До особливого звільнення

До особливого звільнення

Кримінально-політичний серіал під назвою "Звільнення Юлі", як і очікувалося, не закінчився. Остання серія була дуже нудною - весь день показували одну і ту ж картинку: зал парламенту, де нічого не відбувалося.
У Верховній Раді напруга не спадала весь день, але за підсумком нічого не сталося. Не прийняли взагалі жодного закону, не кажучи вже про закон, що стосується Тимошенко.
Порожній день
Із ранку певні надії були - на вечір призначили голосування і по "Юліних" законопроектах, і по прокуратурі, і по поправках до виборчого законодавства. У Раду прийшла величезна кількість іноземних журналістів. Приїхала в супроводі Сергія Власенка навіть Євгенія Тимошенко, зайнявши місце в ложі преси. Підтягнулися і Кокс з Кваснєвським, принісши з собою слух про те, що нібито "регіоналам" буде дана команда проголосувати за "Юлин закон" (до того вони зустрілися із Президентом Віктором Януковичем). "Регіонали", це, втім, тут же спростували.
Дива не сталося. Врешті-решт парламент рівно о 18.00 припинив роботу, і депутати розійшлися.
А віце-спікер від "Свободи" Руслан Кошулинський сказав, що місія Кокса - Кваснєвського оголосила крайній термін для ухвалення "євроінтеграційних законів" - 13 листопада.
- Це останній день для прийняття трьох основних пакетних законопроектів, а консультації продовжаться аж до ранку п\'ятниці, - сказав Руслан Кошулинський.
Допрацювались...
Заступник глави фракції Партії регіонів Михайло Чечетов не вірить, що вдасться про щось домовитися і прийняти закон. Він вважає, що парламент може зібратися для нового вирішення цього питання тільки в тому випадку, якщо проект підготує робоча група за участю всіх фракцій.
- На засіданні профільного комітету всі законопроекти щодо лікування ув\'язнених за кордоном були розглянуті і відправлені на доопрацювання. Крім того, було вирішено, що буде підготовлено спільний проект з урахуванням всіх поправок всіх фракцій. Але це буде наш проект, а не європейський! Як можна так принижувати країну! - сказав Михайло Чечетов.
За його словами, влада готова випустити Тимошенко, але тільки за своїм варіантом.
- Суть того, що відбувається в тому, що Партія регіонів так швидко веде Україну до Європи, що опозиція за нами не встигає. Опозиція не здатна випустити свого лідера. А ми зможемо, - каже Михайло Чечетов.
У той же час джерела у фракції Регіонів кажуть, що звільнення Тимошенко - під питанням.
- Якщо це і відбудеться, то в день саміту або після нього. Причому зроблять це так, щоб всім надовго запам\'яталося, - говорить джерело видання "Взгляд".
Без варіантів
Спікер Ради Володимир Рибак на зустрічі з керівниками місії Європарламенту Коксом і Кваснєвським пообіцяв, що Україна продовжить рухатися в європейському напрямку.
- Хочу відзначити, що не існує жодного плану "Б", Україна тримає курс на євроінтеграцію, і альтернативи цьому процесу немає, - сказав Володимир Рибак.
Пет Кокс повідав, що місія повинна представити свій звіт Європарламенту 14 листопада, після чого документ буде переданий на розгляд засідання Ради ЄС, яке відбудеться 18 листопада 2013 року. На ньому і має вирішитись, власне, доля Угоди про асоціацію.
Тим часом владі на місцях, на Півдні і Сході України, дано розпорядження організувати найближчим часом народне обговорення можливості відправки екс-прем\'єр-міністра Юлії Тимошенко на лікування за кордоном.
Про це пише ZN.UA з посиланням на інформацію, отриману з ряду обласних адміністрацій.
За даними джерел, в першу чергу, цій темі повинні бути присвячені ефіри у підконтрольних владі теле- і радіо ЗМІ. При цьому заздалегідь визначено резюме таких обговорень: "відпускати Тимошенко можна, але тільки після того, як вона і Павло Лазаренко повернуть гроші".
Правда, офіційного підтвердження цих "темників", які тепер поширюються не в електронному і не паперовому форматі, виданню одержати не вдалося.

 

День, який вирішить усе
Відпускати Тимошенко на волю не хоче ніхто: ні влада, ні опозиція. Іншого пояснення діям перших і других в ході минулого тижня - немає.
Всі чотири законопроекти, які, так чи інакше, дозволяли закрити тему ув\'язненої №1 до саміту Східного партнерства у Вільнюсі, з\'явилися не сьогодні. І у парламентарів, на яких ухвалення рішення звалив президент, для вивчення, розгляду, пошуків компромісу і голосування за один із документів часу було предостатньо. Особливо, враховуючи, що сама Тимошенко вже готова, загалом-то, на все.
На користь цього твердження свідчить хоча б те, що, якщо спочатку Юлія Володимирівна наполягала на своїй повній правовій і політичній реабілітації, трохи пізніше вже погоджувалася на часткове помилування. Сьогодні ж Тимошенко зовсім не перечить ніяким пропозиціям європарламентарів (аж до повернення в колонію після лікування), як би важкі не були особисто для неї.
Тим не менш, в очікуванні прибуття чергової місії Кокса - Кваснєвського хтось із вітчизняних народних обранців нарікав на відсутність кворуму під час засідання профільного комітету Верховної Ради, хтось брехав, що не знав про засідання зовсім. Трохи пізніше з\'ясувалося, що опозицію не влаштовували формулювання законопроекту Сергія Міщенка, більшість - недосконалість законопроекту Анжеліки Лабунської...
У результаті, в Партії регіонів запропонували створити робочу групу для напрацювання із наявних законопроектів одного, але такого, який влаштовував би всіх. Але, насправді, створили групу, яка ось-ось приступить до доопрацювання всіх чотирьох зареєстрованих документів. До слова, на думку самих парламентаріїв, щоб "звести до купи" чотири законопроекти в один, необхідно не більше чотирьох годин. Якщо, звичайно ж, всі члени групи будуть готові результативно попрацювати.
Але коли наші депутати були налаштовані на роботу в такому режимі?
Таким чином двадцять п\'ять візитів місії Кокса - Кваснєвського, сотні годин переговорів у пошуках компромісу, десятки обіцянок, що ось-ось ситуація вирішиться - ні до чого не привели.
Апофеозом "переговорів" можна назвати заяву лідера "Свободи" Олега Тягнибока, який пообіцяв, що опозиція в терміновому порядку підготує ще один (вже п\'ятий) законопроект, що дозволяє Тимошенко лікуватися за кордоном. Мовляв, цей документ передбачатиме право кожного ув\'язненого на лікування за кордоном у разі винесення судом відповідного рішення.
Втім, у Партії регіонів тут же розвіяли надії опозиціонерів на можливість "протягнути" цей (і будь-який інший) законопроект.
Тим часом, 14 листопада місія Кокса - Кваснєвського повинна представити Європарламенту звіт про свою роботу, після чого документ буде переданий на розгляд засідання Ради ЄС (18 листопада). І не варто плекати ілюзій, що без вирішення питання Тимошенко Рада ухвалять позитивну резолюцію щодо України.
Тому - "Відпустити не можна помилувати". Щоб поставити тут знак пунктуації, потрібен всього один день. Але, якщо цей день настане після саміту у Вільнюсі, майже для всіх, крім самої Тимошенко та її родини, вже буде неважливо, де саме стоїть кома.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

349

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

328

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

287

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

280

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

276

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...