Думки і вимоги вінницьких євромайданівців

Думки і вимоги вінницьких євромайданівців

4 грудня на вінницькому євромайдані зібралося Жіноче Віче. Причиною стала зачистка євромайдану у Києві. Активістки звернулися до усіх матерів, сестер, доньок України - від Донбасу до Тернополя - із закликом вийти на Майдани своїх міст заради своїх дітей, братів, батьків, коханих.
- Сьогодні в Україні склалася така обстановка, коли ми, жінки, не можемо сидіти вдома, а маємо захищати наших дітей і їхнє майбутнє, - звернулася до присутніх голова обласного осередку "Союз українок" Оксана Пойда. - Якщо сьогодні дитина вільно не може пройти по вулиці, то що чекає її завтра? Тільки у вільній, демократичній державі ми будемо впевнені, що наші діти зможуть вільно і впевнено ходити по вулицях. Ми закликаємо усіх жінок іти на Майдан і відстоювати своє майбутнє і майбутнє своїх дітей. Пам\'ятаймо, що якщо ми, матері, сестри, доньки, сьогодні опустимо голови, то хто їх захистить!
Жінки, які прийшли на Театральну четвертого грудня, одноголосно затвердили звернення до усіх жінок України розпочинати жіночі майдани і підтримати учасників київського майдану. Вимога - влада має піти у відставку.
У цю неділю вінничани долучилися до Маршу мільйонів - прийшли близько двох тисяч городян. Серед виступаючих цього дня ще раз свою позицію озвучив міський голова Володимир Гройсман.
- Ми хочемо жити в нормальному європейському місті, ми хочемо будувати цивілізоване суспільство. Ми сьогодні вийшли, щоб сказати, що немає місця в нашому житті для насильства, і ті, хто його вчинив, мають бути покараними, - сказав В.Гройсман. - Ми хочемо жити за європейськими принципами і цінностями. Вінниця вчергове демонструє приклад, як можна цивілізованими й мирними заходами демонструвати свою принципову позицію. Ми маємо в єдності сказати, що Вінниця - європейське місто.
Мер також наголосив, що вихід із нинішньої ситуації він бачить тільки шляхом переговорів.
Люди, які приходять на площу, згодні в одному: потрібно змінювати систему влади в Україні. Об\'єднує їх також те, що майбутнє країни вони бачать з Європою.
Долучатися до мітингувальників почали навіть студенти з тих вузів, де категорично заборонили брати участь у мітингах. Дівчата і хлопці приходили із пов\'язками на обличчях, охоче спілкувалися із журналістами, але просили не вказувати їхніх прізвищ і не фотографувати. Як пояснили, у них можуть бути проблеми у навчальному закладі. Утім студенти кажуть, що готові стояти на майданах до кінця. Хоча серед учасників вінницького євромайдану знайшлись і такі, які не знають, чому прийшли на мітинг і що вимагають. Але з 15-ти опитаних вінничан, такий був лише один.
Гасла на вінницькому євромайдані лунають як радикальні, так і доволі помірковані. Тож "Чому прийшли і що відстоюють вінничани на вінницькому євро майдані?" "Місто" запитало у них самих.
Студентка педагогічного університету Олена:
- Раніше я приходила підтримувати Євромайдан, коли ми просто хотіли, аби президент підписав угоду із ЄС. Тепер же ми вимагаємо: "Досить знущатися з українського народу, настав час стати вільними від цієї влади". Мені хочеться вірити, що влада нас почує і складе свої повноваження. Ми готові стояти до кінця.
Володимир прийшов на вінницький євромайдан, бо був вражений тим, що робиться у Києві:
- 30 листопада на майдані в Києві стояв мій знайомий, який розповів, що відбувалося у нашій столиці. Він розказував, як беркутівці витягували із натовпу дівчат, які прийшли просто на мирному протесті відстояти свою думку, і ніхто не вправі переконувати їх в іншому. Особисто я прийшов на площу висловитися проти свавілля влади, за відставку уряду, за відставку президента і за євроінтеграцію. Я готовий відстоювати свою думку будь-якими мирними методами. Слава Україні!
Студент Микола (юнак просив не називати вуз і його прізвище) каже, що до різноманітних мітингів ставився спокійно, участі у них не брав. Прийшов на площу і долучився до мітингувальників після того, як побачив у новинах по телевізору, як розганяли студентів:
- Сьогодні я прийшов сюди для того, аби захистити права наших громадян, нашого народу. Коли я побачив репортаж по телевізору, де били таких дітей, як ми, це просто підняло мені дух. До цього випадку я якось спокійно ставився до мітингів, участь у них не брав. Зараз вважаю, що досить терпіти знущання, пора змінювати державу на краще.
Студентка Вікторія теж просить не називати вузу, у якому навчається:
- Коли студенти мітингували за євроінтеграцію, нас не пускали, ми ходили на пари. А тепер, коли в Києві почали бити мирних людей, ми йдемо після пар на Майдан, аби відстояти свої права. Геть тих, хто дає накази бити студентів, жінок, дівчат. Ми маємо стояти до того часу, поки не досягнемо поставленої цілі.
Вінничанка Галина прийшла на євромайдан, аби відстояти не лише свої права, а й права своїх дітей:
- Ми стоїмо тут за краще майбутнє. Ми хочемо, щоб влада нарешті почула думку людей і прислухалася до того, чого хочуть люди, а не робили те, що хочуть вони. Досить вже нам сидіти і терпіти усі ці знущання.
Студентка Дар\'я:
 - Ми прийшли відстоювати права українців. Досить чинити у нашій державі беззаконня і вирішувати все корупційними методами. Ми хочемо жити у вільній, демократичній Україні, де влада поважатиме своїх громадян.
Викладач Тамара Іванівна:
- Держава своєю владою сіє велику зневіру у наших душах. Я прийшла на майдан, аби підтримати тих людей, які стоять у Києві день і ніч. Мені не хочеться жити у державі, де владі байдуже до простих людей. Особисто я хочу, щоб наша влада склала свої повноваження.
Юхим Борисович їздив на мітинг до Києва, а тепер майже щодня ходить на площу Театральну:
- Мені 74 роки, але я ще хочу жити в країні, де люди не боятимуться "Беркуту" і влади. Хочеться, щоб була безкоштовна медицина, щоб ми мали гарне майбутнє для своїх онуків, правнуків. Український народ вже дуже багато всього пережив, думаю, нам потрібно всім об\'єднатися і досягти поставленої мети. Головне - не здаватися.
І хоч, як бачимо, налаштовані учасники вінницького євромайдану рішуче, зібрання і мітинги проходять тут без радикальних дій. Раніше і з боку губернатора та голови облРади, від мера Вінниці, і з боку місцевих правоохоронців вже звучали запевнення, що у Вінниці будуть докладені усі зусилля, щоб протестувальники могли мирно і спокійно висловлювати свої думки.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

79

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

67

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

65

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

65

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

64

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...