"Закон не має половинчатого характеру"

Кримінальні провадження за чотирма статтями щодо штурму і захоплення будівлі Вінницької обласної держадміністрації. Уже шість офіційних підозрюваних. Обшуки у помешканнях окремих активістів і запрошення їх до слідчого управління для дачі свідчень. Такі поки що наслідки штурму приміщення облдержадміністрації, яке відбулося у Вінниці 25 січня, але розслідування триває.
Усі ці справи можуть бути закриті або у суді, або на стадії розслідування, якщо будуть виконані умови так званого закону про амністію.
На брифінгу 8 лютого прокурор Вінницької області Олександр Мрихин роз\'яснював, як працюватиме закон "Про усунення негативних наслідків і недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", який набрав чинності 2 лютого 2014 року.
- Згідно з цим законом, звільняються від кримінальної відповідальності підозрювані й обвинувачені, які скоїли злочини, що передбачені деякими статтями Кримінального кодексу (їх усього 25), і ці події пов\'язані з масовими акціями протесту, - зазначив Олександр Мрихин. - Крім того, звільняються від кримінальної відповідальності і обвинувачені, кримінальні провадження відносно яких на цей час розглядаються у суді. Закриваються кримінальні провадження, які зараз перебувають в органах досудового розслідування, по яких жодна особа не повідомлена про підозру. Звільняються від адміністративної відповідальності особи, відносно яких обрано адміністративний арешт. Виконання цього закону покладено на суди. Особливістю розгляду усіх цих справ у суді є те, що якщо особи були своєчасно повідомлені про місце і час судового розгляду, але з якихось причин не з\'явилися, то судове засідання проводиться без їх участі.
Про умови, коли цей закон почнеться застосуватися, уже повідомлялось не раз. Це звільнення адміністративних будівель у Києві й інших містах держави. Розблокування транспортних мереж на вулиці Грушевського у Києві. Розблокуванні інших вулиць в інших містах Україні, крім тих місць, де на цей час проводяться мирні акції протесту. На все про все протестантам дається 15 діб. І про виконання усіх умов має повідомити генпрокурор на офіційному сайті Генеральної прокуратури.
- Якщо до 17 лютого усі ці умови не будуть виконані, цей закон втрачає свою чинність, - пояснює Олександр Мрихин.
На Вінниччині умови виконані: облдержадміністрація працює у звичному режимі. Вулиці у нас і так ніхто не блокував. Однак, як зауважує прокурор області, закон не має половинчастого характеру.
- Це стосується усієї території держави. Тобто немає окремої області, де щось виконано, а в інших не діє, - каже прокурор Вінниччини.
На сьогодні в обласній прокуратурі створена робоча група щодо виконання і моніторингу виконання цього закону. Очолює робочу групу прокурор області.
Із усіх підозрюваних у справі щодо штурму Вінницької облдержадміністрації єдиному заарештованому на 60 діб уже змінено міру запобіжного заходу - 19-річного юнака звільнили з-під варти під домашній арешт.
Поки що так.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

828

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

641

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

431

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

375

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

374

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...