"Беркут" повернувся у Вінницю, але на Майдан каятися не прийшов

Тридцять п\'ять вінницьких "беркутівців" повернулися у Вінницю з Києва 21 лютого. Близько 200 вінничан зустріли їх криками "Ганьба!", "Вбивці!", "На коліна!" та вимагали покаятись. На коліна перед громадою "Беркут" мав стати наступного дня, але замість бійців до вінничан вийшов начальник УМВС у Вінницькій області Олег Школьний разом з керівником вінницького "Беркуту".
- Сьогодні вночі у Вінниці стався нечуваний сплеск злочинності - тільки з першої години ночі надійшло 48 повідомлень про злочини, - сказав Олег Школьний. - Стався розбійний напад на АЗС по вулиці Свердлова, з вогнепальної зброї поранено оператора станції. На Максимовича озброєні злочинці напали на комерційний склад, зв\'язали та побили сторожа, заволоділи майном. Пляшками із запалювальною сумішшю закидали територію Вінницького національного аграрного університету. Я прошу вас всіх об\'єднуватися в загони самооборони і разом з переодягнутими "беркутівцями" патрулювати місто.
За словами керівника міліції, більшість часу вінницький "Беркут" простояв у запасі і навіть зброю не отримував, тому й здавати після повернення не було що.
- Вони разом із вінничанами заспівали Гімн України, разом прочитали молитву, командир підрозділу вибачився перед громадою, - сказав Олег Школьний.
Втім, Майдан промова головного правоохоронця Вінниччини не заспокоїла.
- "Беркут" може спокутувати свою провину лише тим, що у повному складі поїде до Києва боронити Євромайдан, - висловилась активістка Таїса Гайда.
Лунали й окремі заклики до швидкої розправи з "Беркутом", бо, мовляв, ніхто з них щиро не покаявся за свої дії на Майдані.
- Провину і покарання кожному, хто віддавав і виконував злочинні накази, має визначити суд, а не натовп. Вінницький Майдан не можна заплямовувати кров\'ю! - остудив гарячі голови депутат Вінницької облРади Сергій Свитко.
Але заспокоїлися не всі. У ніч на 24 лютого в Калинівці у будинок, де мешкає командир вінницького підрозділу "Ягуар" Олег Плахотнюк, невідомі кинули пляшки.
- Була така ситуація, - прокоментував випадок начальник УМВС у Вінницькій області Олег Школьний. - Його дружина звернулась, коли виявила розбите скло веранди. Але загоряння не було. Ми перевіряємо усі обставини цієї пригоди, але вже зараз можна сказати, що це не було зроблено демонстративно. Може, це якась інша ситуація...
Свого часу Олег Плахотнюк теж запевняв, що калинівський "Ягуар" не чинив злочинів у Києві. Мабуть, не надто переконливо. Тим часом стало відомо, що дії спецпідрозділу "Беркуту" перевіряє спеціальна слідча комісія у Києві.
- Тому до завершення її роботи діяльність підрозділу на Вінниччині припинено, - заявив журналістам Олег Школьний.

 

 

Під час сутичок і заворушень у Києві
загинули 11 міліціонерів

- Власенко Дмитро, Крим. 1982 року народження. Старший лейтенант спецпідрозділу "Тигр".
- Гончаров Віталій, Крим. 1989 р.н., командир роти полку спеціального призначення "Тигр" управління Кримського територіального командування внутрішніх військ, старший лейтенант.
- Іваненко Олексій, Харків. 1977 р.н., прапорщик, музикант-концертмейстер оркестру управління Східного територіального командування внутрішніх військ.
- Теплюк Іван, Чернігів. 1993 р.н., Cолдат строкової служби.
- Третяк Максим, Чернігів. 1993 р.н., Солдат строкової служби.
- Федюкін Андрій, Крим, 1972 р. н.
- Савицький Петро, Київ. 1972 р.н.
- Спічак Сергій, Бердянськ
- Булітка Василь, Київ,1986 р. н.
- Євтушок Володимир, Київ. 1971 р. н.
- Цвігун Сергій, Запоріжжя. 1990 р.н.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

770

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

575

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

354

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

330

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

329

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...