У місті обіцяють муніципальну картку вінничанина, реконструкцію "Райдуги", ще сім тисяч робочих місць. І не тільки

У місті обіцяють муніципальну картку вінничанина, реконструкцію "Райдуги", ще сім тисяч робочих місць. І не тільки


Мер Володимир Гройсман на останній минулорічній сесії Вінницької міськради за традицією прозвітував про результати 2013 року та розповів перспективи на рік, який розпочався.
- 2013 рік був не простим, але я думаю, що до певної міри і знаковим. Адже саме в цей рік ми з вами затвердили стратегію розвитку міста "Вінниця: 2020", - підсумовував Володимир Гройсман, звертаючись до депутатів. - Вона фактично об\'єднала всі наші попередні напрацювання, включаючи найкращий європейський досвід і наше прагнення зробити Вінницю комфортним європейським містом.
Головне - стратегія
Саме стратегія розвитку міста стала базою для звіту міського голови, а її пріоритети - напрямками, за якими надалі розвиватиметься місто. Нагадаємо, що в цьому випадку мова йде про розвиток громадянського суспільства, економічний розвиток, модернізацію інфраструктури, підвищення якості соціального життя та перехід до європейського просторового планування.
- Із ухваленням стратегії ми сформували цілісне бачення і можемо сказати сьогодні, що абсолютно чітко дивимось у 2014 рік і наступні роки, розуміючи, що все може змінюватись, але ми знаємо, що нам потрібно робити на шляху позитивних перетворень у нашому місті, - сказав Володимир Гройсман.
За його словами, нинішній пріоритет - це системна робота по реалізації цієї стратегії.
- На 2014 рік ми запланували створення десяти нових програм, які стануть складовою частиною "Вінниці: 2020", - каже мер. - І нам потрібно ще здійснити колосальну роботу, щоб привести у відповідність до нової стратегії усі програми, які були раніше.
Сильна громада
Мер відзначив успіхи формування громадянського суспільства.
- Вінниця має створювати всі механізми для формування по-справжньому сильної громади, - сказав він. - Без відповідального громадянина - відповідального і до влади, і до самого себе - навряд чи можливо буде здійснити ті перетворення, про які ми говоримо.
У Вінниці є привід пишатися проектами, які розвивають діалог влади та громади. Зокрема, це стосується розширення мережі "прозорих офісів", проекту по залученню молоді до роботи в органах місцевого самоврядування "Start up", підвищення якості надання послуг.
- У 2013 році нам вдавалось підтримувати цілий ряд громадських організацій, сприяти реалізації їх ініціатив, - нагадав мер і запевнив, що так буде й надалі.
Адже у 2014 році буде підготовлена, відповідно до європейських стандартів, Програма сприяння розвитку інституцій громадянського суспільства. Також по-новому вибудовувалася робота з територіальними громадами приміських сіл і селищ, підписані угоди про співпрацю щодо розвитку інфраструктури. А для виконавчих органів влади запровадять систему ключових показників ефективності роботи департаментів та відділів. Будуть реалізовані й інші проекти, спрямовані на вдосконалення системи роботи органів місцевого самоврядування.
- Вінниця приєднається до ініціативи компанії Microsoft "City Next", - пообіцяв Володимир Гройсман. - Це передбачає інновації у міському середовищі. Ми вже провели кілька зустрічей із представниками компанії і бачимо у цьому нові технологічні та інформаційні можливості.
За підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку у Вінниці буде впроваджена муніципальна картка вінничанина на базі електронного проїзного квитка.
Економічний
розвиток
За словами мера, протягом року у Вінниці створено понад 8 тисяч робочих місць, зареєстровано більше 2200 нових підприємців, запрацювали два нових підприємства. Обсяги реалізованої продукції перевищили 7 млрд. грн.
Позитивна тенденція в економіці міста підтверджується високими рейтинговими оцінками. Так, за версією журналу "Форбс", Вінниця у 2013 році піднялася з десятого на шосте місце у рейтингу привабливості міст для ведення бізнесу.
У планах економічного розвитку - створення ще понад 7 тис. робочих місць за рахунок продовження модернізації працюючих у місті підприємств.
Серед нових проектів - затвердження Програми залучення інвестицій, яка дозволить супроводжувати тих інвесторів, які проявляють інтерес до міста, готувати інвестиційні пропозиції.
- Ми хочемо, і це наше спільне з облдержадміністрацією прагнення, аби Вінницький індустріальний парк був включений до державного реєстру територій пріоритетного інвестування, - сказав мер.
