Парк Дружби народів реконструюють

Парк Дружби народів реконструюють

Вінницький парк Дружби народів, що на Вишеньці, в майбутньому перетворять на комфортну зону відпочинку, яка працюватиме цілий рік. Вперше у Вінниці до реконструкції парку долучилися жителі міста і громадські організації.
- Основна ідея реконструкції парку Дружби народів - залучити до його облаштування самих жителів цього мікрорайону, щоб вони брали участь у розвитку цієї території. Це є світовим досвідом. Зокрема, я особисто побачив у Швейцарії, як конкретна зона береться на обслуговування громадськими організаціями, і до її розвитку долучаються мешканці, - говорить в.о.міського голови, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов. - Але ми розуміємо, що на перших порах треба дати поштовх для розвитку парку, і однозначно потрібно на це виділяти певні кошти. Наприклад, на туалет, ливньовки, для закупівлі катамаранів, човнів, щоб потім парк міг заробляти кошти і вкладати їх у свій подальший розвиток.
Так, новий туалет у парку обіцяють уже цього року, кошти на це передбачені. Також він буде пристосований для людей з обмеженими можливостями.
Аби визначати, що саме городяни хочуть бачити на території оновленого парку Дружби народів, проводилося опитування мешканців.
- На основі цього опитування розроблено схему просторового зонування парку, - розповідає виконавчий директор благодійного фонду "Подільська громада" Андрій Дручинський. - У перспективі в одній із зон планується створити літній театр. В іншій - систематизувати та збільшити прокат човнів і катамаранів.
Спеціально одна зона буде відведена для пікніків, аби відпочиваючі не розпалювали вогнищ по усьому парку. У спортивній зоні планується відновлення тенісних кортів, створення додаткового дитячого майданчика, а також галявини для концертів, фестивалів, ярмарків. Взимку плануємо організовувати катання на лижах, а в перспективі має бути і каток.
Наразі БФ "Подільська громада" створив "Екологічну стежину". Вона розташована на центральній алеї - це 10 стендів, на яких зображена мапа парку, правила поведінки у ньому, а також різноманітні екологічні поради.

 

Тим часом
Поки масштабні роботи щодо реконструкції парку ще тільки обговорюються, у самому парку активно готуються до літнього сезону. А громадська організація "Гармонія Всесвіту" посадила у парку "Дерево щастя" - Катальпу, яка цвіте білими квітами-дзвіночками.
- Ми сподіваємося, що зможемо виплекати дерево щастя, і вінничани стануть більш щасливими, - каже Наталя Глущук, представник громадської організації "Гармонія Всесвіту". - Переконана, що дерево стане прикрасою нашого парку.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

570

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

485

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

445

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

426

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

411

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...