"Закон не має половинчатого характеру"

Кримінальні провадження за чотирма статтями щодо штурму і захоплення будівлі Вінницької обласної держадміністрації. Уже шість офіційних підозрюваних. Обшуки у помешканнях окремих активістів і запрошення їх до слідчого управління для дачі свідчень. Такі поки що наслідки штурму приміщення облдержадміністрації, яке відбулося у Вінниці 25 січня, але розслідування триває.
Усі ці справи можуть бути закриті або у суді, або на стадії розслідування, якщо будуть виконані умови так званого закону про амністію.
На брифінгу 8 лютого прокурор Вінницької області Олександр Мрихин роз\'яснював, як працюватиме закон "Про усунення негативних наслідків і недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", який набрав чинності 2 лютого 2014 року.
- Згідно з цим законом, звільняються від кримінальної відповідальності підозрювані й обвинувачені, які скоїли злочини, що передбачені деякими статтями Кримінального кодексу (їх усього 25), і ці події пов\'язані з масовими акціями протесту, - зазначив Олександр Мрихин. - Крім того, звільняються від кримінальної відповідальності і обвинувачені, кримінальні провадження відносно яких на цей час розглядаються у суді. Закриваються кримінальні провадження, які зараз перебувають в органах досудового розслідування, по яких жодна особа не повідомлена про підозру. Звільняються від адміністративної відповідальності особи, відносно яких обрано адміністративний арешт. Виконання цього закону покладено на суди. Особливістю розгляду усіх цих справ у суді є те, що якщо особи були своєчасно повідомлені про місце і час судового розгляду, але з якихось причин не з\'явилися, то судове засідання проводиться без їх участі.
Про умови, коли цей закон почнеться застосуватися, уже повідомлялось не раз. Це звільнення адміністративних будівель у Києві й інших містах держави. Розблокування транспортних мереж на вулиці Грушевського у Києві. Розблокуванні інших вулиць в інших містах Україні, крім тих місць, де на цей час проводяться мирні акції протесту. На все про все протестантам дається 15 діб. І про виконання усіх умов має повідомити генпрокурор на офіційному сайті Генеральної прокуратури.
- Якщо до 17 лютого усі ці умови не будуть виконані, цей закон втрачає свою чинність, - пояснює Олександр Мрихин.
На Вінниччині умови виконані: облдержадміністрація працює у звичному режимі. Вулиці у нас і так ніхто не блокував. Однак, як зауважує прокурор області, закон не має половинчастого характеру.
- Це стосується усієї території держави. Тобто немає окремої області, де щось виконано, а в інших не діє, - каже прокурор Вінниччини.
На сьогодні в обласній прокуратурі створена робоча група щодо виконання і моніторингу виконання цього закону. Очолює робочу групу прокурор області.
Із усіх підозрюваних у справі щодо штурму Вінницької облдержадміністрації єдиному заарештованому на 60 діб уже змінено міру запобіжного заходу - 19-річного юнака звільнили з-під варти під домашній арешт.
Поки що так.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

172

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

165

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...