Путівник по Вінниці для іноземців

За два з половиною роки, проведені волонтером Корпусу Миру Майклом Діксоном у Вінниці, він створив англомовну книгу-путівник для іноземців "Вінниця... чекає на тебе", що підкаже місця, які варто відвідати у нашому місті. Фото, які увійшли до путівника, американець зробив сам, він запропонував по-новому подивитися на Вінницю і представив власне нестандартно-екскурсійне бачення. Презентував також кишеньковий путівник із картою-маршрутом і коротким оглядом 16 найцікавіших архітектурних споруд і місць відпочинку.
Майкл Діксон - 65-річний архітектор-реставратор, який понад 30 років займався відновленням пам\'яток старовини, є волонтером Громадської організації "Подільська агенція регіонального розвитку" з 2011 року.
- Ця книга є моєю точкою зору на місцеву архітектуру. Саме історико-архітектурні пам\'ятки надихнули мене на її створення, - розповідає Майкл Діксон. - Найбільше мені подобаються будівлі, над якими у 1900-х роках працював Артинов.
Майкл Діксон відвідав чимало місць і знайшов цікаві моменти у вінницькій архітектурі, які для більшості городян здаються буденними. За словами волонтера, нашим безперечним символом й іміджевою спорудою є вежа у сквері Козицького. Її він радить відновлювати і реставрувати у первозданному історичному вигляді.
Майкл Діксон у захваті від архітектури церков, бібліотеки Тімірязева, будівлі облдержадміністрації, медуніверситету і багатьох інших.
- Не можна не згадати і про радянське минуле міста. Архітектурною згадкою про ті часи є споруда міської ради, - каже американський волонтер. - Також приїжджим варто відвідати ставку "Вервольф" - це дуже важлива пам\'ятка історії.
За словами директора департаменту культури Вінницької міської ради Ірини Френкель, вінничани не завжди звертають увагу на "дрібниці" у нашому місті і їх красу, а людина з іншого континенту, з іншою ментальністю, здатна презентувати Вінницю з новим поглядом.
- Ця робота Майкла Діксона дуже цікава і важлива, тому що це перше неформальне англомовне сприйняття нашого міста. У книзі мене вразили позитивні фотографії і усміхнені обличчя людей, - поділилася враженнями Ірина Френкель.
Загалом від Вінниці у волонтера дуже приємні враження.
- У вас чисте, безпечне і гарне місто, вулиці прибирають, - каже він. - Коли їжджу у транспорті, дивуюся, що усі завжди розмовляють, сміються, в інших країнах, де я бував, люди більш стримано поводяться. Дуже люблю міські свята і фестивалі.
 

ДОВІДКА "Міста"

Книга "Вінниця... чекає на тебе" - яскравий фотоальбом з англомовними коментарями - містить розділ про історію Вінниці "Vinnytsia history …a summary of a long story", розділи: "Велика громадська архітектура", "Пам\'ятники і видатні люди", "Сакральна архітектура", "Великі установи", "Парки і дозвілля", "Вишня - садиба лікаря Пирогова", "Радянські часи", "Вервольф", "Свята і фестивалі" тощо.
В Інтернеті є посилання, за яким цю книгу можна замовити з будь-якого куточка світу. Вартість одного екземпляру - $23. Людина замовляє книгу і її друкують в Америці протягом тижня із дня замовлення. Наразі для презентації у Вінниці надруковані 16 екземплярів. Ймовірно, книга з\'явиться і у міських бібліотеках.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

76

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

71

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

69

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

69

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...