Працював у Калинівський районні лікарні, згодом був дільничним педіатром Іванівської лікарні. Одночасно працював дитячим психоневрологом в інтернаті Іванівської спеціальної школи для дітей з вадами розумового розвитку. Сам Валерій Щербань зізнався, що новорічну ніч провів на Майдані у Києві – як лікар.

Тетяна Бабій – заступник начальника управління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. На посаду керівника департаменту рекомендував Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. За фахом – лікар-педіатр. Працювала в обласній дитячій лікарні. Має досвід роботи у Вінницькому обласному управлінні охорони здоров\'я. Протягом 27-ми років працювала на посаді лікаря-інспектора, майже п\'ять років – обласним педіатром. Також обіймала посаду заступника начальника управління, була першим заступником начальником управління охорони здоров\'я та курортів Вінницької ОДА.

Тамара Васильчук – самовисуванець, яку підтримала громадськість міста Вінниці. За фахом – терапевт. Працювала лікарем швидкої медичної допомоги Тульчинської ЦРЛ. Згодом працювали протягом 15-ти років сільським лікарем. Після того працювала у районі заступником головного лікаря. Також працювала головним спеціалістом управління охорони здоров’я Вінницької міської ради. Згодом була переведена на посаду заступника начальника управління, а ще через деякий час – стала керівником управління. Нині працює лікарем-методистом обласного центру здоров\'я.

Дмитро Білоус – заступник директора департаменту охорони здоров’я. Кандидатуру пропонує профспілка працівників охорони здоров’я, а також Громадська Рада при облдержадміністрації (голова Пилип Продиус). Працював близько восьми років травматологом-ортопедом у госпіталі інвалідів ВВВ. Там же був призначений заступником начальника госпіталю по медичній частині. Після того був переведений заступником головного лікаря 1-ї Вінницької міської лікарні, де працював за сумісництвом травматологом-ортопедом. Згодом був переведений в обласне управління охорони здоров\'я начальником відділу кадрів. Після того став заступником начальника охорони здоров’я з кадрових питань та медицини катастроф.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

67

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

61

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

61

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...

58

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

58

Проєкт "Реконструкція спортивного поля на площі "Шкільній" (Старе Місто) з будівництва спортмайданчика для занять StreetWorkOut став одним з ...