Центр реабілітації "Гармонія" переїде у нове приміщення

Тут, на площі понад 900 кв.м., що у сім разів перевищує попередню (більше шести років організація перебуває у частині приміщення дитсадка на просп. Космонавтів), розміститься Муніципальний центр соціально-психологічної реабілітації дітей і молоді з обмеженими фізичними можливостями. Нове приміщення, повністю адаптоване до потреб особливих людей, допоможе подолати бар\'єри у їх стосунках зі здоровими людьми, адже Центр буде відкритий для всіх бажаючих.
- У нашому нинішньому центрі площею 132 кв.м. замало місця, щоб приймати усіх відвідувачів, і ми змушені відмовляти, ставити у чергу, - розповідає керівник ГО "Гармонія" Раїса Панасюк. - Тому було ухвалено рішення шукати окреме приміщення, щоб створити всі необхідні умови для роботи і реабілітації людей з інвалідністю.
Так само, як і в Прозорих офісах, у Центрі реабілітації відкриють і дитячу кімнату "Смайлик". Її зможуть відвідувати не лише діти батьків-інвалідів або дітей на колясках, а й звичайні діти.
- Ми хочемо, щоб діти з особливими потребами гралися разом зі здоровими дітьми, а їхні мами тим часом могли поспілкуватися. Не має значення - мама здорова або на візку - в усіх спільні інтереси: це щастя їх дітей. Сподіваємося, що у нашому Центрі об\'єднаються творчі люди, які захочуть змінювати життя у місті, робити його кращим, цікавішим і яскравішим, - каже Раїса Панасюк.
У новому приміщенні "Гармонії" облаштують тренажерну залу, кабінет психолога, відкриють майстерні різної спеціалізації - вироби майстрів можна буде придбати тут же, у спеціально створеному магазині. Буде також комп\'ютерний клас, масажний кабінет, кімната для тренінгів, конференц-зала, танцювальна студія для людей на візках. Приміщення обладнають сучасним пандусом і електропідйомником, а будівлю повністю пристосують до потреб особливих людей.
- Плануємо до кінця цього року закінчити реконструкцію, - говорить міський голова Володимир Гройсман. - Розраховуємо на підтримку облдержадміністрації, яка у нас вже є: спільно з губернатором ми подали проект на фінансування через державний Фонд регіонального розвитку. Сподіваємося, він буде затверджений і підтриманий, і ми зможемо отримати фінансування з державного бюджету.
За словами мера, вивільнене приміщення Центру на Космонавтів відремонтують і відкриють у ньому додаткові групи для дошкільнят.
- Усі приміщення, які звільнятимуться у місцевих дитсадках, будуть використовуватися винятково для створення нових груп - це один із пріоритетів нашої роботи, - сказав Володимир Гройсман.
 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

354

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

335

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

292

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

285

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

283

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...