Модернізація
інфраструктури
Триває перебудова транспортної системи міста.
- Ми додатково отримали п\'ять автобусів, які вийшли на маршрути обслуговувати вінничан, - говорить Володимир Гройсман. - Це подарунок підприємства "ВІОІЛ".
Вирішене питання про придбання за кошти кредиту, який завдяки підтримці держави для Вінниці стане практично нульовим, ще 70 одиниць громадського транспорту і завершення будівництва трамвайної колії на вулиці Келецькій.
- Ми маємо у наступному році (2014-му. - Авт.) серйозну державну підтримку на реалізацію цих двох надзвичайно важливих завдань, - запевнив мер.
Ухвалено також довгостроковий документ - План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2020 року (SEAP). Реалізовано перший етап швейцарського проекту модернізації системи теплопостачання району вулиці Карла Маркса. Планується реалізувати й другий етап швейцарського проекту в районі вулиці Баженова. Там у модернізованій котельні встановлять котел, який працюватиме на деревині.
- Реконструйовано та побудовано вулиці, інвестиції в які склали 34 млн. грн., - нагадав Володимир Гройсман.
Упроваджується автоматизована система управління житлово-комунальним господарством, а 20-тисячна мережа вуличного освітлення вже керується дистанційно.
Продовжаться роботи по асфальтуванню доріг, дворів, прибудинкових територій. Всі ці кроки, за словами мера, дозволяють місту з кожним роком наближатись до формування сучасної інфраструктури, яка в свою чергу визначає якість життя вінничан.
Якість соціального життя
- Водночас якісна освіта, турботливе ставлення до свого здоров\'я, розвиток соціального капіталу - в сенсі розвитку самої людини. Все це - ті речі, які умовно підвищують наш статус, - каже керівник міста.
Серед здобутків у гуманітарній сфері мер відзначив скорочення вдвічі кількості учнів, які сідали за парти у другу зміну, у т.ч. внаслідок реорганізації трьох шкіл і оптимізації навчального процесу в інших закладах.
- Протягом року відкрито 14 нових груп у дитячих садочках, а це 420 додаткових місць, - сказав Володимир Гройсман.
Планується відновлення садочка на дев\'ять груп по вулиці Малиновського.
- Встановлено шість мультикомплексів для дітей і дванадцять дитячих майданчиків (загалом їх уже 18!), відкрито дві амбулаторії сімейної медицини. В усіх "прозорих офісах" міста з\'явились дитячі кімнати, так звані "Смайлики", - каже Володимир Гройсман. - І ми продовжуватимемо цю роботу.
Серед інших пріоритетів - прийняття в комунальну власність та реконструкція СКА по вулиці Фрунзе, завершення реконструкції приміщення громадської організації "Гармонія", реконструкція залу "Райдуга".
У 2014 році у Вінниці відкриються нові амбулаторії сімейної медицини, а також хоспісне відділення на 30 ліжок.
Просторовий
розвиток
- У 2013 році внесено зміни до Генерального плану розвитку міста, продовжилось упорядкування рекламних носіїв, відновлено фонтан у парку культури та відпочинку, а ще впроваджено нові правила висадки дерев у місті. Тепер можу з упевненістю заявити, що дерев у Вінниці з кожним роком буде все більше і більше, - сказав Володимир Гройсман.
Реалізовано ряд проектів за позабюджетні кошти. Зокрема, це стосується ілюмінації на проспекті Коцюбинського, оновлення площі біля МакДональдза, реконструкції фасаду колишнього готелю "Франція".
Продовжиться також робота з проекту землеустрою нових меж міста, яка розпочата у цьому році.
- У 2014 році планується затвердити важливий документ, який ляже в основу фактично нового Генерального плану міста - Комплексну стратегію міського транспорту і просторового планування, - заявив мер. - Він дозволить, я б сказав, трансформувати пострадянську Вінницю у європейське місто.
До цього процесу Вінниця залучила європейських експертів за грантові кошти у розмірі 1,4 млн. грн.
- Швейцарські урбаністи мають вибудувати нову основу для Генерального плану Вінниці і вже наприкінці 2013 року розпочали цю роботу, - каже Володимир Гройсман.
Мова йде про перехід від пострадянської системи планування розвитку міста до сучасної європейської, і це - стратегічний пріоритет для Вінниці в цілому.
Максим ЗОТОВ
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1010

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

455

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

374

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

365

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

364

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...