Брат героя Небесної сотні переїхав із Санкт-Петербурга до Жмеринки

Родичі героя Небесної сотні відмовляються від громадянства Росії. Олег Брезденюк із Вінниччини 12 років разом із сім\'єю прожив у Санкт-Петербурзі. Але, коли у лютому його брата Валерія застрелили на Майдані, вирішив повернутись у рідну Жмеринку. Тепер собі, дружині і двом синам Олег намагається оформити українське громадянство. Водночас, як запевняє Олег Берездюк, смерть брата не єдине, що спонукає його жити на Батьківщині.
Сини Олега - Олександр й Ілля - уже пішли до навчальних закладів: Сашко - до школи, Ілля - у садочок. Вчителька в школі познайомила Олександра із дітьми
- Я сподіваюсь, і дітки нам допоможуть, щоб він себе відчував тут комфортно і затишно, - каже вчителька і звертається до учнів. - Так, дітки?
На своєму першому уроці Сашко розгублений і наляканий. Ілля ж - навпаки, до садочка йде із посмішкою і розповідає дітям звідки приїхав.
Хлопці народились і виросли у Санкт-Петербурзі. Тому зовсім не знають української. Але викладачі запевняють - малеча адаптується швидко. Тим паче, спочатку навчатись вони будуть за спрощеною системою.
- У нас є домовленість із класоводом, де буде навчатися дитина, щодо з додаткових занять з української мови і літератури і поступового переходу до навчання українською мовою, - каже Михайло Бігун, директор Жмеринської загальноосвітньої школи №4.
Переїхати усією родиною до Жмеринки та відмовитись від російського громадянства Олег Брезденюк вирішив у пам\'ять про вбитого брата. У лютому снайпери застрелили Валерія на Майдані. Але це - не єдина причина повернення на Батьківщину.
- Не совсем порядочные поступки по отношению к Украине российской власти, не российского народа, а российской власти, - пояснює Олег. - Я не могу оставаться гражданином Российской Федерации.
За словами Олега, йому туди небезпечно повертатися навіть за речами.
- Потому что людей, даже которые стоят в одиночных пикета, арестовывают… - каже він. - Если откровенно, ну вот так случилось, и я заявляю о том, что власть если не преступна, то совершает огромную фатальнейшую ошибку.
Найбільше переїжджати до України боялась дружина Олега. Її відмовляли родичі та друзі. Але вона погодилась. Хоча поки що відмовлятись від російського громадянства не збирається.
- Мне надо подумать. Я еще до конца не готова, - каже Ольга. - У меня еще есть там такие моменты, которые надо решить. Когда я собиралась сюда, все говорили, что куда ты собираешься, там стреляют, убивают. Я им: что вы такое говорите.
Свій російський паспорт і свідоцтва про народження синів Олег відніс до міграційної служби. У мерії Жмеринки запевняють, що усіляко будуть сприяти, аби якнайшвидше Олег Брезденюк із синами отримали громадянство України.
- Ми попросили наші служби міграційні, там сказали, що допоможуть без ніякої черги, без ніяких бюрократичних проволочок, - зазначає Сергій Гриценко, в.о. Жмеринського міського голови.
Допоки Ольга вирішуватиме свої проблеми у Росії, Олег почав шукати роботу та житло. Він переконаний, що в Україні його родина буде жити краще, аніж за кордоном.
 


Олексій КЕРМАНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

67

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

61

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

61

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...

58

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

58

Проєкт "Реконструкція спортивного поля на площі "Шкільній" (Старе Місто) з будівництва спортмайданчика для занять StreetWorkOut став одним з ...