І навчання, і досвід роботи

У Вінницькому міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів "Поділля" збільшилась кількість професій, які здобувають люди з обмеженими фізичними можливостями. Таких професій було 17, а з 2014 року стало 26. Крім того, після безкоштовного навчання "випускники" Центру зможуть отримати ще й досвід роботи - для цього готується соціально-економічна філія у Вінниці по вул.Матроса Кошки (поруч ринку "Урожай").
За словами директора Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів "Поділля" Романа Штогрина, цей проект - пілотний. Його вартість - 6 млн. грн., передбачається ремонт приміщення і закупівля спецобладнання.
- Ініціатором проекту зі створення транзитних робочих місць для людей з обмеженими фізичними можливостями є міністр соціальної політики Наталя Королевська, - розповів Роман Штогрин. - Випускники Центру на рік гарантовано отримають робочі місця, щоб удосконалити свої професійні навички. Я сам моніторив вакансії. Багато фірм потребують адміністратора, касира, менеджера з туризму, діловода, спеціаліста, який вирощує шампіньйони. Але… із досвідом роботи.
Одна з випускниць Центру - Наталя Ганзієнко. Починаючи з 10 років, у дівчини хворіють м\'язи, самостійно пересуватись не може. Але може цілком професійно виконувати певну роботу, не пов\'язану із ходьбою і сильними фізичними навантаженнями. Після навчання у Вінницькому національному технічному університеті Наталя за три місяці навчання у Центрі здобула професію "манікюрниця".
- Умови у Центрі абсолютно комфорті. Навчаючись у технічному університеті, я піднімалась на 4-тий поверх без ліфта, а тут це не порівнюється. Тоді знайомі і подруги допомагали мені: я їм допомагала учитись, а вони мені підніматись. А при Центрі є гуртожиток, не кажучи про те, що усе інше теж пристосоване: душ, туалет, кімнати...
Для Наталі заняття манікюром, як вона каже, - це відпочинок. Паралельно дівчина навчається в аспірантурі, пише кандидатську. До цього викладала у Центрі економіку, а з початку 2014 року - "манікюр".
- Трохи шкодую, що мало часу залишається, бо постійні клієнти телефонують, запитують, коли можна буде наростити нігті, - розповідає Наталя.
Вакантні місця для випускників Центру шукатиме окремий спеціаліст. Єдина умова навчання - щоб людина закінчила дев\'ять класів.
Як розповідає Роман Штогрин, навчатись за спеціальностями Центру може людина з інвалідністю, якій на МСЕКу рекомендували індивідуальну програму реабілітації і дали "дозвіл" на навчання.
- Вона із медичним висновком, формою №086, відміткою про консультацію у центрі зайнятості звертається до районного відділу соціального захисту населення, яке дає направлення на навчання за робітничою професією, - пояснює Роман Штогрин.
Окрім того, Центр є унікальним, бо зосереджує у собі комплекс безплатних послуг: навчання, медичний супровід і психологічно-соціальну реабілітацію. Лише за 2013 рік пройшли професійну реабілітацію і здобули робітничу професію 200 осіб.

 

Довідка "Міста"
Адреса Центру: вул.Пирогова, 135-А, м.Вінниця, 21100, Україна;
тел. (0432) 68-02-61, 68-02-60;
факс: (0432) 55-47-10
e-mail: zapit@podillyarehab.gov.ua

 


Алла ШТЕЛЬМАХКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

770

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

575

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

354

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

330

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

328

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...