У Вінниці переобрали голову Господарського суду

У Вінниці переобрали голову Господарського суду

У зв\'язку з набранням чинності закону "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" голови та заступники голів усіх судів загальної юрисдикції звільняються від займаних посад.
Закон набрав чинності 11 квітня, на вибори судді зібралися чотирнадцятого. Поспішність, із якою судді зібрались на вибори, вражає, а от вибір - ні. Головою Господарського суду в результаті таємного голосування знову обраний Микола Баранов. Термін обрання - один рік. А от у міському суді до обрання нового голови ще далеко...
Майже без зауважень
- З огляду на те, що є питання підписання фінансових документів, необхідність сталого функціонування суду та з огляду на те, що закон передбачає обрання голови суду зборами суддів, я ініціював такі збори, - заявив на зібранні тимчасово виконуючий обов\'язки голови Господарського суду Вінницької області Володимир Білоус.
Участь у зборах брали 19 суддів. Заперечень його пропозиція майже не викликала.
- Ніхто не заперечує необхідність проведення цих зборів, - зауважила Ольга Нешик. - Але, мабуть, потрібно було надати суддям час та можливість обговорити регламент та порядок проведення зборів, а в тому числі й кандидатури, - сказала суддя Ольга Нешик.
Але до її ініціативи відстрочити збори задля обговорення не прислухались.
Втім, навіть вона не висловилась проти Миколи Баранова. До того ж альтернативи його кандидатурі протягом зборів судді так і не знайшли.
Врешті шістнадцять голосів віддали саме за Миколу Баранова і судді привітали колишнього голову із переобранням.
- Вдячний тим суддям, які підтримали мою кандидатуру, - сказав Микола Баранов. - Розумію, що в кожного, зокрема у тих, хто мене не підтримав, є право бачити на цій посаді іншого голову суду. Тому хотів би їх заспокоїти, скільки б я не працював, все буду робити для того, щоб колектив Господарського суду належним чином виконував свої обов\'язки.
Тим часом
у Вінницькому суді
Вибори голови Вінницького міського суду теж мали відбутися 14 квітня.
Зібрання суддів пройшли під наглядом громадськості: активісти Народної самооборони, "Правого сектора", інших об\'єднань з самого ранку прийшли під будівлю суду, не забувши своєрідний революційний атрибут - шини.
Щоправда, розпалювати багаття не довелося. Судді перенесли своє зібрання на 25 квітня.
За словами служителів Феміди, причина - не у "самооборонівцях" під дверима, а у листах. Їх написали троє суддів, які нині навчаються у Києві - попросили відстрочити зібрання до їх повернення.
Тим часом виконуючий обов\'язки голови суду Євген Овсюк пообіцяв, що прізвища претендентів на посаду голови за кілька днів з\'являться на офіційному сайті суду.
- Збори, на мою думку, зібрані поспішно, - каже Євген Овсюк. - Хоча б через те, що на момент зборів не тільки громадськість, а й судді не знають, хто реально претендує на посади голови і заступників.
Шанс на оновлення
Нагадаємо, народні депутати проголосували за законопроект про відновлення довіри до судової системи. Відповідне рішення підтримали 234 народних обранці.
Таким чином в українських суддів з\'явився шанс стати чесними і відновити правосуддя в країні, впевнені активісти групи "Реанімаційний пакет реформ", експерти якої безпосередньо брали участь у розробці законопроекту. Найбільшим досягненням вони вважають те, що закон змінює процедуру виборів голів судів.
- Це безпрецедентно. Тепер голови судів призначатимуться не Верховною Радою, а обиратимуться самими суддями цього суду, ще й таємним голосуванням строком на рік. Цей закон справді відкриває можливості суддівської незалежності, про яку ми роками мріяли, - каже експерт групи "Реанімаційний пакет реформ", голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв.
В інтерв\'ю DW Соболєв наголосив, що цей закон є першим кроком до люстрації, адже документ передбачає, що судді, які виносили рішення про заборону мирних акцій протесту, затримання активістів Майдану, накладали штрафи на активістів Автомайдану тощо, будуть автоматично звільнені.
Мабуть, у Вінниці активісти розмірковують за принципом: на закон сподівайся, але й сам гав не лови. Отож і вирішили проконтролювати особливо болючі точки судової влади особистими візитами та революційними натяками.
 

Коментарі

Суддя Конституційного суду у відставці
Микола Козюбра:
- У програмах кандидатів у Президенти інколи лунає думка про виборність суддів населенням. Я особисто до цього ставлюсь дуже і дуже негативно. Це свого роду популізм. В такому випадку суддя більше би думав не про закон і справедливі рішення, а про те, як подобатись виборцям.
Доцент Міжнародної кадрової академії
Ігор Окуленко:
- Демократична влада на сьогодні зробила багато помилок - і в кадровому призначенні, і в своїх діях, і в економічному розвитку держави. Це цілком очевидні речі. Однак люди готові терпіти ці незгоди і намагаються у діалозі з владою шукати шляхи виходи з кризи. Але я впевнений, що люди ніколи вже не будуть терпіти прояви корупції, протекціонізму, зрощення олігархів із владою тощо. Вони не потерплять відсутності прозорої процедури в усіх процесах і проявах суспільного життя.
Почесний голова Вінницької обласної організації
Спілки офіцерів України
Олександр Нижник:
- Сьогодні політики часто вживають словосполучення "перезавантажання влади". Але ж перезавантаження вже було в нас, згадайте Перебудову, це теж був спосіб перезавантаження влади, який, до речі, не витримала тодішня адміністративно-командна система і врешті зник Радянський Союз. Тому доцільно говорити не про перезавантаження, а про перезаснування системи влади та суспільно-політичного життя в Україні. Треба підняти і перше, й друге на новий рівень осмислення сучасного життя. Наповнити новим баченням майбутнього.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

307

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

240

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

218

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

210

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

208

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...