Вінниця революційна - від Автомайдану до Народного Віче

Вінниця революційна - від Автомайдану до Народного Віче

Багато хто з вінничан висловлюють свою підтримку київському Майдану у різний спосіб. Хтось приєднується до Автомайдану, влаштовуючи рейди містом, а хтось приходить на Театральну, аби "вистояти" свою позицію у колі однодумців.
У колоні по чотири...
Вінницький автомайдан у суботу, 18 січня, зібрав 15 автомобілів. Місце зустрічі не змінилося - вхід до музею Миколи Пирогова, поблизу Вишенського озера.
Першими до місця збору активістів підтягнулися... даішники. Сумлінно вимахуючи жезлом, раз за разом зупиняли для перевірки проїжджаючі повз садибу Пирогова автомобілі.
Врешті почали з\'їжджатися й самі учасники автопробігу. Їх авто легко впізнати по українським прапорцям та жовто-блакитним стрічкам, які прикрашали дверцята та антени.
Чоловіки виходили, щулячись від ранкового холоду, небагатослівно віталися, тиснули один одному руки. Жінки здебільшого залишались у машинах. Кілька дітлахів ходили від машини до машини. Адже попереду було найцікавіше - авто прикрашали великими прапорами, виписували червоною фарбою на бортах і дверцятах "Всі на Київ!"
Врешті кілька активістів підійшли до представників Державтоінспекції.
Діалог, був просто зразком люб\'язності:
- Дякуємо, що прийшли. Ви ж, мабуть, не плануєте нас зупиняти?
- У жодному разі. Просто прослідкуємо, щоб у дорозі було все нормально. Ваші ж хлопці минулого разу трохи не дотримались правил - не так обганяли, знак "стоп" не добачили.
- Було таке. Але ми з цим дуже сурово боремось. Винні отримали попередження. Такого вже не буде.
- Та ми розуміємо. Але ж за порядком треба слідкувати. Ви розумієте?
- Розуміємо...
Тим часом декілька активістів діляться листівками з інспекторами. Старший байдуже відвертається, молодший уважно читає. Йому пояснюють, що "закони чорного четверга" стосуються й людей у формі.
Ще кілька хвилин на організаційну промову, де оговорюється маршрут та умови руху, колона вирушає. Маршрут руху: Музей Пирогова - вулиця Першотравнева - Київська - 50 років Перемоги - Фрунзе - Київський міст - площа Театральна.
І Віче народне, і Рада народна...
На площу Театральну опівдні підтягується дедалі більше народу. Всі чекають анонсованих опозицією зборів народного Віче. З колонок лунає веселенька мелодія "А Вітя чао, Вітя чао, Вітя чао-чао-чао!" Пенсіонери сваряться, обговорюючи доцільність повалення пам\'ятника Леніна у Києві, жіночки стають у чергу, аби отримати посвідчення учасника Майдану, хтось сварить опозицію за нерішучість.
Справді, навіть у Вінниці звертатись до мітингуючих опозиціонери не поспішають, але охоче спілкуються з журналістами.
- Щоразу, як у когось з\'являються думки, що люди на Майдані вже видохлися, влада дає новий поштовх згадати навіщо вони там зібрались, - переконаний депутат Вінницької облРади Олексій Порошенко. - А люди там захищають свої права, передусім право жити у демократичній державі, і не хочуть, щоб влада обмежувала їх свободи...
Нарешті до вінницьких майданівців виходять депутати від "Батьківщини", "Свободи", "УДАРу". Суть їх промов зводиться до одного - вимог негайного ветування та призупинення дії так званих "законів про диктатуру", затверджених більшістю депутатів Верховної Ради 16 січня. Учасники мітингу одноголосно засуджують репресії, що розпочалися стосовно активістів Майдану, Автомайдану та незалежних журналістів.
До криків підтримки долучаються автомобільні сигнали. Активісти Автомайдану приєднуються до учасників мітингу. Вони запланували передати попередження обласним "регіоналам" про те, що починають "їздити до них у гості".
Люди не розходяться. За годину на сцену Майдану піднімаються нові активісти. Вінницька Народна рада проголошує своє звернення до опозиції, закликаючи до об\'єднання.
У листівках, які роздають у юрбі, читаємо:
"Об\'єднуймося, єднаймо зусилля для спільної мети - вільної України".
Боротьба триває...


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

353

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

334

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

291

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

284

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

281

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...