Пам'ятник Кобзарю уже будують

Пам'ятник Кобзарю уже будують

Роботи по спорудженню пам\'ятника Тарасу Шевченку у Вінниці розпочались одразу як дозволили погодні умови - 10 лютого. На однойменну площу перед краєзнавчим і художнім музеями завезли кілька брил, загальною вагою майже 15 тонн. Їх використають для спорудження основи пам\'ятника.
- Житомирський лабрадорит, на нашу думку, оптимально підходить для п\'єдесталу, - каже головний архітектор Вінниці Олександр Рекута. - Особливість цього каменю в тому, що його брили утворені шляхом коління. Тому він має необхідну нам структуру.
Оглянути завезене на площу каміння та обговорити роботи, які ще потрібно виконати, завітав автор скульптурної композиції - народний художник України, лауреат Державної премії ім.Шевченка Анатолій Гайдамака.
- Мені дуже приємно працювати у красивому місті Вінниці, - говорить він. - Робота дуже цікава, упевнений, що ця площа стане чудовим місцем відпочинку і приваблюватиме до себе вінничан, гостей міста. Тарас Шевченко зображений молодим, приблизно 35-річним чоловіком. Саме у такому віці він подорожував Поділлям. А оновлена площа матиме живописний ландшафтний дизайн, якраз відтворюючи краєвиди цього чудового краю.
Остаточну обробку каменю здійснюватимуть вже на місці. Триває робота й над самими скульптурами: фігура Тараса Шевченка вже вилита у бронзі, скоро будуть готові й фігури дітей.
Автори проекту запевняють, що всі роботи йдуть за графіком, і скульптурна композиція за кілька тижнів буде повністю відлита та привезена до Вінниці.
За творчим задумом, ландшафт площі має нагадувати не місто, а живу природу - ту, яку Тарас Шевченко відображав під час своїх мандрів Подільським краєм.
Автор проекту від початку хотів зобразити Кобзаря молодим подорожуючим художником - таким, яким він реально був під час його подорожі Поділлям.
- Тарас зупиняється перепочити на галявині, де до нього підходять маленькі діти і спілкуються із ним, - говорить Анатолій Гайдамака.
Нагадаємо, 9 березня у Вінниці з нагоди 200-річного ювілею від дня народження Тараса Шевченка планується урочисте відкриття пам\'ятника Великому Кобзареві. Пізніше розпочнеться реконструкція й самої площі. І вже влітку, до річниці Дня Незалежності, вінничани отримають ще одну чудову зону відпочинку - культурно-мистецький простір, де зможуть творити місцеві митці, відпочивати вінничани і знайомитись із Вінницею туристи.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

824

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

638

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

427

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

372

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

371

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...