У Вінниці побував Комісар Ради Європи з прав людини

- Я маю завдання особисто ознайомитись з поточною ситуацією в Україні у сфері захисту прав людини, - зауважив Нільс Муйжнієкс, - цей візит не планувався заздалегідь, але через події, що нині відбуваються у Києві, ми вирішили розглянути їх на місці, і не тільки у столиці, але й у регіонах. Таким чином для візиту було обрано Вінницю.
Комісар РЄ з прав людини висловив занепокоєння силовим протистоянням між правоохоронцями і мітингувальниками у регіонах України і звернувся до керівників області з проханням прокоментувати події останніх трьох місяців на Вінниччині.
Голова облдержадміністрації Іван Мовчан, коментуючи ситуацію із захопленням 25 січня приміщення ОДА, розповів:
- Ми були переконані, що зібрання проходитимуть у цивілізованому руслі. З опозиційними силами напередодні сесії обласної Ради була досягнута домовленість щодо мирного характеру акції, - сказав він.
За словами Івана Мовчана, у день захоплення адміністративного приміщення мали місце провокаційні дії з боку опозиційних сил, які залучили до акції радикально налаштовану молодь з інших областей. Міліція ж не була налаштована на агресію, а лише на забезпечення порядку, тому і постраждали саме правозахисники, дев\'ятьох з них госпіталізували. Ніхто з мітингувальників не постраждав.
За словами голови облдержадміністрації, захоплення приміщення тривало близько шести хвилин. Результатом стало блокування радикальними групами усіх чотирьох поверхів, підвального приміщення та горища. А у приміщенні з дерев\'яними перекриттями, каже він, за час облоги було накопичено велику кількість вибухівки.
- Ми вибрали шлях перемовин, - сказав Іван Мовчан, - в результаті чого вже з минулої п\'ятниці працюємо в приміщенні, намагаємось відремонтувати те, що було пошкоджено.
За інформацією першого заступника голови обласної Ради Ігоря Кревського, наразі триває інвентаризація нанесених збитків, сума яких складає близько 500 тис. грн. Якщо враховувати знищену систему для таємного голосування в залі засідань, на заміну якої необхідно 1,5 млн. грн., то сума заподіяної шкоди наближатиметься до двох мільйонів гривень.
Вінницький мер Володимир Гройсман зазначив, що вони засуджують прояви агресії з будь-якого боку.
- Із першого дня масових мітингів жодних утисків у нас не було. Громадяни мають право на вільне волевиявлення. Ми, як влада, маємо допомогти їм реалізувати це право, - сказав мер.
Уповноважений Ради Європи з прав людини Нільс Муйжнієкс побажав учасникам зустрічі зберігати у регіоні мир і спокій, а усі конфлікти вирішувати шляхом перемовин, не допускаючи збройного протистояння.

 

ДО РЕЧІ
Івана Мовчана Президент нагородив орденом. Голова облдержадміністрації отримав орден "За заслуги" І ступеня. "За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний та культурно-освітній розвиток Вінницької області, багаторічну сумлінну працю постановляю", йдеться в указі Президента України Віктора Януковича - № 69/2014 від дев\'ятого лютого. У цей день Іван Мовчан святкував 50-річчя.
Також голова Вінницької облдержадміністрації Іван Мовчан - домінант на звання "Людина року - 2013" - у категорії "Регіональний лідер року".
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

171

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

159

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...