Міліція шукає хуліганів, які пошкодили пам'ятник Леніну у селі Побережне

Голову пам\'ятнику Леніну невідомі знесли вночі. Працювали тихо і дуже акуратно. Після себе залишили лише рукавички і уламки. А от лом і балончик, з якого розписали постамент, забрали.
Обезголовленого першою помітила секретар сільської ради і одразу кинулася збирати уламки.
- Таких людей не було, які б приходили, чи когось, можливо, обурювало те, що тут в нас пам\'ятник Леніну, - каже секретар Побережанської сільської ради Віта Волошина. - У нас заявок таких не було до сільської ради, щоб його (пам\'ятник. - Авт.) знести.
У міліцію із заявою щодо пошкодження пам\'ятника звернувся секретар Вінницького обкому КПУ Сергій Драчук. Він впевнений, що шукати винних доведеться недовго.
- Сама партія "Свобода" заявила відкрито, що вони і є причетні до цих пам\'ятників, - каже Сергій Драчук. - Там тільки, мабуть, потрібно було якусь драбинку брати чи ще що-небудь і нівечити тільки молотками.
Водночас лідер вінницької "Свободи" усі звинувачення відкидає. Але і зазначає: відбувається історична справедливість.
- Ми сьогодні до цього зовсім відношення не маємо. Тому що ми зайняті іншим, - зазначає лідер Вінницької організації "Свободи" Олексій Фурман. - Ми організовуємо поїздки на Євромайдан, чергування на Євромайдані. Тому "Свобода" до цього не причетна.
За фактом пошкодження пам\'ятника міліція проводить розслідування - слідчим відділом відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст.296 КК України (хуліганство).
- Уламки вилучені, зараз вони як речовий доказ приєднані до матеріалів кримінального впровадження, - зазначає в.о. начальника Вінницького райвідділу міліції Сергій Шевчук.
Зі свого боку вінницькі комуністи вимагають перекваліфікувати статтю "хуліганство" у "вандалізм". І поки міліціонери шукають зловмисників, у Вінницькому обкомі КПУ кажуть, що як один з можливих методів захисту пам\'ятників може бути охорона і відеонагляд. До речі, біля пам\'ятника Леніна у Калинівці відеокамера уже встановлена. Зробили це після того, як у райцентрі кілька разів були спроби пошкодити пам\'ятник.
Пошкоджений пам\'ятник Леніну у Побережному планують відновити. За словами Сергія Драчука, представники КПУ уже були у селі, а днями планують туди поїхати уже разом з архітектором, щоб скласти точний кошторис для відновлення пам\'ятника. Поки ж, орієнтовно, говорять про суму приблизно 5 тис. грн.

P.S За інформацією Вінницького обкому КПУ, у 33-ох районах Вінницької області налічується 142 пам\'ятники Леніну.

 

Тим часом

10 січня у районному центрі Машівка Полтавської області обезголовили пам\'ятник Леніну. В міліцію подзвонили охоронці райдержадміністрації і повідомили, що у пам\'ятника Леніна, який розташований у центрі міста, відбита голова. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею хуліганство.
За повідомленнями українських ЗМІ, тільки за 9 днів 2014 року в Україні постраждали щонайменше чотири пам\'ятники Леніну. Зокрема, падали пам\'ятники в Одеській області, у Житомирській. Впали вони від старості чи їх пошкодили, міліціонери з\'ясовують. Водночас ряд таких "падінь" у пресі уже назвали "ленінопадом".


Олексій КЕРМАНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

117

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

66

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

49

Україні нардепи проголосували за закон №1150, який передбачає штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Документ набуде чинності після...

46

У 2011 році Вінниця підписала новий меморандум зі Швейцарією. Проєкт був не тільки тривалим і дорогим фінансово. Для Вінниці він приніс ...

44

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...