У "Цілодобової варти" - додаткові телефони

У "Цілодобової варти" - додаткові телефони

У відділі оперативного реагування "Цілодобова варта" (тел. 15-60), окрім основного номеру, запрацювали шестизначні міські телефони: 60-15-60 і 65-15-60, на які можна дзвонити і з мобільних, додавши код "0432". Також з\'явився безплатний номер, який можна набирати зі стаціонарного телефону - 0800-60-15-60.
Відділ оперативного реагування міської ради "Цілодобова варта" працює з 2006 року. На сьогодні він став потужним cаll-центром, куди люди дзвонять з будь-якими питаннями і проблемами. Бувають дні, що телефони гарячої лінії не замовкають, особливо під час аварійних ситуацій.
- Лише у листопаді ми отримали понад сім тисяч звернень, ще більше у жовтні - майже 10 тисяч, - розповідає начальник відділу оперативного реагування "Цілодобова варта" Антоніна Іващук. - Тому, за дорученням міського голови Володимира Гройсмана, ми шукали можливості зробити доступними дзвінки з мобільних телефонів. Підбирали номери, які легко запам\'ятовуються і містять звичну усім комбінацію "15-60". Один з номерів - 60-15-60 - раніше був у користуванні стоматологічної клініки "Діадент", і вона погодилася віддати цей номер.
Окрім телефонного зв\'язку, з "Цілодобовою вартою" можна зв\'язатися через Інтернет, залишивши повідомлення на сервісі "Мапа міста" (http://map.vmr.gov.ua), або поспілкуватись з оператором через час в режимі он-лайн на сайті міської ради (http://www.vmr.gov.ua). Усі звернення опрацьовуються і контролюються так само, як і телефонні дзвінки.
"Можна, я дзвонитиму вам уночі?"
Звертаються вінничани на "Цілодобову варту" не тільки з побутовими питаннями, а й для моральної підтримки. Світлана Хілінська, яка надає психологічну допомогу на гарячій лінії, намагається розрадити людей у їх найскрутніших душевних ситуаціях, підказує виходи з глухого кута.
- Підлітків і молодь турбують проблеми спілкування з батьками, є речі, з якими діти не завжди можуть відкритися рідним. Одних турбує несправедливе ставлення вчителів, дівчатка на фізкультурі соромляться поділитися з викладачем-чоловіком своїми жіночими проблемами. Через різницю у соціальних статусах у дітей в школі трапляються конфлікти з однолітками, про це вони теж не завжди говорять батькам. Важливо дати дитині виговоритися, щоб вона висловила, що у неї на душі, - розповідає Світлана Хілінська, головний спеціаліст Центру соціальних служб для сім\'ї, дітей та молоді.
Люди поважного віку часто дзвонять, щоб просто поспілкуватися, бо зазвичай самотні. Навіть якщо у них є рідні, вони не завжди мають на них час.
- Є у нас постійні клієнти, по голосу їх пізнаємо, - продовжує Світлана Хілінська. - Була у нас бабуся Жанна Елізаровна - лежача і незряча. Запитала, чи можна телефонувати уночі, коли не так навантажена лінія. Вона просто поговорити хотіла, ми півтора року з нею спілкувалися. Коли її не стало, я наче близьку людину втратила. Багато стареньких людей стурбовані, що сучасне покоління не розуміє їх, тих, хто пережив війну і голод. Їм боляче дивитися, як бездумно, зверхньо сьогодні живе частина молодого покоління, вживає наркотики, алкоголь, спричиняє аварії, розбиває машини.
Люди середнього віку стурбовані безробіттям і матеріальними проблемами, які виникають у сім\'ях через грошову залежність, коли один заробляє більше за іншого.
- Нещодавно телефонувала жінка років 45, вона залишилася без роботи, з двома дітьми, була на грані суїциду, - згадує Світлана Нестерівна. - Ще один складний випадок був із жінкою, яку чоловік вигнав з дому. Вона дзвонила, будучи у стані алкогольного сп\'яніння, казала, не знає куди піти, сама - з району, сирота, мовляв, дорога тільки втопитися. Ми з півгодини розмовляли, вона заспокоїлася, з\'ясувалося, що у неї в селі є тітка. Незабаром жінка мені уже від неї подзвонила. Намагаємося діяти так, аби людина перевела свою увагу на щось інше, відволіклася від поганих думок.
Найскладніше спілкуватися з агресивними людьми, а ще - з нетверезими. Останні часом можуть і курйозів підкинути.
- Подзвонив чоловік, мовляв, не знає, що йому робити, куди подітися, бо дуже йому погано. Виявилося, вони на території лікарні з кумом розпивали горілку, гроші скінчилися і ноги "відказали". А медики не хочуть їх тільки до ранку шпиталізувати. Без курйозів не обходиться, - посміхається Світлана Хілінська. - А сьогодні (у день, коли ми спілкувалися. - Авт.) телефонує жінка, яка планує їхати в Росію і хоче, щоб ми їй надали відповідь, чи зможе вона повернутися назад через нинішню ситуацію в країні.
Люди з психологічними захворюваннями, які живуть у "своєму світі", теж шукають підтримки на "Цілодобовій варті". Фахівці намагаються до кожного знайти особливий підхід, адже розуміють, що коли вже людина подзвонила, вона може бути на межі.
- Багато людей перебувають в емоційно подавленому, депресивному стані, багатьох достатньо просто вислухати і їм стає легше, - говорить Світлана Хілінська.
Через роботу, пов\'язану з емоційним напруженням, їй не завжди вдається залишити "роботу на роботі", вона хвилюється за всіх своїх клієнтів. І дуже радіє, коли вдається допомогти.
- 80-річна бабуся і її донька - обидві інваліди, вони просто замерзали у будинку, бо не мали дров на пічне опалення. Ми звернулися у зелене господарство і наступного дня їм завезли причіп дров, ми підключили на допомогу ще кілька організацій. Я переживала за них, телефонувала і перевіряла, чи все добре. Хвилююся за всіх, адже у кожного своя історія, своя доля, - пояснює Світлана Нестерівна.
Вона радить ніколи не тримати в собі наболілого і говорити про свої проблеми - навіть нехай це буде випадковий попутник у дорозі. Відкрийтеся близьким людині, яким довіряєте, говоріть, не задумуючись про те, що вас можуть осудити, і вам неодмінно стане легше.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

650

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...