На Варшаву падає… золотий дощ

Скажемо відразу, що мова в нашому матеріалі не про столицю Республіки Польщі. У нашому місці над Бугом не одна власна "європейська столиця": є і свій Париж, як давним-давно в народі охрестили площу Театральну, і своя Варшава - мікрорайон довкола вулиці 50-річчя Перемоги. Донедавна був ще й свій Лондон (сквер на розі Соборної та Інтернаціональної), але назва не прижилась і до сьогодні майже забута.
Отже, як читач уже здогадався, далі ми розповідатимемо про події, що розігрались на вінницькій Варшаві понад рік тому, але остання крапка в них поставлена тільки нинішньої зими після ухвали Апеляційного суду Вінницької області. І навіть не на всій території, яка сподобилась стати тезкою польського мегаполісу, а переважно в прямокутнику, обмеженому вулицями 50-річчя Перемоги, Червоноармійською, Тімірязєва і проспектом Коцюбинського.
Перший епізод датується 8 травня 2012 року, коли 27-річний Ростислав Геростратенко (прізвище змінено) надвечір прогулювався по Варшаві. Біля гінекологічного відділення лікарні він накинув оком на жінку, що йшла вулицею. Втім, якщо бути достеменно точним, то погляд його спинився не на ній, а на золотому ланцюжку з підвіскою у вигляді розп\'яття на оголеній шиї останньої.
Рішення визріло вмить. Огледівшись довкола й оцінивши обстановку, Ростислав кинувся до перехожої, блискавично зірвав прикрасу й щодуху дременув у бік вулиці Винниченка. Годі думати, що потерпіла (а особи прекрасної статі нерідко ще й носять взуття на високих підборах) змогла б його догнати… Вона тільки провела злодія очима - і назавжди позбулась ювелірного виробу вартістю 5 372 гривні.
Геростратенкові, схоже, легкий заробіток сподобався, тому рівно через місяць від повторив попередній "подвиг", тільки вже на протилежному боці вулиці. Щоправда, коли в жмені опинився золотий ланцюжок з підвіскою у вигляді місяця вартістю 12 088 гривень, шлях утечі злочинець обрав попередній: попід стадіон на вулицю Винниченка.
Минає ще десять днів - і точно за описаною схемою Ростислав розживається на золотий ланцюжок вартістю 3 049 гривень на проспекті Коцюбинського поблизу ринку.
Народна приказка про те, що відчуття смаку приходить під час їди, цілком підтверджує і поведінка нашого "героя". Далі аналогічні крадіжки золотих ланцюжків пішли епізод за епізодом: 6 липня - на вулиці Червоноармійській, 23 липня - на вулиці 50-річчя Перемоги, 25 липня об одинадцятій ранку - на вулиці Тімірязєва, того ж дня після обіду - на вулиці Литвиненка… Географія розширювалась! От лиш тривала серія недовго: вона закінчилась на ланцюжку, зірваному з жіночої шиї 3 серпня на вулиці Винниченка.
Загалом від дій Ростислава Геростратенка постраждали вісім вінничанок, які позбулись ювелірних прикрас сукупно на суму 49 329 гривень.
Міський суд визнав його винним і засудив до чотирьох з половиною років ув\'язнення. Покарання могло бути й суворішим, однак служителі Феміди врахували, що молодик частково компенсував потерпілим завдану шкоду, а також взяли до уваги, що на утриманні Геростратенка перебуває шестирічний син.
… А от цікаво дізнатись, як би сам Ростислав відреагував на ситуацію, якби на вулиці з шиї його дружини невідомий зловмисник відкрито вкрав дорогу прикрасу? І якби це повторилось вісім разів?


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

339

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

211

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

147

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

145

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

137

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...