Олег Школьний: "Чесно кажучи, не очікував що у Вінниці мають місце квартирні крадіжки"

Олег Школьний: "Чесно кажучи, не очікував що у Вінниці мають місце квартирні крадіжки"

Новий начальник УМВС у Вінницькій області полковник міліції Олег Школьний 11 лютого вперше зустрівся із вінницькими журналістами. Він розповів, чим займатиметься на новій посаді в першу чергу, а також запевнив, що непрофесіоналів серед своїх підлеглих не триматиме. Також Олег Михайлович поділився, що у Вінницькій області - не вперше, адже має сватів у Тульчинському районі.
Про Вінницю полковник з Києва говорив тільки хороше. Хвалив місто. Казав, що уже склав враження про вінничан як про поміркованих і вихованих людей.
Четвертого лютого полковник міліції Олег Школьний, який до цього обіймав посаду начальника Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків МВС України, призначений на посаду начальника УМВС у Вінницькій області. Генерал Віктор Русин, який до того був головним міліціонером Вінниччини, працюватиме на його місці.
- Специфіка роботи міліції досить складна і багатогранна. Міліція - це дуже воєнізована організація. Можливо, в мене і є своя точка зору про призначення, але, зазвичай, накази у нас не обговорюються, а виконуються. Якби я був незгодний з цим призначенням, міг би написати рапорт, що я не задоволений тим, що мене забрали з міністерства й перевели сюди. Але я цього не зробив. Вважаю, що це завдання, яке я повинен виконати з честю. Доручили - значить, маю заслужити довіру людей, що вважали, що мене правильно сюди призначили, бо я правильно вів свою роботу і правильно її організував. І прийняв це призначення, незважаючи на те, що це інший регіон. Потрібно - значить, потрібно.
- Олеже Михайловичу, чи будуть кадрові зміни у правоохоронних органах області? Можливо, запросите працювати когось зі своїх колег із Києва?
- Я не буду ініціювати жодних звільнень, якщо зрозумію, що на посадах працюють професіонали. Коли перетягуєш когось із собою, то потім виникають перед людиною певні зобов\'язання. А я хотів би, аби в мене не було таких зобов\'язань, а тільки були зобов\'язання перед вінничанами.
- Чим займатиметесь на новій посаді в першу чергу?
- У першу чергу буду займатися розкриттям злочинів, які були скоєні. У Калинівці вбили людину в квартирі. Є напрацювання у нас по цілій серії нападів на людей поважного віку: коли в нічний час заходять у будинок, душать бідних бабусь, страхають їх ножами і забирають останнє. На днях виїздив на місце, де у бабці 1936-го року народження вкрали 5000 гривень. Вона в носовичку тримала біля грудей ці свої кошти. Я так розумію, це - гробові, які вона збирала, щоб хоч достойно можна було похоронити її. Це справді ті питання, якими б хотілося займатися в першу чергу. Також досить багато питань по угонах автотранспорту. Є в нас пограбування й квартирні крадіжки.
До речі, про квартирні крадіжки. Одне питання, коли двері були відкриті, хтось зайшов, вкрав бідона і здав на металобрухт. А коли цілеспрямовано йдуть з відмичками, то тут вже працюють люди досвідчені. Якраз квартирні злодії - це еліта злодійського світу, який має свої традиції з передачею досвіду і розумінням, в якому регіоні працювати. Я, чесно кажучи, не очікував, що у Вінниці квартирні крадіжки мають місце.
- А яка, на Ваш погляд, ситуація із наркотиками у Вінницькій області?
- Із 2012 року я очолював Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків МВС України. Вінницька область - аграрна, звідси і специфіка наркотиків. Для Вінницької області характерні на сьогодні такі наркотики, як конопля, опійні наркотики: це і макова соломка, і так звана "ширка". Наприклад, у західних областях на сьогодні таких наркотиків уже майже немає, там використовують субітекс, амфетаміни. Наркозлочинці динамічно розвиваються і є низка проблем, пов\'язаних із розповсюдженням наркотиків. У плані розповсюдження наркотиків Вінницька область - досить стабільна. Питання ж наркоманії має бути одним із першочергових. Сьогодні все-таки більш модним стає здоровий спосіб життя, тому ми приділимо увагу також профілактичній роботі.
