Кому за підвали тумаків підвалило?

— За 12 місяців робоча група в режимі перевірок перебувала 122 дні, — пригадує Дмитро Іванович. — На старті нашої роботи, згідно з результатами обстеження, ми мали: 1758 засмічених підвалів із 3021, у 381 підвалі неізольовані дроти, у 844 — відсутнє освітлення, у 133 — витоки з мереж водопостачання та водовідведення. Будівельне та побутове сміття було на 2756 балконах загального користування. У захаращеному стані мали 471 технічний поверх.
Ось цю грудомаху проблем потрібно було розгребти у прямому розумінні слова. До того ж, як каже Дмитро Сєдой, робоча група наштовхнулася на шалене протистояння і навіть обман з боку чиновників та керівництва ЖЕКів. Складнощі були у тому, що інформація, яка надходила від чиновників, на 80% не відповідала дійсності, пояснює керівник робочої групи. Тому усі звіти і доповідні ретельно перевірялися, перевіряються і сьогодні.
Через рік неприбраними у Вінниці залишилися 124 підвали.
— Прозвітували, що і ці підвали вже приведені в порядок, — продовжує Дмитро Сєдой. — Але коли ми перевірили об’єктивність інформації, то із цих 124 підвалів в належному санітарному стані перебувало тільки 52. Тобто практично 50% цих підвалів, якби не робоча група, залишись би в такому ж захаращеному стані, як і було до цього. Неосвітленими залишались 62 підвали. Хоча, за інформацією управління, 87% вже мали бути освітлені.
За непорядок і зволікання з прибиранням навіть було звільнено деяких начальників ЖЕКів, один з них – начальник ЖЕКу №3. Втім, завершити повністю прибирання підвалів на цій території вдалось лише нещодавно.
У міському управлінні житлово-комунального господарства кажуть, що і у робочої групи, і у їхніх працівників підходи до роботи однакові: є бажання виконувати поставлені завдання і доброякісно, і в повному об’ємі. Але ж якщо у підвалі була вода, йому спершу потрібно дати висохнути, а вже потім освітлювати.
— Я своїх підлеглих націлюю, що потрібно дослухатися до робочої групи і використовувати її роботу для досягнення кращого результату, — говорить Василь Броварник, начальник головного управління ЖКГ, енергетики, транспорту і зв’язку міської ради. – Робоча група нам допомагає, адже роботи у нашій галузі завжди багато, а свіжим оком проблемні місця краще видно.
Та життя триває, у прибраних підвалах знову починають накопичуватися різні речі, сміття. І хто його туди наносить, адже чужі там не ходять.
— Я хотів би звернутися до усіх мешканців, аби бережно ставитися до того, що вже зроблено, — зауважує Дмитро Сєдой. – Навіть при відсутності коштів, можна зробити дуже багато: і привести в порядок прибудинкову територію, і в під’їздах підтримувати належний стан. Звісно, цим мають займатися ЖЕКи, але і жителі не повинні стояти осторонь. І не потрібно шукати крайнього: крайніми є ми.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

102

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

100

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

95

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

92

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

89

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...