Енергоощадні лампочки роздавали у Прозорих офісах

Вінниця стала одним з трьох міст світу, де започаткували таку цікаву акцію - Дні енергії. За сприяння міжнародної міжурядової організації UNEP 26 і 27 листопада вона відбудеться також у молдовському місті Бельци, азербайджанському - Ічері Шехер.
- Вінниця має бути в числі найбільш енергоефективних міст і Дні енергії мають сприяти цьому, - переконаний директор департаменту міського господарства Вінницької міськради Василь Броварник.
Основними заходами у Вінниці в ці дні стали просвітницькі акції, які мали б ознайомити вінничан із енергозбереженням та енергоефективністю у різних сферах та повсякденному житті.
Зокрема, у Вінницькому технічному університеті відбувся день відкритих дверей для учнів шкіл із лекціями фахівців та виставками на енергоощадну тематику, а майже у двадцяти вінницьких школах - тематичні уроки, лекції.
- Для учнів питання енергозбереження не є чомось дивним, чи далеким, - каже директор департаменту освіти Вінницької міськради Володимир Буняк. - Наприклад, нині у нас майже немає відкритих фрамуг у школах, бо завдяки терморегуляторам встановлюється саме та температура, яка потрібна для комфортного перебування. Враховуються навіть вихідні, коли температуру тимчасово знижуємо, але на ранок понеділка вона швидко виходить на нормативну позначку.
Для молодших школярів у Палаці дітей і юнацтва у Дні енергії організована екологічна програма "Кришталеве джерельце", а також перегляд тематичних фільмів у кінотеатрі "Родина".
Більш практичні прояви Днів енергії відчують дванадцять цьогорічних переможців конкурсу "Житловий комплекс зразкового утримання". Вони отримають у подарунок обладнання, яке допоможе заощадити на електроенергії на освітленні під\'їздів. Ще шість комплектів енергозберігаючих світильники та датчиків руху, які дозволяють автоматично вмикати та вимикати їх з наближенням людини, нададуть школі №18.
Минулоріч цей заклад став переможцем обласного конкурсу з енергозбереження. Тоді за рахунок призових 20 тис.грн. у школі вже частково встановили таке обладнання. Нині ж Дні енергії дозволять повністю укомплектувати школу. Вона буде першою у Вінниці, яка повністю перейде на енергоощадне освітлення.
- Ще один енергозберігаючий проект розробляється нині для однієї з вінницьких шкіл, - каже Василь Броварник. - На його реалізацію передбачено майже 1 млн. грн. грантових коштів. Але він реалізовуватиметься наступного року.
Пересічним вінничанам протягом Днів енергії пропонують взяти участь в анкетуванні. Волонтери у територіальних відділеннях Прозорого офісу біля спеціальних інформативних стендів цікавляться у городян, які методи енергозбереження використовують вони у повсякденному житті. Нагорода за витрачений час - енергоощадні лампочки.
- Це заохочення для ініціативних вінничан, які вже усвідомили переваги енергозбереження, - каже Василь Броварник.
 

Довідка "Міста"

Дні енергії у Вінниці відбуваються згідно із Європейською ініціативою "Угода мерів". Місцеві органи влади, що приєдналися до неї, приділяють значну увагу пом\'якшенню наслідків зміни клімату, енергоефективності у різних галузях та сферах життєдіяльності міст. Вінниця приєдналась до "Угоди мерів" два роки тому. Тоді ж розроблено Муніципальний енергетичний план міста, відповідно до якого передбачається оптимізація теплових мереж, створення системи контролю за споживанням енергоресурсів, модернізація котелень та закриття малопотужних котелень, які є малоефективними. Крім того, запропоновано впроваджувати заходи з термомодернізації житлових будинків, бюджетних установ тощо.
Заходи, що проходять у Вінниці до Днів енергії, фінансуються за кошти Євросоюзу.


Максим ЗОТОВ



Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

717

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

522

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

313

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

291

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

284

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...