"Колись ми не могли заповнити зал, а зараз нам не вистачає місця", - Раїса Панасюк

Кожного дня на виставці проводилась окрема програма: "Вмію в\'язати - хочу показати", "Я - волонтер! І я цим пишаюсь!", "З Новим роком, рідна Віннице". Щодня проходили і безкоштовні майстер-класи, під час яких виготовляли подарунок чи новорічну прикрасу.
Ініціатором фестивалю виступили ГО "Гармонія" і БФ "Подільська громада".
Виставка виробів людей, що мають обмежені фізичні можливості, у Вінниці проходить ушосте, але вперше у таких масштабах і у новому форматі. Участь взяли 19 спецорганізацій, які продають вироби, і сім - які демонструють. Як зізнається керівник ГО "Гармонія" Раїса Панасюк, щоразу учасників стає усе більше.
- Колись нам було проблемно заповнити увесь зал, а зараз не вистачає місця, - каже Раїса Панасюк. - Цього року до нас приєднались заклади соціального обслуговування, будинки-інтернати геріатричного профілю. Приємно те, що люди стають активнішими, і ми виходимо не тільки на рівень споживача, а й на рівень рівноправного учасника економічного і культурного життя країни. Людина з інвалідністю - це резерв для країни. Варто тільки створити умови і така людина автоматично знайде роботу і "перейде" з пільгової категорії у ту, яка платить податки і отримує зарплату. Думаю, для країни такий ресурс важливий.
Відвідувачі виставки-продажу були приємно здивовані.
- Думала, що, як завжди, побачу сувеніри, - розповідає вінничанка Наталя, яка одна з перших завітала на виставку. - А купую справді цікаву річ, яку, видно, що виготовили з любов\'ю. Придбала подарунок сину - оберіг для оселі, а подрузі - авторську листівку.
Не залишились байдужими і керівники міста й області, які завітали на відкриття виставки.
Губернатор Вінницької області Іван Мовчан зазначив:
- Такими подіями ми маємо формувати пріоритети розвитку держави. Якщо ми це зрозуміємо і усвідомимо, то по-іншому розвиватиметься держава, по-іншому ви будете мріяти, і ці мрії здійсняться.
Теплі слова і привітання пролунали від заступника мера Андрія Реви, який сказав, що і атмосфера, і сам захід досить важливий для усіх.
Купив обереги на виставці голова обласної Ради Сергій Татусяк:
- Чесно зізнаюсь, купив обереги: віник і домовика. - Один - додому, а другий - подарую колегам. Гадаю, що у майбутньому адміністрація обласної Ради може ці подарунки напряму купувати у таких центрах Вінниччини. Адже ми часто сувенірну продукцію для гостей і делегацій купуємо у магазинах.
У перший день виставки відбувся показ в\'язаних і плетених виробів, одягу, сувенірів. Другий - у фотографіях показував життя волонтерів. На третій день виставки-фестивалю завітав Дід Мороз з конкурсами і подарунками, відвідувачі фотографувались з казковими героями і виготовляли власноруч маски і вітальні листівки, писали привітання для рідного міста на ялинковій іграшці.
 

 

Подарунки від таємного друга

Аншлаг на виставці-ярмарку "Руками створена краса" зібрала гра "Таємний друг". За умовами гри, людина заповнювала анкету зі своїми даними, контактними телефонами і захопленнями, кидала анкету у скриньку і натомість витягувала анкету іншої людини.
- Людина читала, які захоплення й хобі має її таємний друг, адже до цього вони не знали одне одного і не могли вгадати, яка анкета до кого потрапить, - пояснює Альона Кирилюк від фонду "Подільська громада". - І саме цьому "таємному другу" людина надсилала подарунок. У таку гру зазвичай грають у таборах, таким чином люди знайомляться і роблять одне одному сюрпризи. Отримувати ж подарунки завжди приємно.
- Вийшло масштабно і тепло, - продовжує розмову керівник ГО "Гармонія" Раїса Панасюк. - Важливо те, що ті друзі, які обмінялись подарунками, не знають одне одного. Ярмарок залишився, але його відголоски ще довго зігріватимуть серця людей. Я вірю, коли об\'єднується багато добрих людей, то життя стає кращим, цікавішим.
Поряд з цим за три дні виставки-ярмарку "скринька-кошик" (манеж, де залишали речі для малозабезпечених і багатодітних родин. - Авт.) заповнилась повністю. Люди приносили одяг, іграшки, розмальовки... Їх передадуть соціальним працівникам, а ті безпосередньо у сім\'ї.
Ярмарок об\'єднав також бізнесменів: вони надали у безплатну оренду приміщення торгово-промислової палати, привезли печиво, чай, зефір, який, як сніжки, у подарунок роздавав Дід Мороз.


Ольга ОЛЬХОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

604

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

458

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

240

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

234

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

223

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...