У Вінниці переобрали голову Господарського суду

У Вінниці переобрали голову Господарського суду

У зв\'язку з набранням чинності закону "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" голови та заступники голів усіх судів загальної юрисдикції звільняються від займаних посад.
Закон набрав чинності 11 квітня, на вибори судді зібралися чотирнадцятого. Поспішність, із якою судді зібрались на вибори, вражає, а от вибір - ні. Головою Господарського суду в результаті таємного голосування знову обраний Микола Баранов. Термін обрання - один рік. А от у міському суді до обрання нового голови ще далеко...
Майже без зауважень
- З огляду на те, що є питання підписання фінансових документів, необхідність сталого функціонування суду та з огляду на те, що закон передбачає обрання голови суду зборами суддів, я ініціював такі збори, - заявив на зібранні тимчасово виконуючий обов\'язки голови Господарського суду Вінницької області Володимир Білоус.
Участь у зборах брали 19 суддів. Заперечень його пропозиція майже не викликала.
- Ніхто не заперечує необхідність проведення цих зборів, - зауважила Ольга Нешик. - Але, мабуть, потрібно було надати суддям час та можливість обговорити регламент та порядок проведення зборів, а в тому числі й кандидатури, - сказала суддя Ольга Нешик.
Але до її ініціативи відстрочити збори задля обговорення не прислухались.
Втім, навіть вона не висловилась проти Миколи Баранова. До того ж альтернативи його кандидатурі протягом зборів судді так і не знайшли.
Врешті шістнадцять голосів віддали саме за Миколу Баранова і судді привітали колишнього голову із переобранням.
- Вдячний тим суддям, які підтримали мою кандидатуру, - сказав Микола Баранов. - Розумію, що в кожного, зокрема у тих, хто мене не підтримав, є право бачити на цій посаді іншого голову суду. Тому хотів би їх заспокоїти, скільки б я не працював, все буду робити для того, щоб колектив Господарського суду належним чином виконував свої обов\'язки.
Тим часом
у Вінницькому суді
Вибори голови Вінницького міського суду теж мали відбутися 14 квітня.
Зібрання суддів пройшли під наглядом громадськості: активісти Народної самооборони, "Правого сектора", інших об\'єднань з самого ранку прийшли під будівлю суду, не забувши своєрідний революційний атрибут - шини.
Щоправда, розпалювати багаття не довелося. Судді перенесли своє зібрання на 25 квітня.
За словами служителів Феміди, причина - не у "самооборонівцях" під дверима, а у листах. Їх написали троє суддів, які нині навчаються у Києві - попросили відстрочити зібрання до їх повернення.
Тим часом виконуючий обов\'язки голови суду Євген Овсюк пообіцяв, що прізвища претендентів на посаду голови за кілька днів з\'являться на офіційному сайті суду.
- Збори, на мою думку, зібрані поспішно, - каже Євген Овсюк. - Хоча б через те, що на момент зборів не тільки громадськість, а й судді не знають, хто реально претендує на посади голови і заступників.
Шанс на оновлення
Нагадаємо, народні депутати проголосували за законопроект про відновлення довіри до судової системи. Відповідне рішення підтримали 234 народних обранці.
Таким чином в українських суддів з\'явився шанс стати чесними і відновити правосуддя в країні, впевнені активісти групи "Реанімаційний пакет реформ", експерти якої безпосередньо брали участь у розробці законопроекту. Найбільшим досягненням вони вважають те, що закон змінює процедуру виборів голів судів.
- Це безпрецедентно. Тепер голови судів призначатимуться не Верховною Радою, а обиратимуться самими суддями цього суду, ще й таємним голосуванням строком на рік. Цей закон справді відкриває можливості суддівської незалежності, про яку ми роками мріяли, - каже експерт групи "Реанімаційний пакет реформ", голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв.
В інтерв\'ю DW Соболєв наголосив, що цей закон є першим кроком до люстрації, адже документ передбачає, що судді, які виносили рішення про заборону мирних акцій протесту, затримання активістів Майдану, накладали штрафи на активістів Автомайдану тощо, будуть автоматично звільнені.
Мабуть, у Вінниці активісти розмірковують за принципом: на закон сподівайся, але й сам гав не лови. Отож і вирішили проконтролювати особливо болючі точки судової влади особистими візитами та революційними натяками.
 

Коментарі

Суддя Конституційного суду у відставці
Микола Козюбра:
- У програмах кандидатів у Президенти інколи лунає думка про виборність суддів населенням. Я особисто до цього ставлюсь дуже і дуже негативно. Це свого роду популізм. В такому випадку суддя більше би думав не про закон і справедливі рішення, а про те, як подобатись виборцям.
Доцент Міжнародної кадрової академії
Ігор Окуленко:
- Демократична влада на сьогодні зробила багато помилок - і в кадровому призначенні, і в своїх діях, і в економічному розвитку держави. Це цілком очевидні речі. Однак люди готові терпіти ці незгоди і намагаються у діалозі з владою шукати шляхи виходи з кризи. Але я впевнений, що люди ніколи вже не будуть терпіти прояви корупції, протекціонізму, зрощення олігархів із владою тощо. Вони не потерплять відсутності прозорої процедури в усіх процесах і проявах суспільного життя.
Почесний голова Вінницької обласної організації
Спілки офіцерів України
Олександр Нижник:
- Сьогодні політики часто вживають словосполучення "перезавантажання влади". Але ж перезавантаження вже було в нас, згадайте Перебудову, це теж був спосіб перезавантаження влади, який, до речі, не витримала тодішня адміністративно-командна система і врешті зник Радянський Союз. Тому доцільно говорити не про перезавантаження, а про перезаснування системи влади та суспільно-політичного життя в Україні. Треба підняти і перше, й друге на новий рівень осмислення сучасного життя. Наповнити новим баченням майбутнього.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

961

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

423

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

346

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

334

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

333

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...