Як вінничанин захотів стати чесним міліціонером

Колишній слідчий з Вінниці 29-річний Роман взяв участь у програмі "Детектор брехні", яка вийшла в ефірі каналу СТБ другого грудня. На проекті він на всю країну розповів про корупцію у правоохоронних органах і про те, як за допомогою хабара зміг уникнути судимості. А дружина, яка прийшла підтримати чоловіка, дізналася про пікантні подробиці його життя.
За правилами програми, учасники змагаються за грошовий виграш, чесно відповідаючи на часом не надто приємні запитання. Максимальний виграш за відвертість - 150 тис. грн.
Роман у студії розповів, що до правоохоронних органів пішов працювати під впливом серіалу "Вулиці розбитих ліхтарів".
- А до вас прийшов, щоб розказати про себе, відкрити таємниці життя, ну і, звісно ж, гроші виграти, - сказав чоловік.
На програму Роман приїхав з мамою, дружиною і другом - за умовами проекту відповідати на запитання герой має у присутності близьких людей, які потім коментують його відповіді.
Перший блок із шести запитань стосувався особистого. Поліграф показав, що відповіді правдиві, тож вінничанин виграв п\'ять тисяч гривень. Наступний блок, який, на жаль, став для нього останнім, стосувався минулої роботи у правоохоронних органах.
- Ви приховували від дружини справжні суми хабарів, які отримували, працюючи у правоохоронних органах? - запитав ведучий.
- Так, - відповів вінничанин, і цю відповідь поліграф визнав правдою.
Він розповів про свій перший хабар, найбільшу винагороду, а також про гроші, які довелося заплатити самому, уникаючи судимості.
- Я, працюючи дізнавачем, допитував одного з підозрюваних, наступного дня прийшла його мама, запитала, що йому світить, яка стаття, скільки років. Тоді завела мене в кабінет і кинула під якийсь зошит 50 гривень, дякувала, що добре обійшовся з сином. Я не хотів брати гроші, спробував їй віддати, але вона вибігла з кабінету, доганяти не став - на коридорі багато співробітників, - згадував минулі події Роман.
На запитання ведучого про найбільший хабар Роман назвав суму 100$. Хоча тут же пояснив, що це радше була подяка за гарну роботу.
- Оперативні працівники затримали продавця наркотиків, і керівництво нам віддячило. У затриманого знайшли чотири-п\'ять мішків конопель, точно не пам\'ятаю - це великий показник. Тому нам віддячили, - пояснив Роман.
Ведучого ж така відповідь вочевидь не задовольнила. Мова не про це, а про хабарі, сказав він. А друг Романа вступився за правоохоронців.
- Люди звикли вважати, що усі, хто в погонах, хабарники, але це не так, - сказав його товариш Василь, який теж колись працював слідчим. - У міліції є хороші чесні люди, їм там важко працювати, але вони там є, і вони працюють.
За його словами, на службі він мав дві тисячі гривень зарплати.
Наступне запитання стосувалося того, чи отримував Роман накази від начальства фальсифікувати покази у справах з рідними чиновників.
- Моя відповідь "так", - сказав чоловік. - Якось затримали кишенькового злодія, який вкрав гаманець у дружини одного з чиновників. Під час розслідування мені принесли ще кілька справ, мовляв, ці крадіжки здійснив цей затриманий - потрібно чим побільше епізодів. Звісно, мене мучила совість, адже людина повинна сидіти за свої справи.
Відповідь на наступне питання змусила Романа розповісти про те, що і йому свого часу довелося давати хабара.
- Правда, що тільки хабар помічнику прокурора врятував вас від судимості? - запитав ведучий.
- Так, - відповів Роман, а поліграф зафіксував правильну відповідь.
Друг Василь розповів, що знав про цю ситуацію:
- В кінці 2007-го і на початку 2008 року у Романа в провадженні перебувала кримінальна справа відносно кишенькового злодія. Він мав провести дізнання і передати її на слідство. Під час відтворення обставин подій він не залучив реальних понятих, а це грубе порушення Кримінального-процесуального кодексу. Поняті були "ліві".
Розмову продовжив Роман:
- Я якби сфальсифікував документ. Хотіли завести кримінальну справу, але завели відмовну, бо я дав помічнику прокурора дві тисячі гривень, - розповів Роман. - Не хотілося мати судимість, навіть умовну, бо це - звільнення з правоохоронних органів і пляма у майбутньому.
Останнє запитання другого блоку стало останнім для вінничанина на шоу.
- Ви коли-небудь проводили допит у нетверезому стані? - запитав ведучий.
- Ні, - відповів колишній слідчий.
- "Це брехня", - повідомив поліграф.
Утім Роман все одно не змінив своєї відповіді. За нього вступився товариш:
- Буває таке, що працівник міліції уже йде додому, починає "відмічати", проводити свій особистий час, і тут йому начальство каже "Приїжджай", і він змушений працювати. Таке теж буває, - сказав Василь.
За словами ведучого, якби Роман зізнався, то отримав би 10 тисяч гривень, а так змушений покидати програму ні з чим. Група підтримки підбадьорювала його, рідні заспокоювали, мовляв, все нормально і гордяться ним.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

481

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

347

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

183

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

171

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

167

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...