Ніж - поганий аргумент…

Коли знайомишся з матеріалами цього кримінального провадження, мимохіть згадується давній анекдот. У злочинця, який завдав потерпілому сім поранень, суддя запитує, як це сталось. Той пояснює, що він просто стояв з ножем у руці, а потерпілий якраз ішов мимо, зашпортнувся і впав - просто на ніж. "Але ж у нього сім ран!" Підсудний не розгубився: "І так він падав сім разів…"
Щоправда, в історії, яка трапилась рівно рік тому і отримала завершення в суді тільки тепер, потерпілому завдали тільки одного удару. А от логіка винуватця чимось нагадує сказане героєм анекдоту.
Конфліктна ситуація виникла всередині однієї родини, тож детально не вдаватимемось у взаємини між її членами, адже в таких випадках, як мовиться, сам чорт ногу зломить, поки розбереться, де праві, де винуваті. Тому ми змінили імена всіх фігурантів справи, однак викладені нижче подробиці - справжні.
Почалося з того, що до Міли (заміжньої жінки, матері двох дітей) зайшов увечері її знайомий Жора. То був не просто знайомий, а людина, з якою вона (як зазначала пізніше) "підтримує близькі стосунки", а також - "мала розлучатись з чоловіком". Обоє пішли на кухню пити чай. Це побачили сини Міли, і один із них зажадав, щоб Жора пішов геть. Мати пояснила: вони вип\'ють чаю, і потім дядько піде.
Діти подзвонили батькові, і той по телефону став вимагати спочатку від дружини, а потім від Жори, щоб той покинув їхнє житло. Однак на це отримав красномовну відповідь: нетверезий гість запропонував (про це чоловік Міли згодом розповість на слідстві) приїхати й "отримати по морді"… Пристрасті розпалились не на жарт.
Саме тоді до хати ввійшов В\'ячеслав Кучер - батько Міли. Він добре знав про колотнечу в сім\'ї дочки, а тут ще на лихо зустрівся Жора. І старий чоловік теж почав вимагати, щоб той пішов геть. Однак гість слухатись не збирався, заявивши: не ви мене запрошували, не вам мене й виганяти. Він встав з дивана й пішов по кімнаті, загрозливо наблизився до Кучера. І в цю мить отримав удар ножем у праву половину грудної клітини, від якого впав і знепритомнів.
Швидка допомога завезла потерпілого до лікарні, де того невідкладно прооперували. Лезо пошкодило плевральну і черевну порожнини, зачепило печінку, а тому поранення кваліфікували як важкі тілесні ушкодження, небезпечні для життя в момент заподіяння. Вчасне лікування врятувало Жорі життя.
А що стосується В\'ячеслава Кучера, то на нього впала головна підозра у кримінальному правопорушенні. Старий чоловік дотримувався при захисті наступної версії подій: мовляв, він узяв яблуко і дістав розкладний ніж, щоб його почистити, а в цей час піднявся гість, підійшов до нього та кілька разів ударив. На думку Кучера, можливо, Жора смикнув його чи сам напоровся на ніж, яким він чистив яблуко. (Чи не правда, згадується герой анекдоту?)
Вінницький міський суд ретельно вивчив усі обставини і поставив під сумнів те, що розповідав під час допитів обвинувачений. Зокрема, він узяв до уваги, що при огляді місця події "наявність яблук або шкурок від них виявлено не було". Крім того, взаємне розташування у просторі обох учасників конфлікту, реконструйоване на підставі допиту всіх свідків, виключає можливість того, щоб потерпілий сам напоровся на ніж.
Не на користь Кучера зіграв і такий факт: обвинувачений необхідної допомоги потерпілому у лікуванні не надавав. Зокрема, у вироку констатується, "що обвинувачений до потерпілого з метою перепрошення за свої дії не підходив. Крім того, в ході здійснення судового розгляду кримінального провадження встановлено, що між обвинуваченим та потерпілим залишились неприязні стосунки. Така поведінка обвинуваченого, на думку суду, не може свідчити про те, що обвинувачений у вчиненому розкаявся".
Суд покарав В\'ячеслава Кучера досить суворо, визначивши йому п\'ять років позбавлення волі з дворічним іспитовим терміном. Державне обвинувачення підтримувала прокуратура міста Вінниці.
Також вельми неприємні для Кучера результати дав розгляд цивільного позову потерпілого: суд стягнув з винуватця 8905 гривень матеріальної шкоди (кошти, витрачені на лікування) та 5000 гривень моральної шкоди.
Висновок напрошується сам по собі: навіть при найгостріших конфліктах не варто хапатись за ніж.


Леонтій Краснопільський, Вікторія Калитко, старший прокурор прокуратури міста ВінниціКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

398

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

203

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

203

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...