Представники Світового банку звітували у Вінниці

Представники Світового банку презентували у Вінниці звіт "Проблеми та перспективи розвитку приватного сектору в Україні", де приділили багато уваги життєдіяльності малих і середніх підприємств і визначили перешкоди для їх зростання.
- Цей звіт має принципово важливе значення, адже в нас є багато спільних поглядів, що може дуже позитивно вплинути на формування сприятливого бізнес-середовища і у Вінниці, і в цілому у Вінницькій області, - сказав заступник міського голови Валерій Коровій.
Аби послухати звіт, до міськради завітали представники ради підприємців та ради товаровиробників при міському голові. Саме до них в першу чергу зверталися керівник департаменту розвитку приватного та фінансового сектору Світового банку Олександр Паньков і старший економіст банку Марчін П\'ятковскі.
- Україна для нас традиційний партнер для діалогу, ще з початку 90-тих років, - каже Олександр Паньков. - Звісно, не завжди наші поради українським Урядом приймаються, але так чи інакше ми бачимо своє завдання в тому, аби запропонувати для використання найкращу світову практику. Адже ми працюємо в усіх регіонах і відповідно можемо давати рецепти, які враховують досвід конкретних країн.
За словами представників Світового банку, вони чули достатньо скарг від представників підприємницьких кіл щодо складності ведення бізнесу в Україні.
- Роль приватного сектору в Україні має бути посилено належним чином. У ситуації, коли після двадцяти років перехідного періоду ВВП України на душу населення й досі має рівень нижчий, ніж у 1989 році і складає лише 10% від середнього показника в країнах Європейського Союзу, - зазначає Марчін П\'ятковскі.
За його словами, це вказує на те, що сектор приватного підприємництва Вінниці та інших регіонів і досі не отримав повної можливості для росту.
- Це обумовили три фактори - неефективне регулювання бізнес-середовища, ускладнений доступ до фінансування та дуже низький рівень конкуренції в економічному секторі, - каже експерт. - Але крім цього, є й загальна українська проблема - корупція, яка має дуже сильний вплив на державну економіку.
Експерт упевнений, якби не ці негативні фактори та не використаний пострадянський потенціал, Україна могла б рости значно швидше, ніж її європейські сусіди.
Можливо, цьогорічний звіт Світового банку дасть шанс хоча б частково виправити цю ситуацію. Адже з\'ясування проблеми - перший крок до її розв’язання.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

518

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

457

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

413

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

393

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

381

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...