- Як ставитеся до легалізації маріхуани в Україні, адже в деяких країнах світу її легалізували?
- Зараз іде боротьба з курінням, алкогольною і наркотичною залежністю. Якщо держава легалізує маріхуану, то молодь може зрозуміти, що не таке воно вже й страшне, якщо його дозволили. Я - категорично проти, адже будь-яка залежність не потрібна.
- Олеже Михайловичу, на новому місті вже "обжилися"?
- Я не вибагливий. Дуже пізно приходжу й рано встаю. Близько шостої - вже на роботі. Поселився у службовому житлі, їжджу на службовій "Тойоті". А першою моєю автівкою був "УАЗ-469". Поки що я не планую оселятися у Вінниці, а коли справді доля складеться так, що стану вінничанином, можливо, буду наймати житло. Поки не готовий сказати.
- Свою родину перевезете у Вінницю?
- Маю двох дітей, одружений. Доньці - 20 років. Сину - 23 роки. Обоє навчаються. Син у минулому році одружився. Тоді я був уперше у Вінниці, бо невістка із Тульчинського району. Вони студентами були і вирішили одружитися. Вони не планують переїжджати у Вінницю. Онуків поки не маю.
"У справі захоплення облдержадміністрації допитали 290 осіб,
серед яких і депутати"
- Мені, людині яка перебуває тут зовсім мало, було боляче дивитися відео, де по один бік стоять діти по 18-19 років і б\'ють таких же самих дітей, які стоять у формі по інший бік,. - Події, які розгорталися у Вінниці 25 січня, сколихнули місто. Наразі у справі захоплення облдержадміністрації допитали 290 осіб, серед яких і депутати. Сімом особам оголошено про підозру (троє з них перебувають під домашнім арештом, до решти ж учасників ніяких запобіжних заходів не застосовувалося). Триває слідство.
- Чи знайшли вибухівку в облдержадміністрації?
- Як тільки приміщення було звільнено, його обстежила вибухотехнічна служба. Я спілкувався з представниками протестувальників, які там були. Вони казали, що вибухівки у них не було. Але була речовина, яка потенційно могла б бути вибухонебезпечною. У будівлі зберігалися старі вогнегасники, у волонтерському медпункті була марганцівка... Навіть соняшникову олію теж можна вважати легкозаймистою речовиною.
- У скількох активістів, які брали участь у захопленні облдержадміністрації, проводилися обшуки?
- Обшуки відбулися у десятьох активістів. Перед тим, як проводити обшуки, я казав, щоб все було об\'єктивно і чесно. Тепер ніхто не скаже, що Школьний очолював Управління по боротьбі з наркотиками, тому в усіх учасників познаходили героїн чи ще щось наркотичне відрами. Такого не було. Ще казали, що десь у когось знайдуть гроші, за які підкуплялися бойовики, чи як вони там називаються. Грошей теж не знайшли. Ми провели все чесно - і до нас питань немає. Так, можливо, вилучили інші речі. Але якщо буде встановлено, що вони до справи не мають відношення, то ці речі повернуть людям. А те, що слідчі обшукували дитячу кімнату (при обшуку в одного з активістів. - Авт.), так я вам скажу, що робота слідчого - специфічна, і не кожен ним зможе працювати. Ви пригадайте вбивство, яке сталося у Вінниці два роки тому, жінка вбила чоловіка. Вона обріз замотала у пелюшки і сховала у дитяче ліжечко. Тому оглядати потрібно все детально.
- Чи буде застосована амністія до тих активістів, які зараз перебувають під слідством?
- До усіх осіб, які перебувають під слідством за масові заворушення, може бути застосована амністія відповідно до Закону України "Про усунення негативних наслідків і недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань". Вона буде застосована, якщо до 17 лютого будуть виконані зазначені умови по звільненню усіх приміщень державної влади та місцевого самоврядування та розблокуванню транспортних комунікацій у Києві.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

73

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

64

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

62

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

61

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

60

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...