Вінничани хворіють на ГРВІ

За останній тиждень Вінницька міська СЕС зареєструвала 2306 вінничан, які захворіли на ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції), серед захворілих 1568 - діти. У минулому році в цей же період занедужало близько 3500 людей.
Випадків грипу, кажуть у СЕС, наразі не зафіксовано, оскільки він, на щастя, до нас ще не завітав. Цьому сприяє стійкий морозець - ймовірність захворіти на грип зростає при підвищеній вологості і температурі повітря близько п\'яти градусів тепла.
- Зараз вінничани хворіють здебільшого на застуду, вдихаючи холодне повітря на морозі, - пояснює часту причину ослаблення організму Олександр Сорочан, головний державний санлікар міста Вінниці. - Із грипом ситуація проясниться, коли почнеться потепління. Хочеться сподіватися, що він нас взагалі омине.
Олександр Сорочан наголошує, що при підозрі на грип потрібно обов\'язково звернутися до лікаря. Адже хвороба може дати важкі ускладнення. Серед них - ураження дихальної, нервової, серцево-судинної систем та опорно-рухового апарату.
Щоб не захворіти, головний санітарний лікар радить вести здоровий спосіб життя, провітрювати приміщення, уникати скупчення людей, одягатися по погоді та не переохолоджуватися.
Штами грипу, які очікуються цьогоріч, уже знайомі населенню, а тому, як кажуть лікарі, панікувати не варто. Так, каліфорнійський грип A/H1N1 подібний пандемічному, яким населення перехворіло у 2009 році. Грип "Вікторія" A/H3N2 випробовував наше здоров\'я у 2011-му. А грип типу "B" - "Массачусетс" навідувався до українців у 2012-му. Тож тепер головне - вчасно почати правильне лікування.
А тим часом у деяких містах через похолодання почали закривати школи - минулого тижня заняття припинили у Дніпропетровську, Запоріжжі, Донецьку і частково на Харківщині. У Вінниці до таких кардинальних мір поки не вдаються.
- Ми постійно тримаємо контакт із санслужбою і моніторимо ситуацію в навчальних закладах щодо рівня захворюваності. За даними моніторингу, рівень відвідування шкіл міста є стабільним. Згідно із нормами, учні початкових класів припиняють відвідувати заняття при зниженні температури до мінус 20 градусів, швидкості вітру більше ніж п\'ять метрів за секунду і підвищенні вологи більше 80%. Учні 5-11 класів не йдуть на навчання, коли температура стає нижчою за 24 градуси, - повідомив директор департаменту освіти міськради Володимир Буняк.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

77

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

73

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

72

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

70

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...