Абітурієнти ще "не прокинулися", щоб реєстуватися на ЗНО

Абітурієнти ще "не прокинулися", щоб реєстуватися на ЗНО

Другий тиждень триває реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), яка проходитиме до п\'ятого березня. Наразі охочих подавати заявки небагато - через свята й канікули. Найбільшу кількість учасників ЗНО традиційно зафіксують у лютому, кажуть у Центрі оцінювання якості освіти.
- Цього року в області очікуємо до 12 тисяч учасників ЗНО як нинішніх абітурієнтів, так і випускників минулих років і училищ, - говорить Геннадій Кузьменко, директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (РЦОЯО).
Програма реєстрації така ж, як минулорічна, з аналогічними термінами. Бажаючі взяти участь у ЗНО повинні до РЦОЯО не пізніше п\'ятого березня надіслати поштою комплект документів: заяву-реєстраційну картку, копію паспорта, оригінал довідки з місця навчання або копію атестата.
ЗНО-2014 пройде з третього до 27 червня. А у дві останні суботи березня - 22-го і 29-го усі - на всіх бажаючих чекає пробне ЗНО (реєстрація на нього вже завершилася). Вартість залишилася незмінною - 89 грн.
- Для пробного тестування в основному обирають українську мову, а також історію і математику, - продовжує Геннадій Кузьменко. - Для цих абітурієнтів основне ЗНО дається легше, вони вже знають, як організувати свій час, вміють працювати із зошитом. Та й приблизно бачать, на яку кількість балів можуть розраховувати.
Якщо протягом трьох тижнів з моменту відправлення реєстраційних документів абітурієнт так і не отримав сертифікат або лист з відмовою у реєстрації, він має звернутися до регіонального центру.
Якщо через певні причини абітурієнт не зможе взяти участь у ЗНО, то повинен надіслати до регіонального центру отриманий сертифікат 2014 року і заяву про відмову в реєстрації.
Зміни до реєстраційних даних або відмову від проходження ЗНО можна надіслати лише до 19 березня.
- Якщо за релігійними переконаннями деякі учасники (наприклад, хасиди, протестанти чи суботники) не можуть взяти участь у тестуванні - з географії воно пройде в суботу 14 червня - вони мають право пройти ЗНО з цього предмету на додатковій сесії, - розповідає Геннадій Кузьменко.
У такому разі із комплектом реєстраційних документів надсилається відповідна заява. Додаткова сесія призначена на період з четвертого по 11 липня.
У Вінницькій області уже четвертий рік поспіль тестування проводять у супроводі металошукачів - учасників вибірково перевіряють на наявність мобільних телефонів тощо.
- Завдяки цьому вже маємо відповідні результати. Минулого року у регіонах, де вперше були застосовані металошукачі, багато учнів відсторонено від тестування. А у нас діти уже звикли і ризикувати не хочуть, - зауважує Геннадій Кузьменко. - Випадки відсторонення від ЗНО на Вінниччині поодинокі, але є, завжди знаходяться ті, хто не вірить, що телефон чи шпаргалку у них знайдуть.
Торік через такі знахідки з аудиторій попросили 18-х абітурієнтів. Бували й такі, що намагалися сховати під сорочкою планшет.

 

ДОВІДКА "Міста"

Зовнішнє незалежне оцінювання буде проводитися з таких предметів:
- українська мова і література,
- історія України,
- всесвітня історія,
- математика,
- біологія,
- географія,
- фізика,
- хімія,
- російська мова,
- світова література,
- одна з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька, іспанська.
Кожен абітурієнт матиме право на складання тестів
не більше як із чотирьох предметів.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1004

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

452

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

370

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

362

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

361

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...