На митниці зупинили 42 тонни рибного борошна - виявили цинк

На митниці зупинили 42 тонни рибного борошна - виявили цинк

42 тонни рибної муки, яку використовують для відгодівлі курей і худоби, наразі перебувають: частина - на Вінницькій митниці у Стрижавці, частина - на складах. У першій партії цього вантажу ще раніше виявлено значне перевищення допустимого вмісту цинку. Наразі на токсичні елементи перевіряється друга партія. Небезпека у тому, що така кількість цинку, що виявили у кормі при дослідженнях, може спричинити захворювання на рак у людей, які їли м\'ясо вирощених на цьому кормі птиці чи худоби.
Вантаж надійшов на адресу одного з вінницьких ТОВ із естонського міста Пярна, повідомили у Головному управлінні Міндоходів у Вінницькій області. Загальна вартість його перевищує 30 тис. євро.
- У процесі виконання митних процедур та за результатами лабораторних досліджень відносно посадових осіб товариства відкрито кримінальне провадження, яке перебуває на розслідуванні в слідчому відділі УСБУ у Вінницькій області з метою встановлення законності ввезення та перевірки інформації щодо можливого порушення чинного законодавства під час імпорту товару "рибне борошно", - повідомляють у Головному управлінні Міндоходів області. - Адже, за результатами проведених досліджень першої партії, в борошні виявлено перевищення максимально дозволених рівнів токсичних елементів, а саме цинку. Тож, цілком ймовірно, що і друга партія вантажу може бути потенційно небезпечною і мати токсичний вплив на тварин і людей.
Працівниками митниці спільно з працівниками УСБУ у Вінницькій області зробили відбір зразків товару для перевірки з метою підтвердження або спростування такої інформації.
У прес-групі Управління СБУ області повідомили, що продавати куплений у естонської фірми товар вінницьке підприємство планувало не тільки у Вінницькій області, а загалом українським птахофабрикам. Результати ж експертизи, ініційовані УСБУ з метою перевірки наявності у кормі можливого токсичного вмісту, виявилися вражаючими.
- Дослідження проводили фахівці Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК та Управління експертиз і досліджень харчової продукції Міністерства доходів і зборів України, - інформують у прес-групі УСБУ Вінниччини. - Висновки державних експертів показали, що ввезене в Україну рибне борошно за показниками токсичного елементу "цинк" та загальної бактеріальної забрудненості перевищує максимально допустимий вміст і належить до потенційно небезпечної продукції, може призвести до онкологічних захворювань як тварин, так і людей, які споживали їх м\'ясо.
Як розповіли "Місту", під час експертизи цієї "рибної муки" був виявлений, зокрема, і холестерин. Який холестерин може бути у рибі, чи ця "рибна мука" мололась з чогось іншого?
- Слідчі СБУ розпочали кримінальне провадження за ч.1 статті 201 Кримінального кодексу України - контрабанда отруйних речовин, - розповідають у прес-групі УСБУ області. - В результаті вжитих спільних заходів СБ України та Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України 12 листопада 2013 року розпорядженням Головного державного інспектора ветеринарної медицини України призупинено ввезення на територію України кормів тваринного походження естонського виробника у зв\'язку із виявленням невідповідності показників безпечності рибного борошна. У ході досудового слідства встановлено, що ветеринарними органами Республіки Білорусь виявлено системні факти фальсифікації рибного борошна того ж естонського виробника, у зв\'язку із чим заборонено ввезення в країну його продукції. Його самого занесено у список неблагонадійних постачальників.
Але партія кормів, яка наразі перебуває під митним арештом, - аж ніяк не перша для продажу. За інформацією спецслужби, товар цього естонського виробника возився до нас близько двох років, на суму майже 1,5 млн. євро. У вінницького ж посередника, який наразі і справді не знає, що вдіяти і як має компенсовувати збитки, кілька десятків клієнтів по усій Україні. Але аж надто спокусливою була пропозиція "виробника". І вінницькі правоохоронці на це не просто звернули увагу, а спробували розібратися: чому при загальній ціні на ринку у 1,5 євро за кг, той пропонує свій товар усього за 75 центів? До речі, уже з\'ясовано, що за вказаною адресою фірми-виробника в Естонії насправді немає ніякого підприємства, офісу чи виробництва, інформують у прес-групі УСБУ області.
З урахуванням того, що курятина сьогодні - одна з головних м\'ясних страв у меню українців, хочеться сподіватися, що курятина, вирощена на цій цинковій муці, на наш з вами стіл не потрапляла. В пору, можливо, задуматися про вегетаріанство. Але з того боку дамокловим мечем нависає ГМО.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

569

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

484

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

399

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

394

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

379

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...