Політика "вигнала" митців у Інтернет

Єдиний у Європі зимовий фестиваль лендарту "Аплікація духу. Міфогенез" цього сезону проходить в онлайн-режимі. Традиційно він відбувався під Немировом, учасники створювали цікаві об\'єкти на території Немирівського скіфського городища.
Цьогорічні зміни місце проведення фестивалю, за словами керівника Вінницької громадської організації "Лабораторія актуальної творчості" і куратора "Міфогенезу" Олександра Никитюка, пов\'язані із неоднозначними політичними подіями в Україні. Тому митці створюватимуть об\'єкти у себе дома, а на електронну адресу фестивалю mithogenes2014@meta.ua надсилатимуть фото лендартових об\'єктів.
- Шановні художники, митці, що працюють в сфері напрямку сучасного мистецтва лендарт, - звертається до митців Олександр Никитюк. - У зв`язку з політичною кризою, яка триває в Україні, закликаємо вас приєднатись до мистецької ініціативи "Mithogenes 2014. Ukraine. World" в онлайн-форматі.
Основна ідея фестивалю - продукування новітнього міфу у сьогоднішньому світі, нових об\'єктів, які показують світ довкола і його турботи.
Наразі на участь у фестивалі надіслані фото-арт-об\'єкти митців з 20 різних країн і куточків світу. З-поміж них об\'єкт "Весна прийде" львів\'янина Олексія Коношенка. У сніжному полі у центрі Львова він "посадив" силу-силенну квітів.
У неділю, дев\'ятого лютого, Олександр Никитюк устиг створити зі снігу, що танув, арт-об\'єкт із назвою "Джерела свідомості. Епілог-1". На річці Південний Буг у мікрорайоні Кумбар "засяяли" справжні купола: на базах зі снігу у спецформах запалили свічки.
- Сьогодні в Україні така політична ситуація, що як ніколи хочеться, аби скінчилось протистояння і щоб країна стала квітучою, - пояснює Олександр. - Тому й переважна більшість об\'єктів мають глибокий філософський зміст чи існують в межах соціальних подій, тих, які найбільше хвилюють суспільство.
Нині взяти участь у "Міфогенезі" виявили художники з різних куточків України, США, Китаю, навіть із Якутії. Взяти участь у фестивалі можуть зацікавлені творчі особи до 28 лютого. Після цього кращі фото робіт експонуватимуться в Україні і Польщі і увійдуть до каталогу "Mithogenes 2014. Ukraine. World".
Нагадаємо, що з осені 2013 року зимовий "Міфогенез" став сезонним. У польському місті Мрагово відкрилась філія фестивалю, якою керує місцева мерія і мистецька організація "PARADOX". У Вінницькій області фестиваль підтримують департамент культури Вінницької міської ради і управління у справах сім\'ї і молоді Вінницької облдержадміністрації.
Наступна зустріч-фестиваль творчих людей запланована на травень.


Алла ШТЕЛЬМАХКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

102

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

100

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

95

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

92

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

89

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...