Ніж для благодійника

Для мешканця села Зарванці Вінницького району Миколи Загульного (прізвище змінено) добре ставлення власника місцевого продуктового магазину вважалось неабиякою знахідкою. Як-не-як, чоловікові треба було з чогось жити, а де непрацюючому взяти грошей на постійну булочку з маслом (чи хоч без масла), якщо гроші в кишені водились вряди-годи? Звісно, його могла б утримувати благовірна, але якби ж то вона була - в анкетних даних Миколи чорним по білому значиться: "неодружений".
Втім, анкета анкетою, а їсти хочеться щодня, та ще й як мінімум тричі. У таких випадках місцевий комерсант М. робив кроки назустріч: дозволяв у своєму магазині давати продукти Миколі в борг, розраховуючи на те, що він з часом розрахується. Однак сума боргу зростала, сягнувши 440 гривень, а Загульний розраховуватись не поспішав.
Коли ж він увечері сьомого вересня черговий раз зайшов до торговельної точки, щоб (за його пізнішими словами) "купити" вермішель швидкого приготування "Мівіну", то М. навідріз відмовився відпускати товар, а також заборонив це робити продавцеві. А то виходить, що на горілку Микола гроші знаходив, а розрахуватись за "булочку з маслом" - катма. Мовляв, новий кредит відкриємо тоді, коли віддаси усе, що заборгував.
Нічим не поживившись, Загульний подався геть. Але, як з\'ясувалось, не надовго. Не минуло й години, як чоловік повернувся, бо в розпаленій алкоголем та злістю свідомості визрів план помсти. В його руці поблискував лезом ніж.
 М. якраз у цю хвилину вийшов надвір, і просто на сходинках магазину на нього кинувся Загульний, намагаючись із розмаху вгородити холодну зброю в тіло недавнього благодійника. Проте М. виявився і спритнішим, і сильнішим. Він встиг ухилитись, і ніж на рівні живота з такою силою вдарився об металеві двері, що лезо відламалось. Тоді підприємці сильним ударом збив Загульного з ніг, кинувся на нього згори й заламав руку, з якої випало руків\'я ножа із залишком леза. Відтак залишалося тільки здати нападника міліції.
 Склад злочину, який належало кваліфікувати як замах на вбивство, на цьому був закінчений, зоставалось тільки провести необхідні слідчі дії. Однак для повнішої характеристики Миколи Загульного варто сказати, що до того часу, поки був оголошений вирок у судовій справі за описаним фактом, чоловік встиг пофігурувати як обвинувачений у ще одній справі. За умисні важкі тілесні ушкодження, завдані іншій людині, його засудили до дев\'яти років позбавлення волі.
 Коли ж через три місяці Загульний "прозвітував" у суді за описаний вище злочин, то за замах на благодійника йому "впаяли" сім років ув\'язнення. Після часткового складання термінів позбавлення волі за двома вироками остаточно визначено, що за колючим дротом він має провести дев\'ять з половиною років.
 Загульний пробував оскаржити вирок в апеляційному суді, попросивши виправдати його і стверджуючи, що він взагалі-то "білий і пухнастий": насправді на нього, "бідолаху", напав М., зламавши перенісся й пальця на правій руці. Однак його "аргументам" не повірили: вирок залишився без змін.


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

522

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

389

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

199

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

196

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

186

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...